KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Šerosvit

Také obdivujete na obrazech přesně dopadající světlo? Líbí se vám tajemnost takového obrazu?

Šerosvit, též také chiaroscuro (kiaroskuro)  je  technika známá z děl Caravaggia a jiných starých mistrů.  Spočívá ve znázornění osvětleného předmětu, či scenérie, jež plasticky vystupuje z tmavého pozadí.

Obrazy malované tímto způsobem vytváří tajemnou prostorovou iluzi a mají svou vlastní živoucí oduševnělost.

Náš víkendový  kurz je určen všem, kdo se chtějí seznámit s touto technikou a mají již alespoň základní pojetí o klasické olejomalbě. Cílem kurzu bude obraz malovaný touto technikou, ať už si vyberete námět starých mistrů nebo modernější verzi námětu např. zátiší, kytice apod...

Účastníci si vyzkouší a nahlédnou přípravě a postupům malby, modelaci světlem na tmavém podkladu a technikám následného malování vrstevnatou lazurou na osvětlené plochy. 

Lektor Vám vysvětlí jak jednoduchými prostředky dosáhnout efektů ve vystižení světla, materiálu a hloubky prostoru.

Dozvíte něco o teorii šerosvitu. Seznámíte se zásadami pro komponování obrazu, jaké pomůcky využívat při optickém přenosu reálného zátiší na plátno. Poté se seznámíte s funkcí podmalby, jakou technikou ji lze provést a namalujete si svou první podmalbu.

Budeme pokračovat vrstevnatou výstavbou malby, až se nakonec dostaneme k barevným valérům a malbě konečných vrchních lazur.

Máte-li chuť spočinout v kontemplativním rozpoložení světla a stínu a odnést si domů svůj vlastní obraz, kde jste „noc proměnili v den“, pak jste srdečně zváni.

Pro koho je kurz určen?
Pro zájemce, kteří mají alespoň rámcovou zkušenost s malbou. Pokud si nejste jisti, kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Cena: 2 600 Kč

Cena obsahuje akrylové barvy. Olejové barvy si donesete nebo zakoupíte na místě. Plátno si účastník přinese nebo zakoupí na místě při první lekci. Formát plátna se řídí námětem obrazu.

Štětce budou na místě k dispozici, ale doporučujeme přinést si své. S ohledem na to, že štětce jsou erární, jejich kvalita rychle klesá a nezaručíme vám, že se vám s nimi bude dobře pracovat, tak jako s vašimi osobními. Štětce lze zakoupit i na místě


V našem e-shopu si můžete pořídit právě olejové bezzápachové barvy Cobra H2Oil jednotlivě nebo v základní sadě, medium painting i glazing, štetceplátnaartboardystojanpalety, ale i ostatní zboží se kterým vám rádi poradíme.

Pokud si nevíte rady, stačí nás .

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Šerosvit

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.