KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Hyperrealistická malba

Hyperrealistická malba

       Také vždy zůstanete v němém úžasu nad hyperrealistickými obrazy? Fotka nebo obraz? Toužíte si tuto techniku malby vyzkoušet a proniknout do tajů této techniky?

Máte pocit, že to není ve vašich  schopnostech něco takového namalovat? 

Lektorka a výtvarnice v této malířské technice, MgA Zuzana Šípová Dvorská vás přesvědčí o opaku. Ve své tvorbě se věnuje právě hyperrealistické malbě. Zuzana je absoloventkou  AVU v Praze. Ateliér Zdeňka Berana, ateliér Michaela Rittsteina.

Od roku 2004 je členkou Unie výtvarných umělců v Olomouci.
Vlastní výstavní činnost od roku 2001. ČR, Rakousko, Německo, Itálie, USA.
Soukromé sbírky: ČR, Rakousko, Belgie, Anglie, USA.
Pracuje s médiem klasické olejové techniky přístupem realistické a hyperrealistické malby.
Tématem její práce jsou povrchy a příběhy věcí se skrytou událostí. Nastavuje obrazovou hodnotu vlastního poznání a prožitku. Její druhá významná rovina se pohybuje ve světě zvířat, zejména koní.

Co vás tedy v semestrálním kurzu čeká?

1. lekce – kresba

V první lekci se seznámíme lépe s celou problematikou. Pro začátek začneme krátkou přednáškou a promítáním děl současných malířů, ale i starších průkopníků této metody. Společně vybereme, které fotografie jsou pro tuto metodu nejlepší, jakou fotografii si vybrat a připravit abychom byli s výsledkem co nejvíce spokojeni. Začneme s prvním krokem a to kresbou na plátno. Přenesení kresby podle fotografie na plátno.
 Ukážeme si, že už v kresbě pokud ji provedeme velmi precizně, usnadníme si práci pro budoucí malování. Kresba nám totiž může v některých případech i prosvítat a není to na škodu. Po dokončení bude třeba kresbu správně zafixovat. Řekneme si na co si při tomto kroku dát pozor, jak a čím kresbu kvalitně oddělit od následné malby.

2. lekce - prokreslování
Na následnou zafixovanou kresbu na plátně, provedeme nátěr základní barvou, kterou si určíme podle charakteru barevnosti naší fotografické předlohy. Na takto připravený podklad začneme vytvářet stíny tzv. lavírováním. To znamená malování v ředěných tenkých vrstvách akrylové tmavé barvy. Lavírování si nanečisto zkusíme na jednoduchém zátiší. Seznámíme se také lépe s technologií akrylových barev.

3. lekce - lavírování - malba akrylem
Vysvětlování je vlastně opakem lavírování. Stále ještě budeme pracovat v technologii akrylových barev. V této fázi budeme pracovat s akrylovou bělobou, kterou opět v poloprůhledných vrstvičkách budeme pokládat na předchozí malbu. Jde vlastně o modelaci světla pomocí běloby na tmavší podklad.

4. lekce - zdůraznění světla - malba akrylem a začátek s olejovými barvami
Nyní bychom měli z předešlých lekcí mít připravenou dokonalou podmalbu akrylovými barvami, na kterou začneme samotnou malbou olejovými barvami. Krátce si řekneme něco o této technologii, jakými způsoby se dá pracovat, čím ředit a na co si dát pozor. Na malbě bychom se zatím neměli soustředit na detaily, ale pouze na barevném rozložení na obraze.

5. lekce - malba olejem
Promalování  všech základních tvarů, které na předloze máme, odlišení materiálů, určování správné barevnosti. Povíme si něco o zákonitostech barvy, chladné a studené tóny. Jak barvu správně namíchat a vrstvit.

6. lekce - Vytahování detailů
Nyní bychom se měli soustředit na detaily, jako jsou vrásky, póry, vlasy, obočí, řasy, odlesky v očích…
Jak s těmito detaily pracovat, aby obraz byl nejlépe ještě dokonalejší a prostorovější, než samotná fotografie.


7. lekce a 8.lekce
Finální úpravy. Povíme si něco o uchování obrazu, jak a čím správně lakovat. Osmá lekce nám poskytne dostatek času na dodělání obrazu nebo vám poslouží jako náhradní hodina.


Seznam potřebných pomůcek dostanete po přihlášení do emailu. Můžete si donést své nebo si je průběžně zakoupit na místě. Štětce budou na místě k dispozici, ale doporučujeme přinést si své. S ohledem na to, že štětce jsou erární, jejich kvalita rychle klesá a nezaručíme vám, že se vám s nimi bude dobře pracovat, tak jako s vašimi osobními. Štětce lze také zakoupit i na místě.

POZOR: Program jednotlivých lekcí se neliší, pouze daným tématem. Téma si každý volí sám! Na první lekci potřebujete svou vytištěnou černobílou a barevnou  předlohu ve formátu A4. Fotografie by měla být kvalitní s dobře čitelnými detaily.

Pro koho je semestrální kurz určen?

Kurz je určen pro absoloventy základního kurzu Tužka, Štětec nebo jiných výtvarných kurzů, tedy mírně pokročilí.

Kde: Atelier Serafinu, viz tabulka

Kdy: viz tabulka

Cena: 3 900 Kč

Semestr má 7+1 lekci ZDARMA, každá lekce trvá tři klasické 60-ti minutové hodiny, nikoli vyučovací.

Nahrazení vstupu je možné pouze po tel. dohodě na 720 555 852.


Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/


V našem e-shopu si můžete pořídit olejové bezzápachové barvy Cobra H2Oil jednotlivě nebo v základní sadě, medium painting i glazingštetceplátnaartboardystojanpalety, akrylové barvy v sadách i samostatně, ale i ostatní zboží se kterým vám rádi poradíme.

Pokud si nevíte rady, stačí nás .

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Hyperrealistická malba

DatumMísto konáníVolných místAkce
18.-20.6.2021 (Pá-Ne)
Lektorka Šárka Krausová.
Kutná Hora - Hotel U Kata (Léto v Kutné Hoře)plně obsazenoInformace
22.-25.7.2021 (Čt-Ne)
Lektor Šárka Krausová.
Telč - Hotel Antoň (Léto v Telči)plně obsazenoInformace

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.