KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Letní výtvarné kurzy

                                   Letní čtyřdenní výtvarné kurzy 2019Máte čas a chuť ponořit se zcela do svých myšlenek na malbu, naučit se a vyzkoušet něco nového? Jako jsou různá média i témata v malbě a kresbě? Chcete si užít příjemné prostředí,
odlehčenou atmosféru a pohodu při malbě?


Jste rozhodnuti věnovat si pár hodin nebo dní a strávit je s námi? Pokud jste si odpověděli ANO, pak máme pro vás připravena témata výtvarných kurzů, která  vás provedou různými disciplínami kresby nebo malby.

Letní vývarné kurzy jsou určeny jak začátečníkům, tak pokročilejším. Ke každému ve skupině přistupujeme individuálně, není třeba mít obavy ze zvládnutí daného programu. Zároveň vám  poskytují  možnost sáhnout si na výtvarnou techniku, kterou jste ještě neměli příležitost zkusit nebo naopak dosáhnout zlepšení.

Naše letní vývarné kurzy zvou každého, kdo chce pustit malbu a kresbu do svého života. Někomu poslouží jako odrazový můstek k dalším novým technikám a někomu otevře dveře k jeho tvůrčím schopnostem.

Letní výtvarné kurzy, které jsou zařazeny na prázdninové měsíce 2018 jsou čtyřdenní a dotýkají se vždy buď kresby nebo malby. Budeme pracovat s médii, které se výtvarného směru týkají a které ho specifikují.

Přihlášky najdete pod textem v tabulce termínů.8.-11.7. 2019 Olejomalba pro začátečníky i pokročilé
 Cena: 3 600 Kč
včetně olejových barev,bez plátna- zakoupíte na místě. Doporučení vlastní štětce, pokročilým doporučujeme si donést předlohu.

8.-11.7. 2019 Mistrovská kresba
 Cena: 1920 Kč
v ceně kurzu jsou papíry, fixativ, bez kreslících pomůcek - doporučený seznam zašleme do emailu před konáním

5.-8.8.2019 Abstrakce
 Cena: 3 600 Kč
v ceně základní pomůcky k malbě, NEobsahuje akrylové barvy a plátno  - donést nebo si možnost zakoupit na místě. Doporučujeme vlastní štětce nebo zakoupit na místě.

5.-8.8.2019 Akryl pro začátečníky i pokročilé
 Cena: 3 600 Kč
včetně akrylových barev,bez plátna- zakoupíte na místě. Doporučení vlastní štětce nebo zakoupit. Pokročilým doporučujeme si donést předlohu.

19.-22.8. 2019 Akvarel, začátečníci i pokročilí
  Cena: 2 700 Kč
obsahuje akvarelové papíry, maskovací kapliny a jiné vychytávky, bez akvarelových barev a štětců. Možnost zakoupení na místě.

19.-22.8. 2019 Technika starých mistrů

Cena: 2 700 Kč
v ceně základní pomůcky k malbě, NEobsahuje olejové barvy a plátno  - donést nebo si možnost zakoupit na místě


Nabízíme Vám akční cenu, slevu z kurzovného - podmínkou pro tuto slevu je přihlásit se do 28.2. 2019 uhradit zálohu 500 Kč - pozor tato záloha bude nevratná nebo si kurz pořídit v plné hodnotě a záloha bude možné převést dle podmínek jak je znáte.


Abstrakce - ať se řadíte mezi skupinu milovníků abstrakce, jejích tichých obdivovatelů nebo jste se dosud abstrakci vyhýbali, jste všichni zváni. Stanete  se  tvůrcem něčeho, co bude mít vliv na vás, i vaše okolí. A to nejen při tvorbě samé, ale zejména  poté, při samotném pozorování  hotového obrazu. Začátečníci i pokročilí. Více ZDE

Mistrovská kresba materiálů, krajiny a dle zadání lektora- chcete-li kreslit v plenéru, na dovolené, ve své zahradě, zkrátka kdekoli venku, je pro vás toto téma jako šité.  Zaměříme na další stupeň kresby a  tím budou i materiály. Jsou všude kolem nás. Ať už je to sklo, kov, kámen... Zkrátka vše, co v  kresbě potřebujeme zvládnout, pochopit a vyzkoušet. Mírně pokročilí. Více ZDE

Akvarel pro začátečníky a mírně pokročilé- láká vás technika malby akvarelem pro svou zasněnost, lehkost, transparentnost? Máte touhu poznat a proniknout do této techniky, neláká vás olej ani akryl?
Akvarel je technika o které se někdy říká, že je dílo okamžiku, že se k akvarelu musíme promalovat, nedá se opravovat tak jako třeba olej.Někdo ale považuje akvarel naopak za jednodušší než ostatní výtvarná média. Nezbývá, než si to vyzkoušet na vlastní kůži nebo lépe řečeno na vlastní papír. Více ZDE

Olejomalba- začátečníci i pokročilí. Všem, kteří touží poznat tuto královskou disciplínu malby. Chtějí mít kontinuální znalosti tohoto média i těm, kteří ví, že se tomuto výtvarnému médiu chtějí věnovat i nadále. Pracujeme s nezapáchajícími vodou ředitelnými barvami Cobra oil. Více ZDE

Technika starých mistrů - Budeme se zabývat klasickou staromistrovskou olejomalbou a společně si vyzkoušíme kopii mistrovských děl. A to obrazů věhlasných malířů, kteří v baroku a renesanci dovedli technologii olejomalby a její vizuální efekty k dokonalosti. Zároveň se každý zdokonalí jak v kresbě, kterou budeme začínat, tak v malbě, u které si vyzkoušíme postupy, které dnes málokdo zná. Více ZDE

Akryl pro začátečníky a pokročilé - Budeme se učit správně definovat a následně namíchat jakoukoliv barvu, odhadnut její světlo, umístit objekt do formátu plátna atd. Vysvětlíme si, co je to imprimitura, valér anebo proč je horizont v krajině vždycky fialový. Všechny tyto znalosti spolu těsně souvisí, takže není těžké je pochopit a osvojit si je. Více ZDE

Kurz jsou obsahově přizpůsobeny jak začátečníkům tak pokročilím, nevadí tedy, pokud teprve s malbou nebo kresbou začínáte nebo zda se chcete v daném tématu zdokonalit. lektor pracuje s každým individuálně.

UPOZORNĚNÍ: Na letní výtvarné kurzy přijímáme děti od 15ti let.

Potřebné pomůcky můžete zakoupit na místě nebo v našem e- shopu, pokud potřebujet poradit, nás.

Nabízíme Vám akční cenu, slevu z kurzovného - podmínkou pro tuto slevu je přihlásit se a uhradit zálohu 500 Kč - pozor tato záloha bude nevratná nebo si kurz pořídit v plné hodnotě a záloha bude možné převést dle podmínek jak je znáte. Platí pouze do 20.5. 2019


Termíny: Letní výtvarné kurzy

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.