KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Úspěšní absoloventi

 

Jana Garčicová

Poprvé jsem do Serafinu vstoupila v červenci 2014 na kurzu kresby a malby pro začátečníky v Telči. Do té doby jsem nemalovala a nemyslela jsem si, že dokážu namalovat obraz, chtěla jsem jen zkusit něco nového. Malování mě učarovalo. Ale že bych měla jednou výstavu, to mě nenapadlo ani ve snu. Jen jsem dělala, co mě moc baví a našla si koníček, kde jsem čerpala síly na náročnou péči o dvě malinké děti, které jsem měla doma.

                K mé výstavě mi Serafin moc pomohl. Naučila jsem se spoustu věcí o kresbě a malbě od profesionálních malířů a také jsem se naučila přijímat svoje díla a nebýt vůči sobě tak kritická. A našla jsem tam partu bezvadných lidí, kteří mají společnou zálibu.

                Pokud uvažujete o kurzu v Serafinu, jděte do toho. Malování je úžasná cesta za sebepoznáním a věřím, že se budete divit, co dokážete.

  

Olejomalba                                                                                           Olejomalba


  Vendula Mandíková

V roce 1973 mě nepřijali na uměleckou školu pro nedostatek talentu. Od té doby jsem vůbec nemalovala. Až v roce 2005 jsem v časopise četla článek o Serafinu, že vás naučí malovat za jediný víkend, a tak jsem to zkusila. Měly pravdu.

Ani ve snu by mě nenapadlo, že někdy dokážu to co teď. A že budu mít svou výstavu…

Během let jsem se Serafinem, a hlavně jeho úžasnými lektorkami, absolvovala nespočet kurzů od úplných začátků přes real, pastelku, plenér, akry a další a další. Ale učaroval mi olej.  V této době chystám svoji výstavu. (březen 2018 -upraveno Serafinem)

Do Serafinu jezdím stále, ikdyž to mám dost daleko, ale za tu pohodu relax a stále něco nového, mi to stojí.

A co bych vzkázala těm, kteří se rozhodují?  Hlavně nečekejte tak dlouho jako já. Věřte lektorkám, když vám říkají že každý obrázek je hezký. A věřte sami sobě.

 Já stále, když začínám nový obrázek, říkám si: To nedokážu. A pak si nad některými svými výtvory pomyslím: Kdybych se neviděla, že to maluju, tak si neuvěřím, že jsem to dělala já.  Pokud to nezkusíte, tak to nikdy nezjistíte

Přeji krásné malování   Vendula

 

     Olejomalba                                Grafitová tužka                                       Malba akrylem