KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Turecko Aktivní dovolená-malování u moře

                         TURECKO, HOTEL ADORA 3* STRAVA ALL INCLUSIVE

                                                termín: 16.6. – 23.6. 2019

Už jsme byli na Kypru, dvakrát na Karpathosu a letos by to chtělo změnu......

Opět jsme se spojili s paní Jitkou Černou, která pro nás umí najít vždy destinaci, která odpovídá našim požadavkům na malbu a kresu a navíc vybere vždy i příjemné ubytování. A opět je nabídka velmi lákavá, posuďte sami

V Turecku pro nás našla poměrně neobvyklý menší hotel s rodinnou náladou a s pěknou zahradou přímo nad písečnou pláží, stranou od velkých hotelových komplexů. Nabízí ubytování v propojených bungalovech nedávno rekonstruovaných a velice pěkně udržovaných. Uprostřed resortu je restaurace, pod ní je menší bazén a bar s posezením. Už jen pár dalších schodů a jste na pláži.
Hotel je vhodný pro klienty, kteří ocení pobyt tak říkajíc "na samotě". Do krásného města Side je to cca 20km, na nákupy můžeme na nedaleký trh.

Ubytování:
Menší většinou dvoulůžkové pokoje a několik větších s možností přistýlky jsou s vlastní koupelnou se sprchovým koutem a WC, klimatizací, TV/SAT a terasou v přízemních bunaglovech po rekonstrukci.

Stravování
ALL INCLUSIVE - snídaně, obědy a večeře formou bufetu, odpolední káva se zákuskem, půlnoční polévka. Rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby v časech 10:00 – 22:00. Za poplatek je např. káva espresso, značkové nápoje.

Pláž
Písčitá, s lehátky a slunečníky zdarma. Krásné západy slunce vás lákají k delší procházce po pláži. Můžete mít i štěstí a potkat mořskou želvu při kladení vajíček nebo malá želvátka, která se snaží dostat do moře.
Vybavení hotelu
Recepce, WiFi ve společných prostorách hotelu a částečně i na pokojích.
Bar u bazénu, také s automaty na nápoje, plážový bar, kde probíhá večerní program.

Cena: za osobu ve dvoulůžkovém pokoji: 13.790 Kč

Cena zahrnuje
Leteckou dopravu Praha - Antalya - Praha, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, jednoduché občerstvení na palubě, zavazadla do výše 20 kg, transfer z letiště na místo ubytování a zpět, 7 x ubytování, uvedenou stravu, služby česky mluvícího delegáta, pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
Komplexní cestovní pojištění na cesty do zahraničí a kurzovné

Příplatky
Jednolůžkový pokoj: 2500 Kč
Komplexní cestovní pojištění včetně pojištění stornopoplatků v případě zrušení cesty: 275 Kč/osoba

Bonus zdarma
Půldenní výlet do antického městečka SIDE

UPOZORNĚNÍ: Zájezd a kurzy se uzavírají 10.2. 2019!

A co si pro vás připravil Serafin?

Olejomalbu pro začátečníky, Suchý štětec, Pastelky, Akvarel


Olejomalba pro začátečníky

Stále máte pocit že si na Olej netroufnete? Že je výsadou profesionálů?

Na tomto kurzu vám ukážeme, že to tak není. Olej má své kouzlo, tolik na vás „nespěchá“ jako akryl, propojování barev a odstínů je hra, dobrodružství. Jeho sytost a lesk je přesně to, co vás na něm bude bavit.

Zkuste to a přesvědčte se, že jste se olejomalby obávali zbytečně. Namalujte svůj první obraz olejem! Uvidíte, jak budete na sebe pyšní.
Dokážete to, jsme o tom přesvědčeni!
Olejomalby se nemusíte obávat, zjistíte jaké přednosti má. To, že olej pomaleji schne, může být  výhoda pro vás. Vyzkoušíme si techniku alla prima, kdy se nanáší barvy do ještě mokrého podkladu.

Nemalujete olejovými barvami právě pro jejich charakteristický zápach?

Máme pro vás dobrou zprávu, budeme pracovat s absolutní novinkou firmy Royal Talens - vodou ředitelnými barvami Cobra H2OlL, které jsou bez zápachu.

Tyto olejové barvy se chovají jako klasický „olej“, ale jejich přednosti vás ohromí a velmi pomohou při samotné malbě. Pracovat s nimi mohou alergici, těhotné ženy, děti….při práci s nimi se nepoužívá terpentýn, tím pádem s nimi můžete pracovat kdekoli a kdykoli.

Co si z kurzu odnesete?

Nejen první krok k olejomalbě, ale také vaše první obrazy namalované touto technikou. Zaměříme se na jednoduchý motiv a to jablko a květ jabloně a také si vyzkoušíme monochromatickou malbu.

Časový rozpis se dozvíte od lektorů na místě po příletu. Plátna si každý účastník objedná na naše doporučení přes nás eshop. 2x 30x30 cm a 1x 35x45 cm.
Je to z důvodu zabalení do zavazadla před odletem.

DOPORUČUJEME: Vzít si s sebou potravinovou folii na zabalení hotových obrazů.

Cena pobytového výtvarného programu: 2500 Kč, platí pro každý typ zvlášť.

Pobyt i kurz se uzavírají 10.2. 2019


Suchý štětec

S touto technikou se můžete také potkat pod názvem Dry Brush.

Některé zdroje uvádí, že se jedná o kresbu štětcem, některé se přiklání k malbě.

Každopádně se jedná o poměrně novou a velmi efektní metodu malby olejovou barvou v jednom tónu.

Zpravidla se používá černá nebo hnědá olejová barva  a štětce, které jsou vytřené téměř do sucha. Budeme mít ale i  čas i na to, vyzkoušet barevou malbu.

To nám umožňuje získat a vytvářet jemné přechody a dosáhnout tak výsledku, který připomíná fotografii.

Pracuje sena  plátno. Předlohu ve formátu A3 si přeneseme kopírovací technikou na papír nebo plátno, to proto, že začátečníci v kresbě nebo malbě se nemusí obávat shodné podoby s předlohou. U této techniky nám jde o práci s barvou, na kterou je potřeba více času.

Pro koho je kurz určen?
Pro naprosté začátečníky, není nutná předchozí zkušenost s malbou, ale i pokročilé, kteří se chtějí zdokonalit.

Časový rozpis se dozvíte od lektorů na místě po příletu.
Plátna si každý účastník objedná na naše doporučení přes náš eshop. Je to z důvodu zabalení do zavazadla před odletem. 2x plátno 30 x 40 cm nebo ve stejné velikosti artboardy
(Lepenka potažená plátnem)  Pokud pracujete rychleji, může být o plátno navíc.

DOPORUČUJEME: Vzít si s sebou potravinovou folii na zabalení hotových obrazů.

Cena pobytového výtvarného programu: 2500 Kč, platí pro každý typ zvlášť.

Pobyt i kurz se uzavírají 10.2. 2019


Pastelky umělecké a akvarelové

Nepodceňujme pastelky, nezaslouží si to!

Připadá vám tužka nevýrazná? Milujete barvy? Sníte o tom, že jednou nakreslíte nějaké zátiší nebo třeba vaši kočku, spokojeně schoulenou na vašem oblíbeném křesle?
Pak jsou pro vás pastelky to pravé!Nenásilně, krok za krokem, proniknete do teorie barev (například zjistíte, že by vám na většinu odstínů stačily pouhé tři pastelky) a pak už vzhůru do kreslení pastelkami! Vy jich samozřejmě použijete mnohem víc, včetně pastelek akvarelových.

Jestli vás snad dosud od barev odrazovaly obavy, že s nimi ztratíte preciznost, kterou vám dalo kreslení tužkou, nebo že se s nimi nedá nakreslit portrét, rádi vám dokážeme, že všechno je jinak. Pastelky jsou jedna velká relaxace a zábava a vy s nimi přenesete na papír všechno, co si budete přát, včetně své nálady. Pastelky mají totiž jedno kouzlo: báječně podpoří vaši fantazii...
Přesvědčte se sami v naší fotogalerii

Nachází se čím dál tím více příznivců kresby pastelkami právě proto, že dnes již existují speciální řady na kresbu portrétu, krajiny nebo  na kresbu v jediném tónu. 
A co teprve, až poznáte kouzlo akvarelových pastelek, které mohou být stupněm před malbou. Na kurzu vše vyzkoušíte a sami zjistíte, že pastelky zdaleka nejsou určeny jen do školních lavic.
Jaká kouzla, jak správně pastelky používat, vrstvit, míchat, rozmývat, co je tricolometrie a další užitečné rady dostanete na našem kurzu, stačí jen mít chuť se přihlásit. 

Pro koho je kurz určen?

Pro úplné začátečníky, kteří touží začít kreslit barevně a zvládnout techniku pastelek.

Cena obshuje zapůjčení uměleckých pastelek, štětce, papíry. Akvarelové pastelky si účastník doveze. Možnost i koupit přes náš eshop na dotaz.

Časový rozpis se dozvíte od lektorů na místě po příletu.

Cena pobytového výtvarného programu: 2500 Kč, platí pro každý typ zvlášť.

Pobyt i kurz se uzavírají 10.2. 2019


Akvarel

Akvarel vás okouzlí svou jemností, zasněností a speciálními efekty, které voda umožňuje. Na kurzu vás čeká úvod do teorie práce s akvarelovými barvami, techniky lavírování, vymývání, mokré do mokrého podkladu. Akvarel je technika, o které se někdy říká, že je dílo okamžiku, že se k akvarelu musíme promalovat, nedá se opravovat, tak jako třeba olej.

Někdo považuje Akvarel naopak za jednodušší než ostatní výtvarná média. Nezbývá, než si to vyzkoušet na vlastní kůži nebo lépe řečeno na vlastní papír. Dozvíte se o této technice mnoho užitečného. Od barev, přes papíry, štětce( které se používají na tuto techniku), až po samotnou práci a způsoby malby s akvarelovými barvami.

Pro koho je kurz určen?

Pro úplné začátečníky, kteří touží poznat techniku malby akvarelem. Ale i pro pokročilé, kteří se chtějí zdokonalit.

Cena obshuje  různé druhy akvarelových papírů. Akvarelové barvy a štětce si účastník přiveze.
Možnost i koupit přes náš eshop na dotaz.

Časový rozpis se dozvíte od lektorů na místě po příletu.

Cena pobytového výtvarného programu: 2500 Kč, platí pro každý typ zvlášť.

Pobyt i kurz se uzavírají 10.2. 2019Vyberte si typ programu v tabulce a vyplňte elektronickou přihlášku. Dotazy na kurzy a výtvarný program vám rádi zodpovíme na  nebo na tel 720 555 852.

Zároveň kontaktujte paní Jitku Černou, , tel.  728800332 ohledně objednání zájezdu, ubytování apod.

Termíny: Turecko

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.