KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Technika starých mistrů


Kopie obrazů starých mistrů

V tomto dvoudenním kurzu se budeme zabývat klasickou staromistrovskou olejomalbou a společně si vyzkoušíme kopii mistrovských děl. A to obrazůvě hlasných malířů, kteří v baroku a renesanci dovedli technologii olejomalby a její vizuální efekty k dokonalosti. Zároveň se každý zdokonalí jak v kresbě, kterou budeme začínat, tak v malbě, u které si vyzkoušíme postupy, které dnes málokdo zná.

Během kurzu poznáte způsob práce malířů, dozvíte se spoustu zajímavostí o malíři samém a jeho práci. Ale především o technice, která nás dodnes fascinuje svou dokonalostí.

Uvedené obrázky na stránce jsou díla, ze kterých si můžete na kurzu vybrat.

Co nás čeká?

Kresba

Pro začátek si povíme, jak budeme postupovat a jakou techniku malíř používal.
Každý dostane barevnou a černobílou reprodukci. Bude následovat příprava podkladu.
Společně pak přistoupíme ke kresbě a ukážeme si jakým způsobem nejlépe a co nejpřesněji kresbu přenést na plátno.

Podmalba

Bude následovat podmalba, kdy se nejdříve v tmavých tónech vybudují stíny, následně pomocí běloby vybudujeme světla. Pro usnadnění a urychlení celé práce si na podmalbu vezmeme akrylové barvy. Povíme si také, jaké barvy  pro podmalbu používal, abychom měli kopii co nejlepší.
Na připravenou podmalbu budeme nanášet lazurní, neboli poloprůhledné, vrstvy olejové barvy a obraz se nám díky tomu začne zabarvovat. V závěru budeme pracovat na finálních detailech a  zvýraznění struktur, které jsou pro něj a jeho pozdější období typické.

Olejomalba

Nyní přistoupíme k samotné malbě. Dokonalá příprava podmalby by nám následnou olejomalbu měla značně usnadnit. Začneme v průhledných vrstvách olejové barvy nanášet barvu na šedou podmalbu a tak ji budeme kolorovat. Nejdříve se zaměříme na teplé tóny ve světlech a poté studené ve stínech. Následuje vychytávání všech detailů a finální úpravy.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro absoloventy základního kurzu Tužka, Štětec nebo jiných výtvarných kurzů, tedy mírně pokročilí.


Kdy: viz. tabulka termínů
Cena: 2 600 Kč Cena obsahuje akrylové barvy. Olejové barvy si donesete nebo zakoupíte na místě.

Plátno zakoupíte na místě. Nebo v našem e-shopu.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/


Štětce budou na místě k dispozici, ale doporučujeme přinést si své. S ohledem na to, že štětce jsou erární, jejich kvalita rychle klesá a nezaručíme vám, že se vám s nimi bude dobře pracovat, tak jako s vašimi osobními. Štětce lze zakoupit i na místě.


V našem e-shopu si můžete pořídit práve olejové bezzápachové barvy Cobra H2Oil jednotlivě nebo v základní sadě, medium painting i glazingštetceplátnaartboardystojanpalety, ale i ostatní zboží se kterým vám rádi poradíme.
Pokud si nevíte rady, stačí nás .

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Technika starých mistrů

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.