KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Začalo to velmi jednoduše...

abychom si odpočinuli i my v Serafinu, začali jsme "pravidelně nepravidelně" docházet na keramiku k naší spřízněné duši, skvělé keramičce, výtvarnici a vůbec pozitivně naladěné přítelkyni, Mirce Šimonové do atelieru Labyrint.

Mirka Šimonová se snad už narodila s hlínou v ruce. Vždy pozitivně naladěná, trpělivá  s nepřeberným množstvím nápadů a milým přístupem si získá vaše sympatie od prvního setkání.

Naše keramické dílny jsme koncipovali na jednodenní i vícedenní, které jsou určeny pro začátečníky i pokročillé. Jedná se o stavěnou keramiku, začneme úplnými základy, krok za krokem.

Jednodenní keramická dílna je zaměřena tématicky, ať už to jsou tolik oblíbené sošky Andělů nebo dekorace do bytu, na zahradu, velikonoční slepice, které jsou zároveň použité jako květináče, aromalampy apod...

Vícedenní dílna je zaměřena jako Malá škola keramiky, kde se budeme věnovat náročnějším výrobkům, projdeme si jednotlivé fáze a výstupem nám bude opět výrobek na dané téma nebo jeho variace.

Dozvíte se něco o hlíně, glazurách, technice výpalu, co dělat když...

A co vám Mirka Šimonová vzkazuje?

"Neznám nikoho, koho by keramika nepohltila, od dětí až po seniory. Je dobrodružná, tvůrčí, umí nás zklidnit a léčit. Přijďte a vyzkoušejte, ráda vám budu nápomocná ve vašem snažení, protože podobně jako s kresbou, - začít můžete kdykoli".