KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Léto v Kutné Hoře

Letní výtvarné kurzy v Kutné Hoře

Pro ty z vás, kteří už s námi byli v Telči nebo pro které je Telč daleko, jsme i letos počtvrté připravili Léto v Kutné Hoře a je opravdu na co se těšit.
Začněme hezky od začátku a to tím, že Serafin s vámi jezdí a bude do měst, která jsou zařazena do seznamu kulturního dědictví UNESCO.
Kutná Hora, historické město, založené na kdysi bohatých nalezištích stříbra, které ve středověku svým významem dokonce konkurovalo Praze a které je právem zařazeno do seznamu památek.

Přes den můžete absolvovat některý z našich kurzů a večer relaxovat a vychutnávat si půvaby Kutné Hory. A máte-li rádi trochu děsivou romantiku, bude se vám líbit i ubytování, protože hotel U Kata se nachází v místech, kde ve středověku vedly městské hradby a kde se dodnes zachovala tzv. Katova branka, jediné místo, kudy mohl do města vcházet mistr kat, aby vykonal svou nezávidění hodnou práci.

Zjitřené nervy pak dozajista zklidní vyhlášená kuchyně stylové středověké krčmy, případně nové hotelové wellness centrum s širokou nabídkou služeb (pivní lázně, finská sauna, parní lázeň, whirpool, masáže). Kutná Hora se právem začíná vyhřívat na žebříčku navštěvovaných měst, nenechte si ji ujít ani vy.Co jsme si pro vás na termín 30.6.- 2.7. 2017 připravili?
TYP"A" Reliéfní akryl

TYP"B" Základní kurz kresby-
              -Tužka


TYP"C"  Pastel

TYP "D" Zpěv pro začátečníky


TYP A Reliéfní akryl

Reliéfní Akryl bude opět pod vedením Jany Matrasové, nekonečně trpělivé lektorky, která si pro vás připravila akryl v kombinaci s modelovací hmotou. Program je přizpůsoben tak, aby se mohli zúčastnit jak začínající s tímto výtvarným médiem, tak zkušenější, kteří se touží procvičit, zdokonalit nebo vyzkoušet nové možnosti v malbě  akrylem.

Výsledkem této techniky je plátno ve ve.l 30x45 cm, na který vytvoříme plastický reliéf modelovací hmotou. Po zaschnutí vytvoříme malbu na  konkrétní či abstraktní téma a dokončíme  obraz. Malujeme v učebně, která je součástí hotelu.

Pátek 30.6. 15:00 - 19:00 úvod do teorie a práce s akrylovými barvami, jejich použití, práce s nimi, typy štětců,  údržba a využití. Teorie barev -  míchání a skladba.

Praktická cvičení, následovat bude nanesení pastózního reliéfu na plátno.

Sobota 1.7. 9:00 -16:00 Cvičná malba na papír akrylovými barvami, promyšlení kompozice dle naneseného reliéfu, začátek práce na plátně.

Neděle 2.7. 9:00 -16:00 práce na plátně, malba, závěrečné rozloučení. Rozpis obsahuje i pauzy na oběd.


Pro koho je kurz určen?


Pro každého, kdo má alespoň malou zkušenost s malbou akrylovými barvami. 

Program je naplánován tak, aby byl dostatek času i na procházky městem. Proto pracujeme v pátek déle.


Cena: 3.200 Kč 

Cena je se zajištěním veškerých pracovních a výtvarných potřeb od Serafinu, neobsahuje plátno.


Plátno ve velikosti 35x45 si každý účastník doveze sám nebo je možné zakoupit na místě v den konání.Cena: 160 Kč


Ubytování a stravu si každý účastník hradí zvlášť, není v ceně kurzovného.

TYP B Základní kurz kresby- Tužka

Toužíte umět nakreslit i něco jiného, než prasátko nebo domeček jedním tahem?

  

   První den kurzu         Druhý den kurzu         První den kurzu          Druhý den kurzu

   Další kresby našich účastníků kreslení v Serafinu  naleznete zde

Nevěříte? Říkáte si: "No jo, tohle je sice hezké, ale nic pro mě, vždyť já přece kreslit vůbec neumím a tohle bych nikdy nedokázal(a)?" Tak to je přesně ten okamžik, kdy vás můžeme přesvědčit o opaku.

Pouhé dva dny vašeho času a... konečně kreslím! Kreslení pro vás nemusí být trápením ani slabinou, kterou skrýváte před celým světem. Kreslení se vám po našem kurzu stane požitkem a radostí! Musíte jen zapomenout na sebepodceňování a sebekritiku, sebrat trochu odvahy a přibalit úsměv a pak už nám jen věřit.  My vám na oplátku slíbíme, že vás nebudeme trápit a mučit, nebudeme vás nutit meditovat ani na vás nebudeme zkoušet nějaké nekalé praktiky, budeme jen objevovat vaše zapomenuté schopnosti. Více o kurzu se dozvíte i zde.

Pátek 30.6.15:00 -19:00 úvod do metody, seznámení jednotlivými postupy, procvičování světlo a stín, pozitiv x negativ, první výkresy

Sobota 1.7. 9:00 -16:00 perspektiva, tvar, kresba ruky, profil

Neděle 2.7. 9:00 -16:00 práce na závěrečném výkresu - portrét, závěrečné rozloučení. Rozpis obsahuje i pauzy na oběd.

Pro koho je kurz určen?

Pro naprosté začátečníky v kresbě od 13ti do 100 let:-)

Kreslit budeme v učebně. Program je naplánován tak, aby byl dostatek času i na procházky městem. Proto pracujeme v pátek déle a sobotu končíme v 16:00.


Cena: 1 900Kč

Zvýhodněná cena: pro dva účastníky ve stejném termínu 3 600 Kč

Cena obsahuje veškeré pracovní  potřeby a lektorné. Ubytování a stravu si každý účastník hradí zvlášť, není v ceně kurzovného. Program je naplánován tak, aby byl dostatek času i na procházky městem. Proto pracujeme v pátek déle.


TYP C Pastel - suchý i olejový

Vzpomínáte, jak jste si rádi jako malí hráli s čímkoliv, co vám umožnilo krásně se "upatlat"?

A tak to je v kreslení s pastely. Sotva si načrtnete to, co vaše srdce touží nakreslit, přichází to nejkrásnější – prsty nanášíte jednotlivé vrstvy pastelu.
Detaily se moc nezabýváte, možná i využijete podkladu barevného papíru, ale každopádně s rozkoší nanášíte barvy jednu na druhou, až nakonec dosáhnete přesně toho odstínu, který jste si přáli. 
Na kurzu se naučíte pracovat nejen se suchým pastelem, ale i s  pastelem olejovým. Ukážeme vám jednotlivé sady a barevnou škálu, poradíme na co si dát pozor při samotné práci, jak na přechody barev, jak a kdy použít fixativ atd....

Práci s pastely zvládne i začátečník, který s kresbou začíná. Pastel je barevný sen. Práce s pastely vás zavede do měkkosti tahů, sametové hebkosti a jemných, sotva znatelných přechodů.

Pátek 30.6.15:00 -19:00 teorie, druhy pastelů, první obrázek

Sobota 1.7. 9:00 -16:00 práce se suchými pastely, pastely v tužce

Neděle 2.7. 9:00 -16:00 práce s olejovým pastelem


Pro koho je kurz určen?

Pro naprosté začátečníky. "Vítáme každého, kdo má chuť zkusit nové věci a opět vám zaručujeme nádherné místo, kvalitní služby a hlavně, že s námi to zvládne opravdu každý!"

Cena: 2 720 Kč, v ceně je 24 ks sada suchého pastelu.

Cena obsahuje veškeré pracovní  potřeby a lektorné. Ubytování a stravu si každý účastník hradí zvlášť, není v ceně kurzovného. Program je naplánován tak, aby byl dostatek času i na procházky městem. Proto pracujeme v pátek déle.


TYP D Zpěv pro začátečníky

Panebože, ty raději mlč… Nezpívej, trhá mi to uši… To se vážně nedá poslouchat!“

Pokud i vám někdo z vašeho okolí dává „láskyplně“ najevo, že jsou vaše pěvecké schopnosti mizerné, nezoufejte. Dotyčného vykažte do příslušných mezí a pojďte se spolu s námi přesvědčit o tom, že zpívat není žádná věda – stačí jen vědět, jak na to. Trocha trpělivosti a odvahy a dva dny vašeho času.

My vám – na rozdíl od těch, kteří vás kritizují – rádi dokážeme, že to jde!

Práce s hlasem, s dechem, rytmická cvičení, ladění, sborové písně, sólo, ale těšit se můžete i na překvapení. To vše vás čeká a na závěr bonbónek navíc - natočení společného CD! Nepotřebujete mít se zpíváním žádnou předchozí zkušenost, ani nemusíte umět noty, stačí jen mít chuť do toho jít a na kurz zpěvu se přihlásit. Více o kurzu se dozvite včetně ukázek se dozvíte zde

Pátek: 30.6. 15:00 - 19:00 úvod do teorie práce s hlasem

Sobota: 1.7.    9:00 - 16:00 zpěv, zpěv, zpěv:-)

Neděle: 2.7.  9:00 - 16:00, zpěv, nahrávání CD

Pro koho je kurz určen?

Pro naprosté začátečníky. "Vítáme každého, kdo má chuť zkusit nové věci a opět vám zaručujeme nádherné místo, kvalitní služby a hlavně, že s námi to zvládne opravdu každý!"

Cena: Jeden účastník na kurzu zpěvu  3 000,- Kč 

Cena pro dvojici:  5 000 Kč.

Cena obsahuje zpěvníky, lektorné, nahrávání. Ubytování a stravu si každý účastník hradí zvlášť.
Program je naplánován tak, aby byl dostatek času i na procházky městem. Proto pracujeme v pátek déle.

Jak se přihlásit?

Vyplňte elektronickou přihlášku za každého účastníka. Poté obdržíte email s instrukcí o platbě. Stravu a ubytování si zarezervujete sami podle svých požadavků na nebo 327 515 096. Platí se přímo na recepci hotelu. Veškeré info o rezervaci pokojů obdržíte znovu po přihlášení na kurz.

Doporučujeme včasnou rezervaci ubytování v hotelu U Kata, Serafin nezodpovídá za obsazenost pokojů!

Serafin i Hotel u Kata si pro vás připravili mimořádné ceny balíčku, proto je podmínkou, aby min. jeden účastník z rodiny absolvoval jeden z nabízených kurzů.

Cena hotelového balíčku je 1 680 Kč pro 1 osobu a obsahuje:

2x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (v případě jednolůžkového 400 Kč doplatek navíc)
2x večeře (dvouchodové menu)
2x oběd (dvouchodové menu)
1x vstup do hotelového wellness centra na 1 hod.
1x zapůjčení kola na 1/2 dne, 10% sleva na všechny wellness procedury.

Zvýhodněná cena hotelového balíčku 1 680 Kč platí do 30. 3. 2017, po tomto datu bude cena 1 800 Kč.

Bližší informace o ubytování v Kutné Hoře naleznete na webu www.kutnahora.cz nebo na www.destinace.kutnahora.cz v sekci ubytování

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme. https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Veškeré dotazy vám rádi zodpovíme na .cz nebo na tel. 720 555 852

Přihlášky

DatumKurzMísto konáníVolných místAkce
30.6.-2.7.2017 (Pá-Ne)
Cena bez plátna
AkrylKutná Hora - Hotel U Kataplně obsazeno 
30.6.-2.7.2017 (Pá-Ne)
V ceně 24 ks sada suchého pastelu.
PastelKutná Hora - Hotel U Kataplně obsazeno 
30.6.-2.7.2017 (Pá-Ne)
Cena pro dvojici 3 600 Kč
Základní kurz TužkaKutná Hora - Hotel U Kata6Přihlásit se
30.6.-2.7.2017 (Pá-Ne)
Cena pro dvojici 5000 Kč
Zpěv pro začátečníkyKutná Hora - Hotel U Kataplně obsazeno 

Kromě Léta v Kutné hoře si můžet vybírat i z dalších pobytových kurzů, jako je Léto v Telči, Veltrusy, Řecko, Zdenka Braunerová