Kurzy

Léto v Kutné Hoře

Letní výtvarné kurzy v Kutné Hoře

Pro ty z vás, kteří už s námi byli v Telči nebo, pro které je Telč daleko, jsme i letos připravili Léto v Kutné Hoře a je opravdu na co se těšit.
Začněme hezky od začátku a to tím, že Serafin s vámi jezdí a bude do měst, která jsou zařazena do seznamu kulturního dědictví UNESCO.
Kutná Hora, historické město, založené na kdysi bohatých nalezištích stříbra, které ve středověku svým významem dokonce konkurovalo Praze a které je právem zařazeno do seznamu památek.

Přes den můžete absolvovat některý z našich kurzů a večer relaxovat a vychutnávat si půvaby Kutné Hory. A máte-li rádi trochu děsivou romantiku, bude se vám líbit i ubytování, protože hotel U Kata se nachází v místech, kde ve středověku vedly městské hradby a kde se dodnes zachovala tzv. Katova branka, jediné místo, kudy mohl do města vcházet mistr kat, aby vykonal svou nezávidění hodnou práci.

Zjitřené nervy pak dozajista zklidní vyhlášená kuchyně stylové středověké krčmy, případně nové hotelové wellness centrum s širokou nabídkou služeb (pivní lázně, finská sauna, parní lázeň, whirpool, masáže).

Kutná Hora se právem vyhřívá na žebříčku nejnavštěvovanějších měst, nenechte si ji ujít ani vy.

Co jsme si pro vás na termín 16.-18.6. 2023 připravili?

Akvarel pro začátečníky

Suchý pastel pro začátečníky

Kvaš pro začátečníky


Akvarel pro začátečníky

Akvarel vás okouzlí svou jemností, zasněností a speciálními efekty, které voda umožňuje. Na kurzu vás čeká úvod do teorie práce s akvarelovými barvami, techniky lavírování, vymývání, mokré do suchého podkladu..Akvarel je technika, o které se někdy říká, že je dílem okamžiku, že se k akvarelu musíme promalovat, nedá se opravovat...

Někdo ale považuje Akvarel naopak za jednodušší než ostatní výtvarná média. Nezbývá, než si to vyzkoušet na vlastní kůži nebo lépe řečeno na vlastní papír. Dozvíte se o této technice mnoho užitečného, od barev, přes papíry, jaké štětce se používají na tuto techniku, až po samotnou práci a způsoby malby s akvarelovými barvami.


Pro koho je kurz určen?

Pro úplné začátečníky, kteří touží poznat techniku malby akvarelem.

Cena: 4100 Kč
Cena obsahuje různé druhy papírů, akvarelové barvy, drobné pomůcky a lektorné.
Štětce si účastník přiveze nebo zakoupí na místě.

Ubytování a strava není v ceně kurzovného. Ubytování, harmonogram a ostatní informace dole na stránce.


Suchý pastel začátečníci

Vzpomínáte, jak jste si rádi jako malí hráli s čímkoliv, co vám umožnilo krásně se "upatlat"?

A tak to je v kreslení s pastely.
Sotva si načrtnete to, co vaše srdce touží nakreslit, přichází to nejkrásnější – prsty nanášíte jednotlivé vrstvy pastelu.

Detaily se moc nezabýváte, možná i využijete podkladu barevného papíru, ale každopádně s rozkoší nanášíte barvy jednu na druhou, až nakonec dosáhnete přesně toho odstínu, který jste si přáli. Z výsledných barev vám každopádně budou oči přecházet a vy na sebe zase budete moct být právem hrdí, protože jste právě s pomocí pravé hemisféry, hravě zvládli další výtvarnou techniku.

Práci s pastely zvládne i začátečník, který s kresbou začíná. Pastel je barevný sen.
Práce s pastely vás zavede do měkkosti tahů, sametové hebkosti a jemných, sotva znatelných přechodů.

Pro koho je kurz určen?

Pro naprosté začátečníky. Také pro ty, kteří chtějí zažít odpočinek a najít v sobě nové možnosti.

Cena: 4100 Kč

Cena obsahuje pastelový papír, drobné pomůcky, fixativ a lektorné.

Ubytování a stravu si každý účastník hradí zvlášť. Více o ubytování, jak se přihlásit, harmonogram a další info na stránce dole.


Kvaš pro začátečníky

Co je malba kvašovými barvami?

Zjednodušeně řečeno, jde o vodou ředitelné barvy, které jsou - na rozdíl od akvarelu, (který je po zaschnutí transparentní a jasný) - krycí a sametově matné. Možná je znáte pod názvem plakátové barvy. Kvaš znali již staří Egypťané, jde tak o nejstarší výtvarné médium.

Kvašová barva je druh barvy na vodní bázi, která obsahuje stejné složky jako základní průhledný akvarel, ale k pigmentům se přidává křída, aby byly více neprůhledné.

Je rychleschnoucí, hustší a reflexivější než průhledný akvarel a široce jej využívali ilustrátoři rukopisů a malíři malířů. V dnešní době jej využívají většinou profesionální návrháři pracující na ilustracích pro grafickou reprodukci.

V kurzu se na úvod se seznámíme s rozdíly mezi akvarelem, temperou a kvašem.

Povíme si, jaké jsou barvy, jejich kvalita, vzorník, míchání a použití. Použití štětců, podkladů a technické parametry kvašové techniky.

Dalším krokem budou technické základy malby kvašovými barvami:

- Krycí schopnost barvy. Překrývání barev a jejich míchání.

- Přechody mezi světlou a tmavou plochou.

- Barevné plochy a vytváření objemů a tvarů.

Přes dílčí cvičení a zacházení s barvou si osvojíme techniku kvaše a její využití v praxi.
Zjistíme její hutnost, kryvost, rychlé schnutí apod..

Komu je kurz určen?

Začátečníkům v kvašové malbě, ale se zkušeností s malbou akrylem nebo akvarelem.

Cena: 4100 Kč

Cena obsahuje umělecký karton, paletu, drobné pomůcky a lektorné. Kvašové barvy a štětce si každý účastník přiveze s sebou nebo zakoupí přímo na místě.

Ubytování a stravu si každý účastník hradí zvlášť. Více o ubytování, jak se přihlásit, harmonogram a další info na stránce dole.


Jak se přihlásit a ubytovat?

Vyplňte elektronickou přihlášku za každého účastníka zvlášť! Nelze do jedné přihlášky vkládat poznámky o rezervaci dašího místa. Pokud není vyplněna samostatná přihláška, místo není rezervováno!!

Ubytování si zarezervujete sami podle svých požadavků na hotel@ukata.cz nebo 327 515 096.
Platí se přímo na recepci hotelu.
Při rezervaci uveďte, že máte domluvenou cenu přes SERAFIN, budete mít zajištěnou zvýhodněnou cenu ubytování pouze pro nás, viz níže!

Doporučujeme včasnou rezervaci ubytování v hotelu U Kata, Serafin nezodpovídá za obsazenost pokojů!

Cena za dvoulůžkový pokoj 1520 Kč /noc/, včetně snídaně.
Cena za třílůžkový pokoj 2300 Kč /noc/,včetně snídaně
Cena za ubytování může být v průběhu roku 2023 navýšena s ohledem na inflaci. Pokud se tak stane, dáme vám obratem vědět.

Veškeré dotazy vám rádi zodpovíme na sarka@kkserafin.cz

Časový harmonogram:
Pá: registrace:14:00, 15:00 zahájení, 15:30- 17:00 práce na učebně
So: 9:00 - 17:00, práce na učebně, s polední pauzou
Ne: 9:00 - 15:00 práce na učebně, s polední pauzou, odjezd

Kromě Léta v Kutné Hoře si můžet vybírat i z dalších pobytových kurzů, jako je Léto v Telči, Kuks, Třeboň

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Léto v Kutné Hoře

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.