KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Mistrovská kresba

                                                               Kresba


Na tomto semestrálním kurzu  se zaměříme na další stupeň kresby a  tím jsou právě materiály. Jsou všude kolem nás. Ať už je to sklo, kov, kámen... Zkrátka vše, co v  kresbě potřebujeme zvládnout, pochopit a vyzkoušet. Samotná kresba má mnoho disciplín a my vám nabízíme další z nich.

Semestrální kurz je rozložen na 4 vstupy, každý vstup trvá 3 klasické 60 min. hodiny, nikoli vyučovací.


1. lekce - Drapérie, látka jako materiál

Již od gotiky byla jedním z hlavních prvků na obrazech drapérie. Jak se postupem času zlepšovali technické možnosti malířů tak se různé látky na obrazech stávaly více opravdové. Existuje právě několik pravidel a by drapérie vypadala jako drapérie, a ty si na této lekci povíme.
Zároveň si procvičíme modelaci světla a stínů, což můžeme využít i na dalších cvičeních v následujících lekcích.


2. lekce - Kov, Sklo
Kov
Zbroj, brnění, zbraně a další kovové předměty můžeme pozorovat na celé řadě historických obrazů, ale i další kovové objekty nás v dnešní době obklopují. Proto si ukážeme, jak správně pomocí kresby vybudovat dojem, že daný předmět je kovový, že se leskne a odráží se na něm různá světla. Opět existuje několik postupů, které si předvedeme, abychom dosáhli dokonalé iluze. Navíc když umíme nakreslit kov, umíme nakreslit i různé šperky, ozdoby a další věci, s kterými se setkáváme každý den.
Sklo
Velice efektivní, je použití právě skleněných předmětů na obrazech ale i na kresbách. Proto se dozvíme, jak udělat to, aby sklo bylo opravdu průhledné, aby se lesklo, a aby pěkně odráželo daná světla kolem. Zjistíme, že je to možná jednodušší než se nám zdá. Předvedeme si jak správně postupovat, aby výsledek byl co nejpřesvědčivější a aby iluze skla byla co nejdokonalejší. Dobře si na tomto tématu ukážeme právě také práci s gumou, že ji můžeme využívat stejně dobře jako tužku.

3. lekce -  Dřevo
Jak nakreslit, strukturu dřeva na starém stole, nebo skříni? To si ukážeme v této lekci. Předvedeme si jak udělat to, aby například dřevěná nalakovaná deska stolu opravdu odrážela všechny lesky i na naší kresbě. Zároveň si řekneme, jak správně šrafovat tužkou, aby nám kresba vytvářela strukturu, právě třeba starého dřeva.

4. lekce - Srst, vlasy
Jak správně šrafovat abychom docílili rytmu co mají lidské vlasy, nebo zvířecí srst? To si ukážeme v následující lekci.
Jaký postup je důležitý, jak správně využít gumu na odlesky, a na co si dávat pozor,- to vše si ukážeme. Samozřejmě tuto techniku můžeme využít například i u kreslení různých druhů oblečení jako např. kožichy...

Pro koho je semestrální kurz určen?

Kurz je určen pro absoloventy základního kurzu Tužka nebo jiných výtvarných kurzů, tedy mírně pokročilí.

Cena: 1 200 Kč ve večerních hodinách (17:00 - 20:00 ) 4 vstupy po třech hodinách, t.j.100 Kč za 60 min
              
950 Kč v odpoledních hodinách ( 13:30 - 16:30 ) 4 vstupy po třech hodinách,t.j.79 Kč za 60 min
               
320 Kč jednotlivé vstupy - nutné přihlášení

Cena obsahuje  potřebný materiál k práci, ale bez kreslících potřeb Je možný si jej zakoupit v našem kamnenném obchodě nebo donést dle instrikcí v emailu po přihlášení.

Kurz je veden pod odborným dohledem výtečného kreslíře a malířem MgA Jakubem Tytykalem - podzimní termín - říjen 2017

Kde: Ateliery Serafinu, viz tabulka

Kdy: viz tabulka

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/


V našem e-shopu vám můžeme doporučit Tužky umělecké kvality zn. Faber - Castell, papíry vhodné na kresbu, pryže, ořezávátka, fixativ, desky na výkresy a další věci, se kterými vám rádi poradíme, stačí nás .


Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Mistrovská kresba

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =