KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Mistrovská kresba

                                               Kresba - materiály


Na tomto semestrálním kurzu  se zaměříme na další stupeň kresby a  tím jsou právě materiály. Jsou všude kolem nás. Ať už je to sklo, kov, kámen... Zkrátka vše, co v  kresbě potřebujeme zvládnout, pochopit a vyzkoušet. Samotná kresba má mnoho disciplín a my vám nabízíme další z nich.

Semestrální kurz vede zkušený lektor a výtvarník s bohatou vlastní tvorbou, pan Leoš Suchan. Semestrální kurz je opět rozložen na 5 vstupů, délka jedné lekce (vstupu) je 1,5 hodiny.


1. lekce - Drapérie

Již od gotiky byla jedním z hlavních prvků na obrazech drapérie. Jak se postupem času zlepšovali technické možnosti malířů tak se různé látky na obrazech stávaly více opravdové. Existuje právě několik pravidel a by drapérie vypadala jako drapérie, a ty si na této lekci povíme.
Zároveň si procvičíme modelaci světla a stínů, což můžeme využít i na dalších cvičeních v následujících lekcích.


2. lekce - Kov

Zbroj, brnění, zbraně a další kovové předměty můžeme pozorovat na celé řadě historických obrazů, ale i další kovové objekty nás v dnešní době obklopují. Proto si ukážeme, jak správně pomocí kresby vybudovat dojem, že daný předmět je kovový, že se leskne a odráží se na něm různá světla. Opět existuje několik postupů, které si předvedeme, abychom dosáhli dokonalé iluze. Navíc když umíme nakreslit kov, umíme nakreslit i různé šperky, ozdoby a další věci, s kterými se setkáváme každý den.


3. lekce -  Dřevo

Jak nakreslit, strukturu dřeva na starém stole, nebo skříni? To si ukážeme v této lekci. Předvedeme si jak udělat to, aby například dřevěná nalakovaná deska stolu opravdu odrážela všechny lesky i na naší kresbě. Zároveň si řekneme, jak správně šrafovat tužkou, aby nám kresba vytvářela strukturu, právě třeba starého dřeva.

4. lekce - Sklo

Velice efektivní, je použití právě skleněných předmětů na obrazech ale i na kresbách. Proto se dozvíme, jak udělat to, aby sklo bylo opravdu průhledné, aby se lesklo, a aby pěkně odráželo daná světla kolem. Zjistíme, že je to možná jednodušší než se nám zdá. Předvedeme si jak správně postupovat, aby výsledek byl co nejpřesvědčivější a aby iluze skla byla co nejdokonalejší. Dobře si na tomto tématu ukážeme právě také práci s gumou, že ji můžeme využívat stejně dobře jako tužku.

5. lekce - Srst, vlasy

Jak správně šrafovat abychom docílili rytmu co mají lidské vlasy, nebo zvířecí srst? To si ukážeme v následující lekci.
Jaký postup je důležitý, jak správně využít gumu na odlesky, a na co si dávat pozor,- to vše si ukážeme. Samozřejmě tuto techniku můžeme využít například i u kreslení různých druhů oblečení jako např. kožichy...

Cena: 1 400 Kč za 5 vstupů,  tužky, gumu, uhel si přineste s sebou nebo vše zakoupíte na radu lektora na místě.

Pro koho je semestrální kurz určen?

Kurz je určen pro absoloventy základního kurzu Tužka nebo jiných výtvarných kurzů, tedy mírně pokročilí.

Upozornění:  Nahradit vstup je možné pouze po dobu vašeho právě  probíhajícího kurzu. Oznamte nám vaší nepřítomnost a zároveň datum lekce, kdy budete nahrazovat. Oznámení proveďte na  . Jednotlivé lekce, které neabsolvujete nelze převádět do jiného termínu.


V našem e-shopu vám můžeme doporučit Tužky umělecké kvality zn. Faber - Castell, papíry vhodné na kresbu, pryže, ořezávátka, fixativ, desky na výkresy a další věci, se kterými vám rádi poradíme, stačí nás .


Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Mistrovská kresba

DatumMísto konáníVolných místAkce
8.5.-5.6.2017 17:00-18:30 (Po)
Jednotlivé lekce:8.5.,15.5.,22.5.,29.5.,5.6.
Praha - Magistrů10Přihlásit se
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =