KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Letní výtvarné kurzy

                                   Letní čtyřdenní výtvarné kurzy 2018Máte čas a chuť ponořit se zcela do svých myšlenek na malbu, naučit se a vyzkoušet něco nového? Jako jsou různá média i témata v malbě a kresbě? Chcete si užít příjemné prostředí,
odlehčenou atmosféru a pohodu při malbě?


Jste rozhodnuti věnovat si pár hodin nebo dní a strávit je s námi? Pokud jste si odpověděli ANO, pak máme pro vás připravena témata výtvarných kurzů, která  vás provedou různými disciplínami kresby nebo malby.

Letní vývarné kurzy jsou určeny jak začátečníkům, tak pokročilejším. Ke každému ve skupině přistupujeme individuálně, není třeba mít obavy ze zvládnutí daného programu. Zároveň vám  poskytují  možnost sáhnout si na výtvarnou techniku, kterou jste ještě neměli příležitost zkusit nebo naopak dosáhnout zlepšení.

Naše letní vývarné kurzy zvou každého, kdo chce pustit malbu a kresbu do svého života. Někomu poslouží jako odrazový můstek k dalším novým technikám a někomu otevře dveře k jeho tvůrčím schopnostem.

Letní výtvarné kurzy, které jsou zařazeny na prázdninové měsíce 2018 jsou čtyřdenní a dotýkají se vždy buď kresby nebo malby. Budeme pracovat s médii, které se výtvarného směru týkají a které ho specifikují.

Přihlášky na oba letní měsíce najdete pod textem v tabulce termínů.


  16.-19.7. 2018 Akvarel, začátečníci i pokročilí
  16.-19.7. 2018 Olejomalba pro začátečníky i pokročilé
  23.-26.7.2018 Pastelky umělecké a akvarelové
  23.-26.7.2018 Suchý pastel

 13.-16.8.2018 Inverzní kresba a malba na černé plátno, včetně klasické akrylové malby 
 27.-30.8.2018 Abstrakce
 27.-30.8.2018  Mistrovská kresba


Pastelky -zaslouží si vaši pozornost, pastelky se totiž staly regulérním výtvarným médiem. Důkazem jsou i stále oblíbenější speciální řady na témata v kresbě. Během čtyř dnů si vyzkoušíme kompletní způsoby práce na všechny druhy pastelek. začneme prací s klasickými uměleckými pastelkami, přejdem na akvarelové a vyzkoušíme si i speciální řadu na portrét nebo krajinu.


Abstrakce - ať se řadíte mezi skupinu milovníků abstrakce, jejích tichých obdivovatelů nebo jste se dosud abstrakci vyhýbali, jste všichni zváni. Stanete  se  tvůrcem něčeho, co bude mít vliv na vás, i vaše okolí. A to nejen při tvorbě samé, ale zejména  poté, při samotném pozorování  hotového obrazu. Začátečníci i pokročilí.

Mistrovská kresba materiálů, krajiny a dle zadání lektora- chcete-li kreslit v plenéru, na dovolené, ve své zahradě, zkrátka kdekoli venku, je pro vás toto téma jako šité.  Zaměříme na další stupeň kresby a  tím budou i materiály. Jsou všude kolem nás. Ať už je to sklo, kov, kámen... Zkrátka vše, co v  kresbě potřebujeme zvládnout, pochopit a vyzkoušet. Mírně pokročilí.

Suchý pastel- Práci s pastely zvládne i začátečník, který s kresbou začíná. Pastel je barevný sen.
Práce s pastely vás zavede do měkkosti tahů, sametové hebkosti a jemných, sotva znatelných přechodů. Pokochejte se výtvarnými díly Degase nebo pana Ivana Svatoše, kteří nás nepřestanou nikdy bavit.

Inverzní kresba a malba na černé plátno- nejdříve vás naučíme kresbu na černý podklad, obrázené pozorování světla a stínu. Budeme kreslit tzv. Inverzní kresbu. Až si vyzkoušíme efekty této kresby, pustíme se do malby akrylem a použijeme černé plátno.
Samozřejmě nám bude základem bílá barva, ale můžeme použít valéry šedé, stříbrné, zlaté, měděné, zkrátka vše, co se snoubí s černým plátnem. Překvapivý výsledek, nové možnosti malby.

Akvarel pro začátečníky a mírně pokročilé- láká vás technika malby akvarelem pro svou zasněnost, lehkost, transparentnost? Máte touhu poznat a proniknout do této techniky, neláká vás olej ani akryl?
Akvarel je technika o které se někdy říká, že je dílo okamžiku, že se k akvarelu musíme promalovat, nedá se opravovat tak jako třeba olej.Někdo ale považuje akvarel naopak za jednodušší než ostatní výtvarná média. Nezbývá, než si to vyzkoušet na vlastní kůži nebo lépe řečeno na vlastní papír.


Olejomalba- začátečníci i pokročilí. Všem, kteří touží poznat tuto královskou disciplínu malby. Chtějí mít kontinuální znalosti tohoto média i těm, kteří ví, že se tomuto výtvarnému médiu chtějí věnovat i nadále. Pracujeme s nezapáchajícími vodou ředitelnými barvami Cobra oil.

Potřebné pomůcky můžete zakoupit na místě nebo v našem e- shopu, pokud potřebujet poradit, nás.

Termíny: Letní výtvarné kurzy

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.