KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

           Letní čtyřdenní výtvarné školy 2017Máte čas a chuť ponořit se zcela do svých myšlenek na malbu, naučit se a vyzkoušet něco nového? Jako jsou různá média i témata v malbě a kresbě?


Jste rozhodnuti věnovat si pár hodin nebo dní a strávit je s námi? Pokud jste si odpověděli ANO, pak máme pro vás připravena témata výtvarných škol, která  vás provedou různými disciplínami kresby nebo malby.

Výtvarné školy jsou určeny jak začátečníkům, tak pokročilejším. Ke každému ve skupině přistupujeme individuálně, není třeba mít obavy ze zvládnutí daného programu. Zároveň vám výtvarná škola poskytne možnost sáhnout si na výtvarnou techniku, kterou jste ještě neměli příležitost zkusit nebo naopak dosáhnout zlepšení.

Naše vývarné školy zvou každého, kdo chce pustit malbu do svého života, někomu poslouží jako odrazový můstek k dalším novým technikám a někomu otevře dveře k jeho tvůrčím schopnostem.

Letní výtvarné školy, které jsou zařazeny na prázdninové měsíce 2017. Jsou čtyřdenní a dotýkají se vždy buď kresby nebo malby. Budeme pracovat s médii, které se výtvarného směru týkají a které ho specifikují.

Přihlášky na oba letní měsíce najdete pod textem v tabulce termínů. Odkazy v textu slouží pouze k doplnění informací a náhledu fotogalerie  daného kurzu. Přihlášení pouze přes tuto stránku.

   3.-6.7. 2017 Pastózní  akryl
10.-13.7.2017 Pastelky umělecké a akvarelové
17.-20.7. 2017 Mistrovská kresba materiálů a krajiny
24.-27.7. 2017 Akryl od Ado Z
31.7.-2.8.2017 Akvarel pro začátečníky i pokročilé
  7.-10.8. 2017   Základní kurz Štětec
 7.-10.8. 2017 Olejomalba
14.-17.8 2017 Dry Brush, černobílá i barevná varianta
14.-17.8 2017 Základy malířských technik
21.-24.8 2017 Lavírovaná kresba
21.-24.8 2017 Abstrakce
28.-31.8 2017
Abstrakce


Pastózní a lazurní Akryl - práce s akrylovými barvami, pro začátečníky i pokročilé, specifika malby akrylem, společné i vámi zvolené téma. Výsledkem budou malby na plátno. Začátečníci i mírně pokročilí. Informace o kurzu Akryl a program naleznete také zde


Pastelky -Zaslouží si vaši pozornost, pastelky se totiž staly regulérním výtvarným médiem. Důkazem jsou i stále oblíbenější speciální řady na témata v kresbě. Během čtyř dnů si vyzkoušíme kompletní způsoby práce na všechny druhy pastelek. začneme prací s klasickými uměleckými pastelkami, přejdem na akvarelové a vyzkoušíme si i speciální řadu na portrét nebo krajinu. Více o kurzu Pastelky naleznete zde.

Štětec©- Základní kurz malby, nevíte jak začít? Nevěříte si, že dokážete pracovat se štětcem a barvami? Pak jste na té správné stránce. Náš unikátní a námi vymyšlený základní kurz malby je přesně to co hledáte. Nikde jinde než u nás ho nezažijete. Pro začátečníky. Informace o kurzu a program naleznete také zde.

Abstrakce - Ať se řadíte mezi skupinu milovníků abstrakce, jejích tichých obdivovatelů nebo jste se dosud abstrakci vyhýbali, jste všichni zváni. Stanete  se  tvůrcem něčeho, co bude mít vliv na vás, i vaše okolí. A to nejen při tvorbě samé, ale zejména  poté, při samotném pozorování  hotového obrazu. Začátečníci i pokročilí. Informace o kurzu a program naleznete také zde

Mistrovská kresba materiálů a krajiny- Chcete-li kreslit v plenéru, na dovolené, ve své zahradě, zkrátka kdekoli venku, je pro vás toto téma jako šité.  Zaměříme na další stupeň kresby a  tím budou i materiály. Jsou všude kolem nás. Ať už je to sklo, kov, kámen... Zkrátka vše, co v  kresbě potřebujeme zvládnout, pochopit a vyzkoušet. Mírně pokročilí. Informace o kurzu naleznete zde a zde

Akvarel pro začátečníky a mírně pokročilé- Láká vás technika malby akvarelem pro svou zasněnost, lehkost, transparentnost? Máte touhu poznat a proniknout do této techniky, neláká vás olej ani akryl?
Akvarel je technika o které se někdy říká, že je dílo okamžiku, že se k akvarelu musíme promalovat, nedá se opravovat tak jako třeba olej.Někdo ale považuje akvarel naopak za jednodušší než ostatní výtvarná média. Nezbývá, než si to vyzkoušet na vlastní kůži nebo lépe řečeno na vlastní papír. Více o akvarelu zde

Dry Brush Některé zdroje uvádí, že se jedná o kresbu štětcem, některé se přiklání k malbě. Každopádně se jedná o poměrně novou a velmi efektní metodu malby olejovou barvou v jednom tónu. Zpravidla se používá černá barva nebo hnědá barva a štětce, které jsou vytřené téměř do sucha. To nám umožňuje získat a vytvářet jemné přechody a dosáhnout tak výsledku, který připomíná fotografii. Po černobílé variantě se dostaneme k barevné variaci. Více o kurzu zde

Základy malířských technik- od kresby po malbu. Kresba zátiší, kresba portrétu, malba portrétu, efekty v malířské technice. Začátečníci i pokročilí. Informace o kurzu a program naleznete také zde.

Olejomalba-
Začátečníci i pokročilí. Všem, kteří touží poznat tuto královskou disciplínu malby. Chtějí mít kontinuální znalosti tohoto média i těm, kteří ví, že se tomuto výtvarnému médiu chtějí věnovat i nadále. Pracujeme s nezapáchajícími vodou ředitelnými barvami Cobra oil.

Lavírovaná kresba-
výtvarná technika, která využívá rozmývání slabě pigmentové barvy na mokrém nebo suchém podkladu (papír, šepsované plátno nebo čisté plátno). Výsledkem je hladký a jednotný povrch, který v ideálním případě nevykazuje známky použití štětce a je poloprůhledný.

Mimopražští zájemci mohou využít doporučené levné ubytování  Ubytování zde.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme. https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

Potřebné pomůcky můžete zakoupit na místě nebo v našem e- shopu, pokud potřebujet poradit, nás.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.Termíny: Výtvarná škola

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.