KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Malování hennou

        

„Pojďme společně zkrášlit naše tělo.“

Ve  spolupráci s Jarkou  Weiserovou máte možnost se naučit malbu Hennou.
Co je Hena:
Henna je prášek z rostliny s názvem Henovník bílý - Lawsonia inermis. Již po tisíciletí se pěstuje pro své hladké podlouhlé listy, z nichž se po usušení a nadrcení získává prášek zelené či hnědo-červené barvy. V něm je obsaženo velké množství zejména červených pigmentů, které se dobře váží s proteiny. Proto se henna používá zejména na barvení vlasů, nehtů, kůže, hedvábí a vlny. Šťáva z květů se používá jako přísada do kosmetických přípravků. Henna se také využívá pro své léčebné účinky. Regeneruje a zpevňuje vlasy, pomáhá při problémech s lupy a je velice vhodná i při alergiích kůže, mykózách a ekzémech. Je přirozeně antibakteriální a antiseptická.

Již ve starověkém Egyptě sloužila k barvení paruk a k mumifikačním účelům, používala se též jako afrodiziakum či protijed. Již od pradávna sloužila pro okrasné účely, především u žen. Na Východě a v dalších zemích je henna nezbytnou součástí kultury. Ženy si nechávají ozdobit ruce a nohy složitými ornamenty a dalšími obrázky, které ztotožňují jejich přirozenou krásu a půvab.

    

Náplní kurzu je:
seznámení s hennou, tvorba vlastního motivu, trénink na nečisto, kreslení hennou na sebe sama

Používáme originální přírodní hennu dováženou z Indie, která je bez barviv, tudíž je HNĚDÁ, nikoliv černá. Aplikace je velmi jednoduchá díky balení v kornoutku s úzkým koncem - jemné „blátíčko“ se nanáší přímo z tubičky podobně jako při zdobení perníčků.

Hnědá henna vydrží na kůži 7 - 10 dní (exponovaná místa jako jsou ruce, na těle – paže, záda, nohy, dekolt – až 3 týdny)

Pro koho: Pro všechny zájemce i bez předchozí zkušenosti, od 14 ti let.
Kdy: tabulka termínů viz níže
Kde: tabulka termínů viz níže
Cena: kurzovné 520 Kč včetně pomůcek
po skončení je možné si hennu zakoupit za zvýhodněnou cenu 120 Kč
Je i možnost si zakoupit v našem  e-shopu
https://www.serafinshop.cz/hobby-vytvarka/hena-kaveri/

Cena: 520 Kč.

Termíny: Malování hennou

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.