KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Zámek Veltrusy Malba v plenéru

             Zámecký plenér Veltrusy 8.-12.7. 2019

Serafin
Oba termíny v roce 2018 byly naprosto báječné. Počasí, vaše práce, pohoda a klid na malby a kresby v parku, to nás tak nadchlo, že jedeme znovu. Je ještě tolik míst, které jsme v parku neobjevili, že se musíme vrátit. A věříme, že se s vámi zase po roce setkáme. A těm z vás, kteří s námi pojedou poprvé chceme Veltrusy představit:

Viděli jste např. film Babí léto, Amadeus, Učitel tance? Některý z nich určitě ano!

A právě tyto filmy a mnohé další se natáčeli na státním zámku Veltrusy.

Když jsme hledali nové místo na náš příští plenér, měli jsme v hlavě jasno.To co nám ale nabídlo toto místo, včetně lidí, kteří se o zámek a jeho chod starají, nás naprosto ohromilo.


Rozepisovat se o zámku by bylo nošení dříví do lesa, protože vše si můžete přečíst a pokochat se fotografiemi zde.

Pro nás je důležité, co vše vám můžeme nabídnout v rámci plenérového  kurzu a co nám nabízí samotné Veltrusy. Veltrusy si oblíbili i malíři a grafici, např. Čepelák, Špála, Ranzmayer, Rau, Levý, Slavíček.

- Ubytování pár kroků od zámku se nachází v prvním patře bývalé hospodářské budovy, která prošla kompletní rekonstrukcí. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, pokoje jsou úplně nové a to vše za 250 Kč za noc!!- Zázemí na malbu a kresbu 20 m od ubytování

- Park na malbu s romantickými stavbami o rozloze 2x tak větší než pražská Stromovka

- Prohlídkové okruhy na zámku

- V neposlední řadě plenérový program, který nám na tomto místě poskytne možnosti malby a kresby nejen krajinomalby, ale např. i soch, zámku, zahradních staveb apod…. Takže už to nebude jen samá zelená:-)

Už jsme vás dostatečně naladili? Ještě nikdy jsme nemalovali na zámku, vy ano?

Program a zaměření plenéru jsme opět zvolili jako kombinaci kresby a malby. Budeme se věnovat rychlému skicování,- jak se přiblížit barvě zkusíme nejprve pastelem a jako vrchol malba krajiny reálnou formou na plátno. Naplánována je i večerní  malba, kdy se nám rychle ztrácí a mění světlo.
Zadání se může měnit i podle skupiny a jednotlivců v ní, ale každý si určitě najde disciplínu, která ho zaujme a ve které se bude cítit dobře.

Každý večer proběhne diskuze nad vašimi pracemi, plán následujícího dne a samozřejmě bude čas i na další zábavu a odpočinek. Zkrátka dovolená jen pro vás se stejně naladěnými lidmi a každý den jiný výtvarný zážitek.

Víte, že program plenérové malby se nemůže dopředu naplánovat s ohledem na počasí.  V případě špatného počasí máme k dispozici zázemí na malbu.
Program:
Pondělí
14:00 ­ ubytování 
15:00 
sejdeme se na učebně, uložení vašeho  materiálu do učebny
15:30  společný odchod do parku, první skicování
17:30-18:30 večeře
19:00 Prohlídka zámeckého okruhu
Poté možnost  30-45 min krátké kresby
Úterý
8:00- 8:30  snídaně  
8:45 ranní setkání na učebně
9:00
odchod do terénu, kombinace kresby s malbou pastelem, která je vhodná  jako  můstek k malbě.
 Kombinujeme kresbu a malbu 
12:30-13:30 oběd, návrat na stanoviště v terénu.
18:00- 18:30  Večeře
19:30 Večerní setkání na učebně, podle počasí možnost večerní malby v terénu
Po setmění noční půlhodinová malba pastelem
Středa
8:00- 8:30 snídaně 
8:45 ranní setkání na učebně,  přecházíme k malbě 
12:30-13:30 oběd, pokračování v rozdělané práci
18:00-18:30  Večeře
19:30  večerní setkání na učebně
Čtvrtek
8:00-8:30Snídaně
8:45 ranní setkání na učebně  Stále malujeme v terénu
12:30 - 13:30 oběd, pokračování v malbě
18:00-18:30 Večeře
19:00 Večerní setkání na učebně, zhodnocení prací a ukázka vaší plenérové práce

Pátek
8:00-8:30 snídaně
8:45 poslední setkání na učebně, malá výstava, rozebrání obrázků a obrazů, rozloučení

Cena: 3 200 Kč
Cena obsahuje lektorné, základní potřeby na kresbu a vstup na  prohlídkový okruh. Pracovat budeme s pastely a akrylovými barvami. Možnost i olej. Pomůcky k malbě dostanete před konáním do emailu.
Cena neobsahuje ubytování a stravu, ubytování se hradí se zámku při příjezdu.

Ubytování
Cena za ubytování  250 Kč/noc plus poplatek obci 5 Kč/noc pro jednu osobu, platí se při příjezdu
Strava: Je možná v zámecké restauraci, nově i v zámeké jídelně, která je nově otevřena a zjišťujeme podrobnosti.

Každopádně si každý účastník stravu hradí sám, k dispozici je i velká lednice na chodbě u pokojů.. Jakmile budeme vědět více o jídelně upřesníme zde v textu. V zámecké restauraci je možnost stravy cca snídaně 50 Kč, oběd 120, večeře cca také 120 Kč nebo výběr z jídelního lístku.

Tři důležitá upozornění:

Nelze s sebou brát hořlavé látky - týká se především terpentýnu a jiných ředitel do barev, svíčky a manipulovat s otevřeným ohněm. Pokud tedy budete malovat olejovými barvami, musíte mít s sebou vodou ředitelné,- Cobra oil nebo pouze akrylové barvy.

Počet míst je omezen kapacitou ubytování, přednost mají malující, nelze s sebou brát nemalující doprovod. Nemalující pouze v případě uvolnění místa před konáním na dotaz.   V případě, že jedete ve dvojici nahlašte do přihlášky s kým jste na pokoji. V tomto případě ubytování nelze platit neobsazené lůžko, budeme doplňovat průběžně všechny pokoje.
Jednolůžkové pokoje jsou pouze dva a ty již tradičně rezervujeme pro  muže.
Pokud jede manželská dvojice, pokoj nedoplňujeme.

Poslední upozornění se týká parkování. Pokud pojedete autem, nahlašte nám SPZ, správa zámku vám na SPZ vystaví parkovací kartu v areálu zámku. Bez toho není možný vjezd. Níže v diskuzi si můžete domlouvat i spolujízdu.

Veškeré dotazy, přihlášky, spz, stravu a ubytování s námi komunikujte  na

Pro koho je tento výtvarný plenér určen?

Uvítáme alespoň malou zkušenost s malbou nebo kresbou. Pokud si nejste jisti svou účastí, napište nám, zkonzultujeme s vámi vaše dotazy na

Doporučení: Budeme v učebně, ale i v terénu. Vezměte si pohodlnou obuv, dostatek teplého oblečení, baterku, stoličku, stojan, vše co máte doma z výtvarných médií, penál s kreslícími potřebami, pláštěnku, slunečník nebo klobouk, hadříky, láhev na vodu, kelímek, štětce… Seznam vám bude zaslán před konáním.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme. https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

 Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Zámek Veltrusy

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.