KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

ŠerosvitTéž chiaroscuro (kiaroskuro) – technika známá z děl Caravaggia a jiných starých mistrů spočívá ve znázornění osvětleného předmětu, či scenérie, jež plasticky vystupuje z tmavého pozadí.

Obrazy malované tímto způsobem vytváří tajemnou prostorovou iluzi a mají svou vlastní živoucí oduševnělost.

Náš kurz je určen všem, kdo se chtějí seznámit s touto technikou a mají již alespoň základní pojetí o klasické olejomalbě. Protože jde o kurz o osmi vstupech, jeho cílem bude kresba jednoduchého zátiší dle předlohy.

Účastníci si vyzkouší a nahlédnou přípravě a postupům malby, modelaci světlem na tmavém podkladu a technikám následného malování vrstevnatou lazurou na osvětlené plochy. 
Lektor Vám vysvětlí jak jednoduchými prostředky dosáhnout efektů ve vystižení světla, materiálu a hloubky prostoru.

1. Lekce

Dozvíte něco o teorii šerosvitu. Seznámíte se zásadami pro komponování obrazu, jaké pomůcky využívat při optickém přenosu reálného zátiší na plátno. Poté se seznámíte s funkcí podmalby, jakou technikou ji lze provést a namalujete si svou první podmalbu. V této lekci se též dozvíte, jaké základní pomůcky a barvy si pořídit pro lekce následující.

2.- 8. Lekce

Budeme pokračovat vrstevnatou výstavbou malby, až se nakonec dostaneme k barevným valérům a malbě konečných vrchních lazur.

Týdenní odstupy od naší malby zde budeme dodržovat především kvůli dokonalému prosychání vrstev obrazu.

Máte-li chuť spočinout v kontemplativním rozpoložení světla a stínu a odnést si domů svůj vlastní obraz, kde jste „noc proměnili v den“, pak jste srdečně zváni.

Cena: 3 400 Kč


Štětce budou na místě k dispozici, ale doporučujeme přinést si své. S ohledem na to, že štětce jsou erární, jejich kvalita rychle klesá a nezaručíme vám, že se vám s nimi bude dobře pracovat, tak jako s vašimi osobními. Štětce lze zakoupit i na místě. Plátna také.

Barvy je možné zakoupit na místě. Můžete pracovat klasickými olejovými barvami, ale je nutné  přinést  s sebou nebo zakoupit na místě bezzápachové netoxické médium. Neakceptujeme klasická ředidla s ohledem na ostaní účastníky kurzu.

Pro malbu doporučujeme tento bezzápachový a rychleschnoucí Liquin ZDE


Nahradit vstup je možné pouze po tel.domluvě 720 555 852.


V našem e-shopu si můžete pořídit i olejové bezzápachové barvy Cobra H2Oil jednotlivě nebo v základní sadě, medium painting i glazingštetceplátnaartboardystojanpalety, ale i ostatní zboží se kterým vám rádi poradíme.

Pokud si nevíte rady, stačí nás .

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Šerosvit

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.