KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Technika starých mistrů

 
NověTento kurz můžete absolvovat i dvoudenní formou. Naleznete ho zde


Kopie obrazů starých mistrů

V tomto kurzu se budeme zabývat klasickou staromistrovskou olejomalbou a společně si vyzkoušíme dvě kopie mistrovských děl. A to obrazůvěhlasných malířů, kteří v baroku a renesanci dovedli technologii olejomalby a její vizuální efekty k dokonalosti. Zároveň se každý zdokonalí jak v kresbě, kterou budeme začínat, tak v malbě, u které si vyzkoušíme postupy, které dnes málokdo zná.

Během deseti 2,5 hodinových lekcí poznáte způsob práce malířů, dozvíte se spoustu zajímavostí o malíři samém a jeho práci. Ale především o technice, která nás dodnes fascinuje svou dokonalostí.

Uvedené obrázky na stránce jsou díla, ze kterých si můžete na kurzu vybrat nebo po dohodě s lektorem si donést svou vlastní předlohu.

1.-5. lekce je zaměřena na Renesanci a Baroko.

1. lekce - kresba
Pro začátek si povíme, jak budeme postupovat a jakou techniku malíř používal.
Každý dostane barevnou a černobílou reprodukci. Bude následovat příprava podkladu.
Společně pak přistoupíme ke kresbě a ukážeme si jakým způsobem nejlépe a co nejpřesněji kresbu přenést na plátno.

2. - 3.lekce - podmalba

Bude následovat podmalba, kdy se nejdříve v tmavých tónech vybudují stíny, následně pomocí běloby vybudujeme světla. Pro usnadnění a urychlení celé práce si na podmalbu vezmeme akrylové barvy. Povíme si také, jaké barvy  pro podmalbu používal, abychom měli kopii co nejlepší.

4. - 5. lekce
Na připravenou podmalbu budeme nanášet lazurní, neboli poloprůhledné, vrstvy olejové barvy a obraz se nám díky tomu začne zabarvovat. V závěru budeme pracovat na finálních detailech a ta zvýraznění struktur, které jsou pro něj a jeho pozdější období typické.

-10. lekce je věnována Akademické malbě

6. lekce - kresba
Krátký úvod, ve kterém si povíme, jak budeme postupovat a jakou techniku zvolený malíř používal.
Každý opět dostane barevnou a černobílou reprodukci. Dále bude následovat kresba, tentokrát však na bílé plátno.

7. - 8. lekce - grisaille
Po zafixování kresby přistoupíme k podmalbě. Bude se jednat o tzv. Grisaille, které měl např. Vermeer v oblibě. Jedná se o techniku, kdy se podmalba vytváří mícháním černé a bílé barvy na plátně a výsledkem je malba v různých stupních šedé. Malba se bude provádět alla prima a použijeme akrylové barvy pro rychlejší postup.

9. -.10.lekce - olejomalba
Nyní přistoupíme k samotné malbě. Dokonalá příprava podmalby by nám následnou olejomalbu měla značně usnadnit. Začneme v průhledných vrstvách olejové barvy nanášet barvu na šedou podmalbu a tak ji budeme kolorovat. Nejdříve se zaměříme na teplé tóny ve světlech a poté studené ve stínech. Následuje vychytávání všech detailů a finální úpravy.

Pro koho je semestrální kurz určen?

Kurz je určen pro absoloventy základního kurzu Tužka, Štětec nebo jiných výtvarných kurzů, tedy mírně pokročilí.

Upozornění: Nahradit vstup je možné pouze po dobu vašeho právě  probíhajícího kurzu. Oznamte nám vaší nepřítomnost a zároveň datum lekce, kdy budete nahrazovat. Oznámení proveďte na  . Jednotlivé lekce, které neabsolvujete nelze převádět do jiného termínu.

Kdy: viz. tabulka termínů
Kde: Magistrů 4, Praha 4

Cena: 4 250 Kč.Cena obsahuje základní sadu olejových barev Cobra H2OIL. Plátno zakoupíte na místě. Nebo v našem e-shopu.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/


Štětce budou na místě k dispozici, ale doporučujeme přinést si své. S ohledem na to, že štětce jsou erární, jejich kvalita rychle klesá a nezaručíme vám, že se vám s nimi bude dobře pracovat, tak jako s vašimi osobními. Štětce lze zakoupit i na místě.


V našem e-shopu si můžete pořídit práve olejové bezzápachové barvy Cobra H2Oil jednotlivě nebo v základní sadě, medium painting i glazingštetceplátnaartboardystojanpalety, ale i ostatní zboží se kterým vám rádi poradíme.
Pokud si nevíte rady, stačí nás .

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Technika starých mistrů

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =