Kurzy

Enkaustika

Akvarel, akryl, olej...

Co dál, když tohle všechno máte zvládnuté a chcete v malířství poznávat ještě víc? Pojďte s námi objevit Enkaustiku!

Tato malířská technika byla známa již ve starověku a když už se zdálo, že jí zvoní hrana, přispěchalo století 20., které ji probudilo k životu a znovu učinilo z malby horkým voskem zajímavou techniku, která umožňuje všem po výtvarném umění bažícím ještě větší rozlet!

V čem?

Neodolatelná je především její pestrobarevnost, lehkost, kreativita. Používají se při ní speciální enkaustické žehličky a pera na něž nanášíte vosk. Ten pak žehličkou nanášíte na papír, kde doslova čarujete s barvami! Pravá mozková hemisféra při této práci zažije skutečné opojení a levá hemisféra se po dokončení obrázku rozhodně bude mít čím kochat! Přitom jakkoliv na první pohled obrázky vytvořené s pomocí enkaustiky vypadají složitě, hravě je zvládnete tvořit po pár hodinách výkladu!

Opět to totiž bude jen o vás a vaší fantazii. Tvořit můžete obrazy naprosto konkrétních věcí, nicméně pokud je enkaustika na něco geniální, je to tvorba abstraktní.
A ještě něco je na enkaustice fascinující: snadnost, s jakou se kombinuje s dalšími technikami: akrylem nebo olejem... To všechno vám rádi ukážeme! Vy už teď jen nahlédněte do naší galerie a nechte se inspirovat. Svět enkaustiky na vás čeká!

Jaké typy kurzů Enkaustiky můžete u nás zvolit?

Enkaustická ochutnávka

Cca 3 hodinová Enkaustika je určena všem, kteří si chtějí tuto techniku vyzkoušet nebo jim vyhovuje krátký formát kurzu. Pracujeme většinou na papír, menšího formátu a pod vedením lektorky si můžete vytvořit i několik obrázků.Tento kurz je určen všem, kteří mají chuť ochutnat kouzlo enkaustické malby. Tento formát kurzu vypisujeme sporadicky, jelikož základy Enkaustiky jsou obsaženy v rozšířené formě tohoto kurzu.

Enkaustika kombinovaná s akrylovými barvami

Enkaustika trvá cca 7 hod a jedná se o typ kurzu, kde si vyzkoušíte malbu voskem na plátno v kombinaci s akrylovými barvami. Tento kurz vám poskytne ucelené informace o této disciplíně. Lektorka vám ukáže nejen základní možnosti nanášení, ale vyzkoušíte a použijete i další pomůcky, které se používají k voskové malbě v kombinaci s akrylovými barvami. Výsledkem bude obraz na plátně ve velikosti 30x40 cm. Plátno si zakoupíte na místě, není v ceně kurzovného.

Tento kurz je určen začátečníkům, zájemcům o klasickou enkaustickou malbu s vyzkoušením přidané akrylové malby.

Doba trvání: cca 7 hod
Cena: 1500 Kč bez plátna, které si zakoupíte na místě

Enkaustika kombinovaná s olejovou barvou

Opět se jedná o klasickou Enkaustiku, kterou ozvláštníme a zkombinujeme s olejovou barvou. Tato dvě výtvarná média se skvěle doplňují a kombinují. Pokud nemáte s olejovou malbou zkušenosti, nemusíte se bát, v této kombinaci to je velmi jenoduché. V současné době se klasická enkaustická malba ubírá novými směry a toto je jeden z nich. Pracovat budeme především enkaustickými pery do připraveného olejového základu.

Lektorka vám ukáže nejen základní možnosti nanášení, ale hlavně práci s enkaustickým perem. Výsledkem bude obraz na plátně ve velikosti 30x40 cm. Plátno si zakoupíte na místě, není v ceně kurzovného.

Tento kurz je určen začátečníkům, ale i těm, kteří mají zkušenost s enkaustickou malbou a chtějí si vyzkoušet nové možnosti.

Doba trvání: cca 7 hod
Cena: 1500 Kč bez plátna, které si zakoupíte na místě. Tato cena neplatí pro pobytové kurzy.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme. https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

Termíny: Enkaustika

Datum Místo konání Volných míst Akce
3.-7.7.2024 (St-Ne)
Kombinace s akrylovou barvou
Lektor Šárka Krausová
Kuks - Hospitál Kuks (Léto na Kuksu) plně obsazeno Informace
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.