KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna


Také obdivujete barevné výplně oken na katedrálách? Toužíte zkusit si práci se sklem?


Náš kurz  vám umožní, ať už jste začátečník nebo pokročilí poznat techniku zblízla a vytvořit si okenní závěsnou vitráž. 

Klasická technologie výroby vitrážových skel spadá už do antického období a plně se rozvilnula v samostatné umělecké  řemeslo ve středověku s výstavbou katedrál a  kostelů, kde se jí přkládal liturgický význam. V pozdější době se začínala objevovat i na domech a v domácnostech. Klasická výroba vitrážových výplní je typická zasazováním skel do olověných profilů, aby byla zajištěna pevnost skleněné plochy s ohledem na váhu.

Tiffany technika - místo olověnného profilu se používá lepící měděná páska a jednotlivé díly obroušeného skla se k sobě připájí cínem. Takto můžeme vyrábět jak plochá, tak trojrozměrná díla. Tiffany technika nese název po svém objeviteli L. C. Tiffanym.

Kurzem vás provede výtvarnice Pavla Novotná, která tento obor a zpracování skla obecně vystudovala. Pod jejím dohledem si vytvoříte svou první závěsnou vitráž. Pod jejím dohledem se naučíte jak  sklo správně nařezat, brousit, opáskovat a pájet, aby jednotlivé díly přesně seděly k sobě a vaše práce byla čistá a přesná.

Hanging Head Dragonfly
Hanging Head Dragonfly
Lampa Poinsettia
Poinsettia
Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Vitráže

DatumMísto konáníVolných místAkce
25.11.2017 9:00-15:00 (So)Praha - Magistrůplně obsazeno 
2.12.2017 9:00-15:00 (So)Praha - Magistrůplně obsazeno 
13.1.2018 9:00-15:00 (So)Praha - Magistrůplně obsazeno 
24.3.2018 9:00-15:00 (So)Praha - Magistrů2Přihlásit se
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =