KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Plenér v kraji Antonína Slavíčka

Výtvarný plenér od 18.7- 22.7 2016

Sama soukromě na plenéry jezdím, odpočinout si, dopřát si luxus,- pár dní  s  kresbou nebo malbou, vypnout telefon a být v jiné realitě. Ale občas mám chuť mít při tom kolem sebe i stejně naladěné lidi a povídat si s nimi o malbě, obrazu, procesu tvoření....

Ale řekni mi, proč se lidé bojí slova plenér?
Vždyť dřív nebo později si stejně stoupnou do své zahrady nebo na louku a budou si chtít něco zkusit namalovat"
.....

Tento rozhovor jsme vedly v létě na zahradě, když se Mirka vrátila ze "svého"plenéru. Bylo krásně, přesně na to jít malovat ven.

A tak jsme obě zcela přirozeně vyslovily nápad na plenérové malování s vámi. A Vysočina z toho vyšla jako ideální místo.
Kam?

 Do nově vyhlášené chráněné krajinné oblasti Žďárských vrchů, do kraje Antonína Slavíčka, k meandrům řeky Svratky u Milov. Už dlouho nás to tam láká.

Antoním Slavíček je považován za předního českého představitele impressionismu a krajinářství.

Zobrazoval právě krajinu obce Kameničky, která bude od nás nedaleko.

Jaký bude program letošního pobytu?

Naplánovat plenéry přesně den po dni nejde, protože záleží na vyšší moci:-), jaké počasí nám dopřeje.
Vzhledem k datu, které jsme zvolili doufáme, že budeme mít krásně a využijeme i rybník, který je hned vedle ubytování a spojíme i koupání s malbou.


Program a zaměření plenéru jsme tentokrát zvolili jako kombinaci kresby a malby. Budeme se věnovat rychlému skicování, jak se přiblížit barvě zkusíme nejprve pastelem, dále bude malba podle předlohy, večerní malba ve tmě, kdy se pomalu stmívá a rychle se mění světlo a jako vrchol malba krajiny reálnou formou na plátno.
Zadání se může měnit i podle skupiny a jednotlivců v ní, ale každý si určitě najde disciplínu, která ho zaujme a ve které se bude cítit dobře.

Každý večer proběhne diskuze nad vašimi pracemi, plán následujícího dne a samozřejmě bude čas i na zábavu. Zkrátka dovolená jen pro vás se stejně naladěnými lidmi a každý den jiný výtvarný zážitek.


Mimochodem, víte že Antonín Slavíček maloval ty nádherně vysoké mraky Vysočiny? Ono to tam ani jinak nejde:-) Už teď se těšíme!

Pro koho je tento výtvarný plenér určen?

Uvítáme alespoň malou zkušenost s malbou nebo kresbou. Pokud si nejste jisti svou účastí, napište nám, zkonzultujeme s vámi vaše dotazy na

Doporučení: Budeme v učebně, ale i v terénu. Vezměte si pohodlnou obuv, dostatek teplého oblečení, baterku, repelent,ostatní seznam bude zaslán emailem. Vysočina má proměnlivé počasí. Zkrátka tak, jako jsme balili děti na letní tábory:-) 

 Serafin zajistí plátna, papíry, tuž, tužky,uhle. Ostatní jako stojan, stoličku, olej, akryl, štetce si každý přiveze s sebou. Orientační seznam bude zaslán emailem. Zjednodušeně vše co máte doma z výtvarných potřeb si přivezte! Bude možnost si chybějící věci zakoupit na místě v průběhu pobytu.

Ubytování:
Ubytování máme zajištěno v penzionu Poslední míle, budova Paleček kde bude i zázemí pro malování.

Nahlašte na recepci, že jste ze Serafinu.

Ubytování si každý zarezervuje sám na nebo na 604243414, +420603903325

Cena za ubytování:

Vícelůžkový pokoj 250 Kč za noc,dvoulůžkový pokoj 300 Kč za noc.

Strava: 155 Kč polopenze, 220 Kč plná penze.

Cena za ubytování a stravu není součástí kurzovného a platí se při příjezdu na recepci.
Kdy: Příjezd 18.7 2016 po 14:00, odjezd 22.7 2016 do 11:00

Kde: Mílovy 20, Svratka

Cena: 2 600 Kč 


V Serafinu můžete využít dalších pobytovch kurzů Léto v Telči, Praha, Léto v KutnéHoře, Žítková, Kypr


. Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Vysočina

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.