KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Šerosvit

Také obdivujete na obrazech přesně dopadající světlo? Líbí se vám tajemnost takového obrazu?

Šerosvit, též také chiaroscuro (kiaroskuro)  je  technika známá z děl Caravaggia a jiných starých mistrů.  Spočívá ve znázornění osvětleného předmětu, či scenérie, jež plasticky vystupuje z tmavého pozadí.

Obrazy malované tímto způsobem vytváří tajemnou prostorovou iluzi a mají svou vlastní živoucí oduševnělost.

Náš víkendový  kurz je určen všem, kdo se chtějí seznámit s touto technikou a mají již alespoň základní pojetí o klasické olejomalbě. Cílem kurzu bude obraz malovaný touto technikou, ať už si vyberete námět starých mistrů nebo modernější verzi námětu např. zátiší, kytice apod...

Účastníci si vyzkouší a nahlédnou přípravě a postupům malby, modelaci světlem na tmavém podkladu a technikám následného malování vrstevnatou lazurou na osvětlené plochy. 

Lektor Vám vysvětlí jak jednoduchými prostředky dosáhnout efektů ve vystižení světla, materiálu a hloubky prostoru.

Dozvíte něco o teorii šerosvitu. Seznámíte se zásadami pro komponování obrazu, jaké pomůcky využívat při optickém přenosu reálného zátiší na plátno. Poté se seznámíte s funkcí podmalby, jakou technikou ji lze provést a namalujete si svou první podmalbu.

Budeme pokračovat vrstevnatou výstavbou malby, až se nakonec dostaneme k barevným valérům a malbě konečných vrchních lazur.

Máte-li chuť spočinout v kontemplativním rozpoložení světla a stínu a odnést si domů svůj vlastní obraz, kde jste „noc proměnili v den“, pak jste srdečně zváni.

Pro koho je kurz určen?
Pro zájemce, kteří mají alespoň rámcovou zkušenost s malbou. Pokud si nejste jisti, kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Cena: 2 600 Kč

Cena obsahuje barvy. Plátno si účastník přinese nebo zakoupí na místě při první lekci. Formát plátna se řídí námětem obrazu.

Štětce budou na místě k dispozici, ale doporučujeme přinést si své. S ohledem na to, že štětce jsou erární, jejich kvalita rychle klesá a nezaručíme vám, že se vám s nimi bude dobře pracovat, tak jako s vašimi osobními. Štětce lze zakoupit i na místě


V našem e-shopu si můžete pořídit právě olejové bezzápachové barvy Cobra H2Oil jednotlivě nebo v základní sadě, medium painting i glazing, štetceplátnaartboardystojanpalety, ale i ostatní zboží se kterým vám rádi poradíme.

Pokud si nevíte rady, stačí nás .

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Šerosvit

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.