KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Řecko

                                          Malování a kreslení na Kypru 19.6.- 26.6. 2016
V létě v Telči jste se nás ptali, co chystáme nového na další rok. Neprozradili jsme vám naše plány, dokud nebude vše podle našich představ..

A už je to tady!
Pojedeme společně k moři!
Malování, voda slunce, moře, už teď to vypadá jako skvělá dovolená.


Paní Jitka Černá a www.ostrovy365.cz nám vybrala a připravila pobyt na Kypru přímo na  míru s cenou a službami, které nelze nevyužít, nenajdete je jako běžný turista v žádném katalogu. Paní Jitka Černá vám zodpoví veškeré dotazy ohledně pobytu a zároveň s vámi uzavře cestovní smlouvy. Místo zná osobně velmi dobře, neváhejte se na ní obrátit s dotazy na   , tel.728800332

Výtvarný program je připraven pro začátečníky, probíhat budou tři typy programu. Vybrat si můžete z typu A,B,C. Program je naplánován tak, aby vám vždy zbyl čas na procházky, odpočinek a samozřejmě koupání.

Další možnost jak si pobyt zpestřit může být i pro ty z vás, kteří se rádi protáhnou. Společně s námi bude probíhat na pláži cvičení.Na místě si tedy můžete zaplatit i lekce cvičení. Program je na vás, zda zvolíte jeden, dva nebo všechny tři typy výtvarného programu.

Kam poletíme?

KYPR –  severní část – hotel LONG BEACH

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) se rozkládá na třetině severní části Kypru.
Příjemný hotelový resort ležící přímo na písečné pláži se nachází na východním pobřeží ostrova cca 15 km od města Famagusta (od ubytování dostupné autobusem za malý poplatek). Od letiště Ecran je hotel vzdálen cca 45 km. Nákupní možnost je v supermarketu cca 600 m od hotelu dostupném pěšky po upravené pobřežní promenádě, kde lze jezdit na in-linech či kolech. Nově bude malý obchod také přímo v hotelu Long Beach.

Hotel se skládá z jednotlivých bungalovů (max.1-patrových), hlavní budovy s recepcí, restaurací a halou se stolky a křesílky. V recepci je možné využít trezor (bezplatně), v hale recepce je WiFi  zdarma a volný počítač zdarma. Mezi bungalovy je bazén s barem a lehátky zdarma. Místní restaurace je vyhlášená dobrou kuchyní.

Místo pobytu: ostrov Kypr, u města Famagusta, hotel LONG BEACH

Termín: 19.6.- 26.6.2016, 7 nocí  

Ubytování:
bungalovy hotelu LONG BEACH jsou přímo u pláže, pokoje jsou vybaveny balkonem či terasou (přízemí), klimatizací (zdarma), koupelnou se sprchovým koutem a WC, telefonem a ledničkou (nápoje za poplatek). Fén je zdarma na vyžádání na recepci. 

Stravování: polopenze s nápoji, snídaně i večeře je podávána formou švédských stolů, k večeři 2 nápoje zdarma (alko i nealko).

Doprava: letecky, lety zajišťuje turecká letecká společnost. Doba letu cca 4 hodiny s mezipřistáním v turecké Antalyi  45 min, z letadla se nevystupuje. Občerstvení na palubě, povolená váha zavazadel 20 kg na osobu.

Pláž: písčitá, s pozvolným vstupem do moře přímo před hotelem. Na pláži jsou hotelová lehátka a slunečníky zdarma. Plážové osušky jsou zdarma na vyžádání v recepci.

Cena: za osobu na pevném lůžku ve dvoulůžkovém pokoji: 13.390 Kč Cena je stanovena pouze pro nás!
           Dospělá osoba na přistýlce: 12.390 Kč
           Dítě do 12-ti let na přistýlce: 5.900 Kč
           2. dítě do 12-ti let na přistýlce: 8.900 Kč

Možnost dokoupení plné penze: 990 Kč/dospělá osoba/týden

Cena zahrnuje: leteckou dopravu PRG - ECN - PRG s mezipřistáním v Antalyi na cestě tam i zpět, letištní, bezpečnostní taxi, palivový příplatek, transfer z do hotelu a zpět, polopenzi s nápoji, pojištění CK proti úpadku, delegáta a nově animátora s animačními programy pro děti.

Cena nezahrnuje komplexní cestovní pojištění ani pojištění stornopoplatků v případě nemoci. Doporučujeme sjednat při uzavření smlouvy o zájezdu. Cena za osobu 275 Kč.

V souvislosti se současnými událostmi  se logicky nabízí otázka, zda je severní Kypr bezpečný

Severní Kypr je momentálně jedná z mála destinací, kde OPRAVDU nehrozí teroristické útoky.  Jistě jste si všimli, že na Kypr nemíří tisíce běženců, i když je daleko blíž k území odkud běženci přicházejí. Je to dáno tím, že na území Severního Kypru nejsou migrantům nabízeny žádné sociální výhody, které jim nabízí některé zaslíbené státy EU. Na Severním Kypru neleží ani jedna letecká základna. Život zde je klidný a nekonfliktní, žijí zde v poklidu muslimové vedle křesťanů.\

V případě, že by ministerstvo zahraničních věcí doporučilo necestovat na Severní Kypr, budou Vám již vynaložené náklady vráceny.

Jsme přesvědčeni, že zde prožijete krásnou a bezproblémovou dovolenou.

Jaký je výtvarný program?

Typ A Dry Brush (technika suchého štětce)

Některé zdroje uvádí, že se jedná o kresbu štětcem, některé se přiklání k malbě.
Každopádně se jedná o poměrně novou a velmi efektní metodu malby olejovou barvou v jednom tónu.
Zpravidla se používá černá barva a štětce, které jsou vytřené téměř do sucha. To nám umožňuje získat a vytvářet jemné přechody a dosáhnout tak výsledku, který připomíná fotografii. Pracuje se na strukturovaný papír s vyšší gramáží, ale samozřejmě i na  plátno.

Dry Brush je vhodný především ke ztvárnění portrétů osob, ale můžeme vidět i malby zvířat.

Kurz je určen pro začátečníky.

Typ B Základní kurz kresby- Tužka

Toužíte umět nakreslit i něco jiného, než prasátko nebo domeček jedním tahem?

 

   První den kurzu         Druhý den kurzu         První den kurzu          Druhý den kurzu

   Další kresby našich účastníků kreslení v Serafinu  naleznete zde

Nevěříte? Říkáte si: "No jo, tohle je sice hezké, ale nic pro mě, vždyť já přece kreslit vůbec neumím a tohle bych nikdy nedokázal(a)?" Tak to je přesně ten okamžik, kdy vás můžeme přesvědčit o opaku.

Pouhé dva dny vašeho času a... konečně kreslím! Kreslení pro vás nemusí být trápením ani slabinou, kterou skrýváte před celým světem. Kreslení se vám po našem kurzu stane požitkem a radostí! Musíte jen zapomenout na sebepodceňování a sebekritiku, sebrat trochu odvahy a přibalit úsměv a pak už nám jen věřit.  My vám na oplátku slíbíme, že vás nebudeme trápit a mučit, nebudeme vás nutit meditovat ani na vás nebudeme zkoušet nějaké nekalé praktiky, budeme jen objevovat vaše zapomenuté schopnosti. Více o kurzu ce dozvíte i zde.

Typ C Pastel

Vzpomínáte, jak jste si rádi jako malí hráli s čímkoliv, co vám umožnilo krásně se "upatlat"?

A tak to je v kreslení s pastely. Sotva si načrtnete to, co vaše srdce touží nakreslit, přichází to nejkrásnější – prsty nanášíte jednotlivé vrstvy pastelu. Detaily se moc nezabýváte, možná i využijete podkladu barevného papíru, ale každopádně s rozkoší nanášíte barvy jednu na druhou, až nakonec dosáhnete přesně toho odstínu, který jste si přáli. Z výsledných barev vám každopádně budou oči přecházet a vy na sebe zase budete moct být právem hrdí, protože jste právě s pomocí pravé hemisféry, hravě zvládli další výtvarnou techniku.
Na kurzu se naučíte práci se suchým pastelem, s pastelem v tužce, který se dá použít např. k závěrečným detailům, ukážeme vám jednotlivé sady a barevnou škálu, poradíme na co si dát pozor při samotné práci, jak na přechody barev, jak a kdy použít fixativ, co jsou olejové pastely atd....

Práci s pastely zvládne i začátečník.

Cena pobytového výtvarného programu: 2 500 Kč, platí pro každ typ zvlášť.
Ohledně kurzů nás kontaktujte na telefonu 777 668 893, 724 911 499.

POZOR! Kapacita naplněna, prodej byl ukončen.


Jak se přihlásit?

Vyberte si typ programu v tabulce a vyplňte elektronickou přihlášku. 

Zároveň kontaktujte paní Jitku Černou, , tel.  728800332 ohledně objednání zájezdu.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Řecko

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.

Datum: 12. 11. 2015 14:50:38
Předmět: Kypr

Dobrý den,
 
Měla bych zájem o kurz pastelu na Kypru.
Kolik času bude cca každý den věnováno kurzu? Ráda bych vzala i děti a manžela, ale nechci, aby byl na ně celý den sám:-)
Děkuji,
 
Barbora Jarošová

Datum: 12.11.2015 19:01
 Předmět: Re: Kypr
 Dobrý den,
děkuji za dotaz a ráda vám odpovím co nejpřesněji
Malovat či kreslit se bude každý den tři hodiny,budou tři skupiny A B a C,každá skupina se vystřídá v čase tzn kurz typ A první den dopoledne tři hodiny,druhý den po obědě tři hodiny a třetí den tři hodiny před večeří,čtvrtý a pátý den se čas opakuje,šestý a sedmý den je vymezen příjezdu a odjezdu.
Pokud si vyberete dva kurzy např. typ A a C je možné vše zvládnou oba kurzy a i koupáním v moři či bazénu dle harmonogramu,protože se nebudou překrývat.Přesný čas a rozvržení skupin budete informovaný až na místě lektorkou.Lektorka bude Lucie Pavloková,tu znají především z ostravska kde má hlavní působení,ale učí i v učebnách základny Serafinu v Praze.
Na každý kurz budete potřebovat několik pomůcek a ty si přibalíte do kufru,přesný seznam dostanete mejlem před odjezdem.
Spojení vaší záliby v malování a společná dovolená s rodinou ideál.Stejně tak bych doporučila  kamarádkám nebo párům,když jeden z nich maluje,druhý není výtvarnu nakloněn.

Přeji pěkný den
Mirka Indráčková

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.