KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Letní výtvarné kurzy

                                   Letní čtyřdenní výtvarné kurzy 2019Máte čas a chuť ponořit se zcela do svých myšlenek na malbu, naučit se a vyzkoušet něco nového? Jako jsou různá média i témata v malbě a kresbě? Chcete si užít příjemné prostředí,
odlehčenou atmosféru a pohodu při malbě?


Jste rozhodnuti věnovat si pár hodin nebo dní a strávit je s námi? Pokud jste si odpověděli ANO, pak máme pro vás připravena témata výtvarných kurzů, která  vás provedou různými disciplínami kresby nebo malby.

Letní vývarné kurzy jsou určeny jak začátečníkům, tak pokročilejším. Ke každému ve skupině přistupujeme individuálně, není třeba mít obavy ze zvládnutí daného programu. Zároveň vám  poskytují  možnost sáhnout si na výtvarnou techniku, kterou jste ještě neměli příležitost zkusit nebo naopak dosáhnout zlepšení.

Naše letní vývarné kurzy zvou každého, kdo chce pustit malbu a kresbu do svého života. Někomu poslouží jako odrazový můstek k dalším novým technikám a někomu otevře dveře k jeho tvůrčím schopnostem.

Letní výtvarné kurzy, které jsou zařazeny na prázdninové měsíce 2020 jsou čtyřdenní a dotýkají se vždy buď kresby nebo malby. Budeme pracovat s médii, které se výtvarného směru týkají a které ho specifikují.

Přihlášky najdete pod textem v tabulce termínů. Doporučujeme podívat se na jednotlivé odkazy kurzů, kde najdete ukázky prací z kurzu a více informací.

Cena za čtyřdenní LVŠ je 3600 Kč.

13.-16.7. 2020 Akvarel, začátečníci i pokročilí

obsahuje akvarelové papíry, bez akvarelových barev a štětců. Možnost zakoupení na místě.


13.-16.7.2020 Akvarelové pastelky
Obsahuje papíry na kresbu, akvarelové pastelky si donesete nebo zakoupíte na místě.

27.-30.7. 2020 Mistrovská kresba + Inverzní kresba

v ceně kurzu jsou papíry, fixativ, k zapůjčení bílý uhel a pastel, bez kreslících pomůcek, penál se svými tužkami, gumou apod.. vše co máte si doneste nebo zakoupíte na místě.

27.-30.7. 2020 Suchý pastel
 Obsahuje fixativ, papír, suchý pastel min sadu 24 ks si donesete nebo zakoupíte na místě.10.-13.8. 2020 Akryl pro začátečníky i pokročilé
 
Akrylové barvy si donesete nebo zakoupíte Doporučení vlastní štětce nebo zakoupit. Pokročilým doporučujeme donést si předlohu.

10.-13.8. 2020 Suchý pastel
Obsahuje fixativ, papír, suchý pastel min sadu 24 ks si donesete nebo zakoupíte na místě.

Akvarelové pastelky
Pastelky mají své kategorie, od dětských až po vysokou uměleckou kvalitu.
Nachází si čím dál tím více příznivců i proto, že dnes již existují speciální řady pouze na kresbu portrétu, krajiny nebo  na kresbu v jediném tónu. Dají se kombinovat např. s populární akvarelovou tužkou.
A co teprve, až poznáte kouzlo akvarelových pastelek, které mohou být stupněm před malbou. Na kurzu vše vyzkoušíte a sami zjistíte, že pastelky zdaleka nejsou určeny jen do školních lavic.
Jaká kouzla, jak správně pastelky používat, vrstvit, míchat, rozmývat, co je tricolometrie a další užitečné rady dostanete na našem kurzu, stačí jen mít chuť se přihlásit. Více info a ukázky ZDE

Inverzní kresbou nazýváme kreslení světlým médiem  na černý, či tmavěji kolorovaný papír. Kreslením na černý podklad lze docílit působivých prostorových efektů. Bílá kresba vystupuje z černého papíru a působí  plastickým dojmem. Vybudované světlo na černém papíře má svou zvláštní oduševnělost. V paspartě na zdi vypadá originálně, stejně jako je originálním dárkem. Více info a ukázky ZDE

Mistrovská kresba dle zadání lektora- chcete-li kreslit v plenéru, na dovolené, ve své zahradě, zkrátka kdekoli venku, je pro vás toto téma jako šité.  Zaměříme na další stupeň kresby a  tím budou i materiály. Jsou všude kolem nás. Ať už je to sklo, kov, kámen,látka... Zkrátka vše, co v  kresbě potřebujeme zvládnout, pochopit a vyzkoušet. Mírně pokročilí. Více ZDE

Akvarel pro začátečníky a mírně pokročilé- láká vás technika malby akvarelem pro svou zasněnost, lehkost, transparentnost? Máte touhu poznat a proniknout do této techniky, neláká vás olej ani akryl?
Akvarel je technika o které se někdy říká, že je dílo okamžiku, že se k akvarelu musíme promalovat, nedá se opravovat tak jako třeba olej.Někdo ale považuje akvarel naopak za jednodušší než ostatní výtvarná média. Nezbývá, než si to vyzkoušet na vlastní kůži nebo lépe řečeno na vlastní papír. Více ZDE

Pastel je jedna z nejzajímavějších technik, která velice dobře připraví žáky na přechod mezi kresbou a malbou, zároveň nám nabízí mnoho efektů, které se jinou technikou nedají vytvořit. Nesmíme také zapomenout na zářivost pastelu, která je velice intenzivní, a jinými barvami jí prakticky nedocílíme. Pomocí různých cvičení se s touto technikou detailně seznámíme, abychom v posledních lekcích vytvořili náš osobitý a jedineční obraz. Více info a ukázky ZDE

Akryl pro začátečníky a pokročilé - Budeme se učit správně definovat a následně namíchat jakoukoliv barvu, odhadnut její světlo, umístit objekt do formátu plátna atd. Vysvětlíme si, co je to imprimitura, valér anebo proč je horizont v krajině vždycky fialový. Všechny tyto znalosti spolu těsně souvisí, takže není těžké je pochopit a osvojit si je. Více ZDE

Kurz jsou obsahově přizpůsobeny jak začátečníkům tak pokročilím, nevadí tedy, pokud teprve s malbou nebo kresbou začínáte nebo zda se chcete v daném tématu zdokonalit. lektor pracuje s každým individuálně.

UPOZORNĚNÍ: Na letní výtvarné kurzy přijímáme účastníky od 15ti let.

Potřebné pomůcky můžete zakoupit na místě nebo v našem e- shopu, pokud potřebujet poradit, nás.


Termíny: Letní výtvarné kurzy

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.