KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Léto v Kutné Hoře

Letní výtvarné kurzy v Kutné Hoře

Pro ty z vás, kteří už s námi byli v Telči nebo pro které je Telč daleko, jsme i letos počtvrté připravili Léto v Kutné Hoře a je opravdu na co se těšit.
Začněme hezky od začátku a to tím, že Serafin s vámi jezdí a bude do měst, která jsou zařazena do seznamu kulturního dědictví UNESCO.
Kutná Hora, historické město, založené na kdysi bohatých nalezištích stříbra, které ve středověku svým významem dokonce konkurovalo Praze a které je právem zařazeno do seznamu památek.

Přes den můžete absolvovat některý z našich kurzů a večer relaxovat a vychutnávat si půvaby Kutné Hory. A máte-li rádi trochu děsivou romantiku, bude se vám líbit i ubytování, protože hotel U Kata se nachází v místech, kde ve středověku vedly městské hradby a kde se dodnes zachovala tzv. Katova branka, jediné místo, kudy mohl do města vcházet mistr kat, aby vykonal svou nezávidění hodnou práci. Zjitřené nervy pak dozajista zklidní vyhlášená kuchyně stylové středověké krčmy, případně nové hotelové wellness centrum s širokou nabídkou služeb (pivní lázně, finská sauna, parní lázeň, whirpool, masáže). Kutná Hora se právem začíná vyhřívat na žebříčku navštěvovaných měst, nenechte si ji ujít ani vy.Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

 Co jsme si pro vás na termín 1.7.- 3.7.2016 připravili?

 Můžete si vybrat z typu:


TYP"A" Malujeme ve stylu slavných malířů

TYP"B" Základní kurz kresby- Tužka

TYP"C"  Základní kurz Olejomalby pro začátečníky


TYP A Malujeme ve stylu slavných malířů

Claude Monet, Pablo Picasso, Ivan Svatoš....

Láká vás zkusit si namalovat některý ze slavných obrazů? Poznat skrze vlastní práci specifika tvorby vámi vybraného malíře?

Pak je tento kurz určen právě pro vás. Lektorka vám představí daného malíře, specifika jeho práce a pak už se pustíte do své vlastní tvorby. Tento kurz je velmi oblíbený právě pro svou rozmanitost a nahlédnutí do stylu práce konkrétního malíře. Pracovat budeme s akrylovými barvami na plátno.
Předchozí zkušenost s malbou je vítána, ale nemusí být nutně podmínkou. Pokud si nejste jisti svými zkušenostmi v malbě, kontaktujte nás a zkusíme společně najít možnosti právě pro vás.

Pátek 1.7.15:00 - 19:00 hod úvod do teorie a práce s akrylovými barvami, jejich použití, práce s nimi, typy štětců,  údržba a využití. Teorie barev a jejich míchání. Výběr malíře a krátký úvod k jeho práci

Sobota 2.7. 9:00 -16:00 Začátek práce na plátně dle zvoleného tématu a malíře.


Neděle 3.7. 9:00 -16:00 Dokončení malby, závěrečné rozloučení. Rozpis obsahuje i pauzy na oběd.

Je možné, že pokud jste s akrylovými barvami už pracovali, budete mít prostor namalovat obrazy dva. Toto záleží na vašich zkušenostech s malbou.

Pro koho je kurz určen?

Pro každého, kdo má alespoň malou zkušenost s malbou akrylovými barvami. 

Program je naplánován tak, aby byl dostatek času i na procházky městem. Proto pracujeme v pátek déle a sobotu končíme v 16:00.


Cena: 3.200 Kč 

Cena je se zajištěním veškerých pracovních a výtvarných potřeb od Serafinu, neobsahuje plátno.


Plátno ve velikosti 35x45 si každý účastník doveze sám nebo je možné zakoupit na místě v den konání.Cena: 160 Kč


Ubytování a stravu si každý účastník hradí zvlášť, není v ceně kurzovného.

TYP B Základní kurz kresby- Tužka

Toužíte umět nakreslit i něco jiného, než prasátko nebo domeček jedním tahem?

  

   První den kurzu         Druhý den kurzu         První den kurzu          Druhý den kurzu

   Další kresby našich účastníků kreslení v Serafinu  naleznete zde

Nevěříte? Říkáte si: "No jo, tohle je sice hezké, ale nic pro mě, vždyť já přece kreslit vůbec neumím a tohle bych nikdy nedokázal(a)?" Tak to je přesně ten okamžik, kdy vás můžeme přesvědčit o opaku.

Pouhé dva dny vašeho času a... konečně kreslím! Kreslení pro vás nemusí být trápením ani slabinou, kterou skrýváte před celým světem. Kreslení se vám po našem kurzu stane požitkem a radostí! Musíte jen zapomenout na sebepodceňování a sebekritiku, sebrat trochu odvahy a přibalit úsměv a pak už nám jen věřit.  My vám na oplátku slíbíme, že vás nebudeme trápit a mučit, nebudeme vás nutit meditovat ani na vás nebudeme zkoušet nějaké nekalé praktiky, budeme jen objevovat vaše zapomenuté schopnosti. Více o kurzu se dozvíte i zde.

Pátek 1.7.15:00 -19:00 úvod do metody, seznámení jednotlivými postupy, procvičování světlo a stín, pozitiv x negativ, první výkresy

Sobota 2.7. 9:00 -16:00 perspektiva, tvar, kresba ruky, profil

Neděle 3.7. 9:00 -16:00 práce na závěrečném výkresu - portrét, závěrečné rozloučení. Rozpis obsahuje i pauzy na oběd.

Pro koho je kurz určen?

Pro naprosté začátečníky v kresbě od 13ti do 100 let:-)

Kreslit budeme v učebně. Program je naplánován tak, aby byl dostatek času i na procházky městem. Proto pracujeme v pátek déle a sobotu končíme v 16:00.


Cena 2400 Kč

Zvýhodněná cena: pro dva účastníky ve stejném termínu 3 600 Kč

Cena obsahuje veškeré pracovní  potřeby a lektorné. Ubytování a stravu si každý účastník hradí zvlášť, není v ceně kurzovného.


TYP C Základní kurz Olejomalby pro začátečníky

Stále máte pocit že si na Olej netroufnete? Že je výsadou profesionálů?

Na tomto kurzu vám ukážeme, že to tak není.

Olej má své kouzlo, tolik na vás „nespěchá“ jako akryl, propojování barev a odstínů je hra, dobrodružství. Jeho sytost a lesk je přesně to, co vás na něm bude bavit.

Zkuste to a přesvědčte se, že jste se olejomalby obávali zbytečně. Namalujte svůj první obraz olejem! Uvidíte, jak budete na sebe pyšní.

Dokážete to, jsme o tom přesvědčeni!

 Olejomalby se nemusíte obávat, zjistíte jaké přednosti má např. před malbou akrylovými barvami. To, že olej pomaleji schne může být  výhoda pro vás. Vyzkoušíme si techniku alla prima, kdy se nanáší barvy do ještě mokrého podkladu.

Nemalujete olejovými barvami právě pro jejich charakteristický zápach?

Máme pro vás dobrou zprávu,- budeme pracovat s absolutní novinkou firmy Royal Talens- bezzápachovými vodou ředitelnými barvami Cobra H2OlL.

Tyto olejové barvy se chovají jako klasický „olej“, ale jejich přednosti vás ohromí a velmi pomohou při samotné malbě. Pracovat s nimi mohou alergici, těhotné ženy, děti….při práci s nimi se nepoužívá terpentýn, tím pádem s nimi můžete pracovat kdekoli a kdykoli. I v obytné místnosti, což s klasickými není dost dobře možné.

Co si z kurzu odnesete?

Nejen první krok k olejomalbě, ale také vaše první  obrazy namalované touto technikou. Zaměříme se na jednoduchý motiv a to jablko a květ jabloně a také si vyzkoušíme monochromatickou malbu.

Pátek 1.7.15:00 -19:00 seznámení s olejovými barvami, technika práce, druhy štětců, začátek práce na                                                       prvním plátně,detail jablka
Sobota 2.7. 9:00 -16:00 dokončení prvního plátna, začátek druhého s detailem jabloňového květu

Neděle 3.7. 9:00 - 16:00 plátno na téma monochromatická olejová malba

Časový rozpis obsahuje i pauzy na oběd.Program je naplánován tak, aby byl dostatek času i na procházky městem. Proto pracujeme v pátek déle a sobotu končíme v 16:00.

Pro koho je kurz určen?

Pro naprosté začátečníky. "Vítáme každého, kdo má chuť zkusit nové věci a opět vám zaručujeme nádherné místo, kvalitní služby a hlavně, že s námi to zvládne opravdu každý!"

Cena: 2 500 Kč

Cena je se zajištěním veškerých pracovních a výtvarných potřeb od Serafinu, neobsahuje plátno.
2x plátno ve velikosti 30x30 si každý účastník doveze sám nebo je možné zakoupit na místě v den konání.Cena za dvě plátna180 Kč.

Jak se přihlásit?

Vyplňte elektronickou přihlášku za každého účastníka. Poté obdržíte email s instrukcí o platbě. Stravu a ubytování si zarezervujete sami podle svých požadavků na nebo 327 515 096. Platí se přímo na recepci hotelu. Veškeré info o rezervaci pokojů obdržíte znovu po přihlášení na kurz.

Doporučujeme včasnou rezervaci ubytování v hotelu U Kata, Serafin nezodpovídá za obsazenost pokojů!

Serafin i Hotel u Kata si pro vás připravili mimořádné ceny balíčku, proto je podmínkou, aby min. jeden účastník z rodiny absolvoval jeden z nabízených kurzů.

Cena hotelového balíčku je 1 680 Kč pro 1 osobu a obsahuje:
2x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (v případě jednolůžkového 400 Kč doplatek navíc)
2x večeře (tříchodové menu)
2x oběd (dvouchodové menu)
2x vstup do hotelového wellnes centra na 1 hod.
1x zapůjčení kola na 1/2 dne, 20% sleva na všechny wellnes procedury.

Zvýhodněná cena hotelového balíčku 1 680 Kč platí do 30.3.2016, po tomto datu bude cena 1 800 Kč.

Děti do 6 let ubytování zdarma. Děti do 15 let 50% na celý balíček

Bližší informace o ubytování v Kutné Hoře naleznete na webu www.kutnahora.cz nebo na www.destinace.kutnahora.cz v sekci ubytování

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Veškeré dotazy vám rádi zodpovíme na .cz nebo na tel. 720 555 852

Přihlášky

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.

Kromě Léta v Kutné hoře si můžet vybírat i z dalších pobytových kurzů, jako je Léto v Telči, Léto v Praze, Vysočina, Žítková, Kypr