KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Sochařství

Jednodenní kurz – Sochařství trochu jinak

Měli byste chuť zkusit si prostorovou modelaci? Ztvárnit si svou sošku ať už v klasickém stylu nebo trochu méně vážně třeba v podobě  fantazijního ptáka, který hlídá vaši zahradu?

Připravili jsme si pro vás kurz sochařství s modelovací hmotou Powertex. Během kurzu se naučíte celý postup modelování, včetně tipů kde se dá modelovací medium zakoupit apod. Bude schopni později vytvářet i doma své sošky.Co to je a jaké má výhody oproti klasickým materiálům?

Powertex

Jedná se o netoxické,ekologické a na vodní bázi vytvořené médium. Ztuží jakýkoliv přírodní materiál (textil, papír..) a dokonale přilne také na drsnější savý povrch jako je beton, dřevo apod. Jediné s čím nespolupracuje je plast. Suchý je na dotyk cca. po 2 hodinách, ale k maximálnímu vytvrzení dochází až do 2 týdnů. Lze ho i barevně upravovat, proto si můžete zvolit povrch, který vytváří dojem kovu, kamene nebo může vaše socha "hrát všemi barvami" Powertex je voděodolný, proto mohou být sochy umístěny nejen v interieru, ale i exteriéru.

Pták Rosomák, kdo ví, jak vlastně vypadá? Existuje jen v písni skupiny Olympik?

Zdeněk Podhůrský je známý zejména jako herec a vynikající dabér. Mnohé však překvapí i jeho velmi vřelý vztah k výtvarnému umění. Svého času se pustil do výroby loutek, ale také do malování obrazů. Právě proto přijal naše pozvání do ateliéru u Hedviky, která pro Serafín vede některé výtvarné kurzy. Výroba ptáků z Powertexu ho nadchla natolik, že si jeden kousek dokonce odnesl domů.

            

Nebo raději něco klasičtějšího? Třeba domorodou ženu, baletku, vílu, něco, co si sami vymyslíte? Ani to není problém.Můžete si vymodelovat cokoli, co vás napadne, Hedvika má spoustu nápadů a zkušeností.
Soška je cca 30-40 cm vysoká a v rámci kurzu máte na výběr dva komponenty s  obličejem. To v případě, že si obličej nebudete chtít udělat sami podle svých představ.

O tom jak kurzy probíhají se můžete dozvědět více z tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=lasJ_IMh5so


Tak co, už jste si představili kde bude vaše socha stát nebo sedět?

Materiál dostanete na místě, sebou si vezměte pouze vlastní fén (pro urychlení sušení) a případně zástěru. Max velikost Rosomáka je  až 60 cm.

Cena:


Pták a ryba: Max cena  2 300 Kč, cena se odvíjí dle velikosti a spotřebovaného materiálu.
                   Po zaplacení zálohy na účet zbytek doplatíte na místě.
          
Soška a žába: 1 700 Kč, záloha se platí na účet, zbytek na místě.

S sebou: fén na dosušování a pracovní oděv

Do poznámky v přihlášce uveďte, zda budete modelovat sošku, ptáka, žábu..

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.  Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Cena je  včetně všech pomůcek, s sebou si vezměte pouze fén na dosušování a pracovní oděv.

Kurz probíhá: od 9:00 do 17:00 hod.

Kde: Magistrů 4, Praha 4

Kurz vede: Výtvarnice Hedvika Kroupová

Pro koho:  Pro úplné začátečníky, kteří s hmotou nikdy nepracovali,věkový limit je cca 13 let a výš.

Kdy: viz. tabulka

Termíny: Sochařství

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =