KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Mistrovská kresba

                                               Kresba - materiály


Na tomto semestrálním kurzu  se zaměříme na další stupeň kresby a  tím jsou právě materiály. Jsou všude kolem nás. Ať už je to sklo, kov, kámen... Zkrátka vše, co v  kresbě potřebujeme zvládnout, pochopit a vyzkoušet. Samotná kresba má mnoho disciplín a my vám nabízíme další z nich.

Semestrální kurz je opět rozložen na 5 vstupů, délka jedné lekce (vstupu) je 1,5 hodiny.


1. lekce - Drapérie

Již od gotiky byla jedním z hlavních prvků na obrazech drapérie. Jak se postupem času zlepšovali technické možnosti malířů tak se různé látky na obrazech stávaly více opravdové. Existuje právě několik pravidel a by drapérie vypadala jako drapérie, a ty si na této lekci povíme.
Zároveň si procvičíme modelaci světla a stínů, což můžeme využít i na dalších cvičeních v následujících lekcích.


2. lekce - Kov

Zbroj, brnění, zbraně a další kovové předměty můžeme pozorovat na celé řadě historických obrazů, ale i další kovové objekty nás v dnešní době obklopují. Proto si ukážeme, jak správně pomocí kresby vybudovat dojem, že daný předmět je kovový, že se leskne a odráží se na něm různá světla. Opět existuje několik postupů, které si předvedeme, abychom dosáhli dokonalé iluze. Navíc když umíme nakreslit kov, umíme nakreslit i různé šperky, ozdoby a další věci, s kterými se setkáváme každý den.


3. lekce -  Dřevo

Jak nakreslit, strukturu dřeva na starém stole, nebo skříni? To si ukážeme v této lekci. Předvedeme si jak udělat to, aby například dřevěná nalakovaná deska stolu opravdu odrážela všechny lesky i na naší kresbě. Zároveň si řekneme, jak správně šrafovat tužkou, aby nám kresba vytvářela strukturu, právě třeba starého dřeva.

4. lekce - Sklo

Velice efektivní, je použití právě skleněných předmětů na obrazech ale i na kresbách. Proto se dozvíme, jak udělat to, aby sklo bylo opravdu průhledné, aby se lesklo, a aby pěkně odráželo daná světla kolem. Zjistíme, že je to možná jednodušší než se nám zdá. Předvedeme si jak správně postupovat, aby výsledek byl co nejpřesvědčivější a aby iluze skla byla co nejdokonalejší. Dobře si na tomto tématu ukážeme právě také práci s gumou, že ji můžeme využívat stejně dobře jako tužku.

5. lekce - Srst, vlasy

Jak správně šrafovat abychom docílili rytmu co mají lidské vlasy, nebo zvířecí srst? To si ukážeme v následující lekci.
Jaký postup je důležitý, jak správně využít gumu na odlesky, a na co si dávat pozor,- to vše si ukážeme. Samozřejmě tuto techniku můžeme využít například i u kreslení různých druhů oblečení jako např. kožichy...

Cena: 1 400 Kč za 5 vstupů,  tužky, gumu, uhel si přineste s sebou nebo vše zakoupíte na radu lektora na místě.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/


Pro koho je semestrální kurz určen?

Kurz je určen pro absoloventy základního kurzu Tužka nebo jiných výtvarných kurzů, tedy mírně pokročilí.

Upozornění:  Nahradit vstup je možné pouze po dobu vašeho právě  probíhajícího kurzu. Oznamte nám vaší nepřítomnost a zároveň datum lekce, kdy budete nahrazovat. Oznámení proveďte na  . Jednotlivé lekce, které neabsolvujete nelze převádět do jiného termínu.


V našem e-shopu vám můžeme doporučit Tužky umělecké kvality zn. Faber - Castell, papíry vhodné na kresbu, pryže, ořezávátka, fixativ, desky na výkresy a další věci, se kterými vám rádi poradíme, stačí nás .


Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Mistrovská kresba

DatumMísto konáníVolných místAkce
17.-20.7.2017 9:00-13:00 (Po-Čt)
Výtvarná škola
Běžná cena. 1400 Kč
Mistrovská kresba materiálů a krajiny
Tužky, uhel s sebou, vše možné zakoupit na místě.
Do 1.6.2017 10%
Praha - Magistrůplně obsazenoInformace
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =