KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Hyperrealistická malba

Fotorealistický portrét, hyperrealistická malba květů nebo krajiny


Také vždy zůstanete v němém úžasu nad hyperrealistickými obrazy? Toužíte si tuto techniku malby vyzkoušet a proniknout do tajů této techniky?

Máte pocit, že to není ve vašich  schopnostech něco takového namalovat? 

Lektor a výtvarník, odborník v této malířské technice, pan Leoš Suchan  vás přesvědčí o opaku. Ve své tvorbě se věnuje právě hyperrealistické malbě a fotorealistickémi portrétu. Více o našem lektorovi se dozvíte zde. Pokochejte se jeho obrazy na webových stránkách www.leossuchan.com.

Cílem semestrálního kurzu bude ukázat vám, že této techniky se nemusíte obávat, vítáni jsou jak začátečníci, tak pokročilí. V jednotlivých lekcích budeme postupovat krok po kroku, aby výsledné dílo odpovídalo kritériím hyperrealistické malby. Jako je např. i možné zploštění perspektivy, rozostření apod... Pracovat budeme olejovými i akrylovými barvami.

Při přihlášení na kurz dostanete dárek - sadu olejových barev COBRA H2OIL ředitelných vodou od firmy ROYAL TALENS. V ničem si nezadají s klasickými olejovými barvami, mají stejné vlastnosti jako je světlostálost a široké spektrum pigmentů, používají se na stejné techniky malby od alla prima, přes lazurní až na klasické vrstvení.
Ale to důležité je, že nezapáchají. Můžete tedy s nimi malovat kdekoli. Nikoho, ani vás nebude obtěžovat zápach.
A štětec umyjete jen vodou a mýdlem. Mohou se kombinovat i s klasickými olejovými barvami. Více si o nich povíme na kurzu, kde je můžete hned vyzkoušet. Nebo si je odnesete a použijete své, které máte doma.

Co vás tedy v semestrálním kurzu čeká?

1. lekce – kresba

V první lekci se seznámíme lépe s celou problematikou. Pro začátek začneme krátkou přednáškou a promítáním děl současných malířů, ale i starších průkopníků této metody. Společně vybereme, které fotografie jsou pro tuto metodu nejlepší, jakou fotografii si vybrat a připravit abychom byli s výsledkem co nejvíce spokojeni. Začneme s prvním krokem a to kresbou na plátno. Ukážeme si různé metody přenesení kresby podle fotografie na plátno.

2. lekce - prokreslování

Pokračování v kresbě a následné prokreslování. Ukážeme si, že už v kresbě pokud ji provedeme velmi precizně, usnadníme si práci pro budoucí malování. Kresba nám totiž může v některých případech i prosvítat a není to na škodu. Po dokončení bude třeba kresbu správně zafixovat. Řekneme si na co si při tomto kroku dát pozor, jak a čím kresbu kvalitně oddělit od následné malby.

3. lekce - lavírování - malba akrylem

Na následnou zafixovanou kresbu na plátně, provedeme nátěr základní barvou, kterou si určíme podle charakteru barevnosti naší fotografické předlohy. Na takto připravený podklad začneme vytvářet stíny tzv. lavírováním. To znamená malování v ředěných tenkých vrstvách akrylové tmavé barvy. Lavírování si nanečisto zkusíme na jednoduchém zátiší. Seznámíme se také lépe s technologií akrylových barev.

4. lekce - zdůraznění světla - malba akrylem

Vysvětlování je vlastně opakem lavírování. Stále ještě budeme pracovat v technologii akrylových barev. V této fázi budeme pracovat s akrylovou bělobou, kterou opět v poloprůhledných vrstvičkách budeme pokládat na předchozí malbu. Jde vlastně o modelaci světla pomocí běloby na tmavší podklad. Opět si vyzkoušíme nejdříve nanečisto na jednoduchém zátiší.

5. lekce - zdůraznění světla- malba akrylem

Pokračování z předešlé lekce, kdy bychom s bělobou už měli pracovat více detailněji, aby následná malba pro nás byla co nejjednodušší.  Zároveň si ukážeme na některých reprodukcích, že touto technikou obdobně pracovali již staří mistři v období renesance a hlavně baroka.

6. lekce - první vrstvy barevné vrstvy - olejové barvy

Nyní bychom měli z předešlých lekcí mít připravenou dokonalou podmalbu akrylovými barvami, na kterou začneme samotnou malbou olejovými barvami. Krátce si řekneme něco o této technologii, jakými způsoby se dá pracovat, čím ředit a na co si dávat pozor. Na malbě bychom se zatím neměli soustředit na detaily, ale pouze na barevném rozložení na obraze.


7. lekce - pokračování z předešlé lekce - olejové barvy


8. lekce - malba - olejové barvy

Promalování  všech základních tvarů, které na předloze máme, odlišení materiálů, určování správné barevnosti. Povíme si něco o zákonitostech barvy, chladné a studené tóny. Jak barvu správně namíchat a vrstvit.

9. lekce - vytahování detailů - olejové barvy

Nyní bychom se měli soustředit na detaily, jako jsou vrásky, póry, vlasy, obočí, řasy, odlesky v očích…
Jak s těmito detaily pracovat, aby obraz byl nejlépe ještě dokonalejší a prostorovější, než samotná fotografie.
10. lekce - finální dokončování - olejové barvy


Finální úpravy. Povíme si něco o uchování obrazu, jak a čím správně lakovat.

Seznam potřebných pomůcek dostanete po přihlášení do emailu. Můžete si donést své nebo si je průběžně zakoupit na místě.

Program jednotlivých lekcí se neliší, pouze daným tématem.

Pro koho je semestrální kurz určen?

Kurz je určen pro absoloventy základního kurzu Tužka, Štětec nebo jiných výtvarných kurzů, tedy mírně pokročilí.

Upozornění: Nahradit vstup je možné pouze po dobu vašeho právě  probíhajícího kurzu. Oznamte nám vaší nepřítomnost a zároveň datum lekce, kdy budete nahrazovat. Oznámení proveďte na  . Jednotlivé lekce, které neabsolvujete nelze převádět do jiného termínu.

 

Kde: Magistrů 4 Praha 4
Kdy: viz tabulka
Co: květy, portrét, krajina

Cena: 4 250 Kč.Cena obsahuje základní sadu olejových barev Cobra H2OIL. Plátno zakoupíte na místě.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/


Štětce budou na místě k dispozici, ale doporučujeme přinést si své. S ohledem na to, že štětce jsou erární, jejich kvalita rychle klesá a nezaručíme vám, že se vám s nimi bude dobře pracovat, tak jako s vašimi osobními. Štětce lze zakoupit i na místě.

V našem e-shopu si můžete pořídit olejové bezzápachové barvy Cobra H2Oil jednotlivě nebo v základní sadě, medium painting i glazingštetceplátnaartboardystojanpalety, akrylové barvy v sadách i samostatně, ale i ostatní zboží se kterým vám rádi poradíme.

Pokud si nevíte rady, stačí nás .

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Hyperrealistická malba

DatumMísto konáníVolných místAkce
9.4.-11.6.2017 17:30-20:00 (Ne)
volba vlastní předlohy(portrét, krajina, květ, zvíře)
Sada olejových barev ceně. Jednotlivé lekce:9.4., 16.4., 23.4., 30.4., 7.5., 14.5.,21.5., 28.5., 4.6., 11.6.
Praha - Magistrů4Přihlásit se
3.-6.8.2017 (Čt-Ne)Telč - Hotel Antoň (Léto v Telči)4Informace
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =