KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Letní výtvarné kurzy

                                   Letní čtyřdenní výtvarné kurzy 2018Máte čas a chuť ponořit se zcela do svých myšlenek na malbu, naučit se a vyzkoušet něco nového? Jako jsou různá média i témata v malbě a kresbě? Chcete si užít příjemné prostředí,
odlehčenou atmosféru a pohodu při malbě?


Jste rozhodnuti věnovat si pár hodin nebo dní a strávit je s námi? Pokud jste si odpověděli ANO, pak máme pro vás připravena témata výtvarných kurzů, která  vás provedou různými disciplínami kresby nebo malby.

Letní vývarné kurzy jsou určeny jak začátečníkům, tak pokročilejším. Ke každému ve skupině přistupujeme individuálně, není třeba mít obavy ze zvládnutí daného programu. Zároveň vám  poskytují  možnost sáhnout si na výtvarnou techniku, kterou jste ještě neměli příležitost zkusit nebo naopak dosáhnout zlepšení.

Naše letní vývarné kurzy zvou každého, kdo chce pustit malbu a kresbu do svého života. Někomu poslouží jako odrazový můstek k dalším novým technikám a někomu otevře dveře k jeho tvůrčím schopnostem.

Letní výtvarné kurzy, které jsou zařazeny na prázdninové měsíce 2018 jsou čtyřdenní a dotýkají se vždy buď kresby nebo malby. Budeme pracovat s médii, které se výtvarného směru týkají a které ho specifikují.

Přihlášky na oba letní měsíce najdete pod textem v tabulce termínů. Odkazy v textu slouží pouze k doplnění informací a náhledu fotogalerie  daného kurzu. Přihlášení pouze přes tuto stránku.

  25. -28.6. 2018 Skicování, Sketching
    2.-5.7. 2018 Pastózní akryl se strukturální pastou
    9.-12.7. 2018 Základy malířských technik
16.-19.7. 2018 Olejomalba pro začátečníky i pokročilé
23.-26.7.2018 Pastelky umělecké a akvarelové
23.-26.7.2018 Suchý pastel
30.7.-2.8.2018 Vitráže začátečníci i mírně pokročilí
    6.-9.8.2018 Abstrakce
13.-16.8.2018 Inverzní kresba a malba na černé plátno, včetně klasické akrylové malby malby
20.-23.8.2018 Akvarel, začátečníci i pokročilí
27.-30.8.2018  Mistrovská kresba

UPOZORNĚNÍ: Slevy platí pouze do 30.4. 2018

Více o kurzech a fotogalerii naleznete vždy pod odkazem na danou stránku kurzu.

Pastózní a lazurní Akryl - práce s akrylovými barvami, pro začátečníky i pokročilé, specifika malby akrylem, společné i vámi zvolené téma. Výsledkem budou malby na plátno. Začátečníci i mírně pokročilí. Informace o kurzu Akryl a program naleznete také zde


Pastelky -zaslouží si vaši pozornost, pastelky se totiž staly regulérním výtvarným médiem. Důkazem jsou i stále oblíbenější speciální řady na témata v kresbě. Během čtyř dnů si vyzkoušíme kompletní způsoby práce na všechny druhy pastelek. začneme prací s klasickými uměleckými pastelkami, přejdem na akvarelové a vyzkoušíme si i speciální řadu na portrét nebo krajinu. Více o kurzu Pastelky naleznete zde.


Abstrakce - ať se řadíte mezi skupinu milovníků abstrakce, jejích tichých obdivovatelů nebo jste se dosud abstrakci vyhýbali, jste všichni zváni. Stanete  se  tvůrcem něčeho, co bude mít vliv na vás, i vaše okolí. A to nejen při tvorbě samé, ale zejména  poté, při samotném pozorování  hotového obrazu. Začátečníci i pokročilí. Informace o kurzu a program naleznete také zde

Mistrovská kresba materiálů, krajiny a dle zadání lektora- chcete-li kreslit v plenéru, na dovolené, ve své zahradě, zkrátka kdekoli venku, je pro vás toto téma jako šité.  Zaměříme na další stupeň kresby a  tím budou i materiály. Jsou všude kolem nás. Ať už je to sklo, kov, kámen... Zkrátka vše, co v  kresbě potřebujeme zvládnout, pochopit a vyzkoušet. Mírně pokročilí. Informace o kurzu naleznete zde a zde

Skicování, sketching- Umět rychlou skicu, aby měla ty správné náležitosti, které má skica mít, na to vám jedna hodina stačit nebude. Po dvou hodinách zjistíte, že skica je velké dobrodružství a že výkres od výkresu se zlepšujete.
Projdeme kompozici, šrafování, hledání světla a stínu, které z linek zvýraznit, jak v jednoduchých tazích zachytit podstatné. Pracovat budeme tužkou, ale vyzkoušíme i linery, tuž, pastel, co nás napadne a přijde pod ruku:-).

Suchý pastel- Práci s pastely zvládne i začátečník, který s kresbou začíná. Pastel je barevný sen.
Práce s pastely vás zavede do měkkosti tahů, sametové hebkosti a jemných, sotva znatelných přechodů. Pokochejte se výtvarnými díly Degase nebo pana Ivana Svatoše, kteří nás nepřestanou nikdy bavit. Více o kurzu zde

Inverzní kresba a malba na černé plátno- nejdříve vás naučíme kresbu na černý podklad, obrázené pozorování světla a stínu. Budeme kreslit tzv. Inverzní kresbu. Až si vyzkoušíme efekty této kresby, pustíme se do malby akrylem a použijeme černé plátno.
Samozřejmě nám bude základem bílá barva, ale můžeme použít valéry šedé, stříbrné, zlaté, měděné, zkrátka vše, co se snoubí s černým plátnem. Překvapivý výsledek, nové možnosti malby. Více zde

Akvarel pro začátečníky a mírně pokročilé- láká vás technika malby akvarelem pro svou zasněnost, lehkost, transparentnost? Máte touhu poznat a proniknout do této techniky, neláká vás olej ani akryl?
Akvarel je technika o které se někdy říká, že je dílo okamžiku, že se k akvarelu musíme promalovat, nedá se opravovat tak jako třeba olej.Někdo ale považuje akvarel naopak za jednodušší než ostatní výtvarná média. Nezbývá, než si to vyzkoušet na vlastní kůži nebo lépe řečeno na vlastní papír. Více o akvarelu zde

Základy malířských technik- od kresby po malbu. Kresba zátiší, kresba portrétu, malba portrétu, efekty v malířské technice. Začátečníci i pokročilí. Informace o kurzu a program naleznete také zde.

Olejomalba- začátečníci i pokročilí. Všem, kteří touží poznat tuto královskou disciplínu malby. Chtějí mít kontinuální znalosti tohoto média i těm, kteří ví, že se tomuto výtvarnému médiu chtějí věnovat i nadále. Pracujeme s nezapáchajícími vodou ředitelnými barvami Cobra oil.

Vitráže- kurzem vás provede výtvarnice Pavla Novotná, která tento obor a zpracování skla obecně vystudovala. Pod jejím dohledem si vytvoříte svou první závěsnou vitráž a naučíte se,  jak  sklo správně nařezat, brousit, opáskovat a pájet, aby jednotlivé díly přesně seděly k sobě a vaše práce byla čistá a přesná.Více o kurzu zde

Potřebné pomůcky můžete zakoupit na místě nebo v našem e- shopu, pokud potřebujet poradit, nás.

Termíny: Letní výtvarné kurzy

DatumMísto konáníVolných místAkce
25.-28.6.2018 9:00-13:00 (Po-Čt) sleva 10%
Lektor Indráčková Mirka
Skicujeme v ateliéru a i v terénu
Praha - Praha - Modřany9Přihlásit se
2.-5.7.2018 9:00-13:00 (Po-Čt) sleva 10%
Lektor Krausová Šárka
Pastózni akryl s modelovací (strukturální) hmotou
Bez materiálu, v ceně modelovací hmota
Praha - Praha - Modřany8Přihlásit se
9.-12.7.2018 9:00-13:00 (Po-Čt) sleva 10%
Lektor Suchan Leoš
Základy malířských technik
základní pomůcky v ceně
Praha - Praha - Modřany8Přihlásit se
16.-19.7.2018 9:00-13:00 (Po-Čt) sleva 10%
Lektor Šípová Zuzana
Olejomalba pro začínající, pokročilí vítáni
Bez materiálu
Praha - Praha - Modřany7Přihlásit se
23.-26.7.2018 9:00-13:00 (Po-Čt) sleva 10%
Lektor Indráčková Mirka
Pastelky umělecké a akvarelové
Praha - Praha - Modřany8Přihlásit se
23.-26.7.2018 9:01-13:00 (Po-Čt) sleva 10%
Lektor Mirka Indráčková
Malba - kresba suchým pastelem
Praha - Praha - Modřany8Přihlásit se
30.7.-2.8.2018 9:00-13:00 (Po-Čt)
Lektor Novotná Pavla
Vitráže
Praha - Praha - Modřany4Přihlásit se
6.-9.8.2018 9:00-13:00 (Po-Čt) sleva 10%
Lektor Suchan Leoš
Abstrakce
Základní výbava v ceně
Praha - Praha - Modřany7Přihlásit se
13.-16.8.2018 9:00-13:00 (Po-Čt) sleva 10%
Lektor Matrasová Jana
Inverzní kresba,malba na černé plátno a klasická malba akrylem
V ceně základní materiál
Praha - Praha - Modřany6Přihlásit se
20.-23.8.2018 9:00-13:00 (Po-Čt) sleva 10%
Lektor Šípová Zuzana
Akvarel
Cena bez barev
Praha - Praha - Modřany8Přihlásit se
27.-30.8.2018 9:00-13:00 (Po-Čt) sleva 10%
Lektor Suchan Leoš
Mistrovská kresba - tužka
Praha - Praha - Modřany8Přihlásit se
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.