Kurzy

Arteterapie Artekruh pro ženy

Co je ARTETERAPIE

Arteterapie je zjednodušeně terapie za pomoci výtvarné tvorby. Je to však i mocný nástroj seberozvoje. A to nejen pro ty, komu je tvoření výtvarnými prostředky blízké, ale pro všechny, kdo mají chuť vyzkoušet něco nového na cestě sebepoznávání.

Arteterapie tedy nevyžaduje žádnou předchozí výtvarnou zkušenost – stačí otevřenost a zvědavost.

Zároveň může těm, kdo by se chtěli pustit do vlastní tvorby, ale obávají se, že jim chybí dovednosti, pomoci se uvolnit a spontánně začít.

Naše duše promlouvá skrze obrazy. Díky arteterapii se jí můžeme dostat blíže a setkat se se svými vnitřními postavami, potřebami a dosud neobjeveným potenciálem. To nás může výrazně posunout na cestě životem a spustit léčivé procesy, které všichni dnes tak potřebujeme. Samotné tvoření, otevření se vlastní kreativitě, má léčivý a scelující potenciál. Když k němu přidáme náš vnitřní rozhovor s vytvořeným dílem, s arteterapeutem a případně s členy tvořivé skupiny, může nás tento hravý, ale účinný nástroj provést tím, čím právě potřebujeme.

Arteterapeutický kurz/ Skupina Ženský ARTEkruh

Milé ženy, také vnímáte, že v současné době jsme vystaveny různým druhům stresu více, než kdykoli dříve? Jsme zahlceny podněty, a mnohdy ne příznivými, a nejrůznějšími nároky.

Také občas zaslechnete ten slabý hlásek, který se ptá: A kde jsem v tom všem JÁ?

Pojďme se v bezpečném prostředí ženského kruhu potkat samy se sebou a vzájemně. Pojďme prostřednictvím tvorby hledat a nacházet, kdo jsme, po čem toužíme, co potřebujeme. Co nás omezuje a co nás posiluje. Setkání s vlastní duší je to nejcennější, co si můžeme dopřát.

Arteterapie prospívá duševnímu zdraví:

  • Uvolňuje stres
  • Pomáhá vyjádřit a uvolnit emoce
  • Posiluje uvědomění vlastní hodnoty
  • Snižuje úzkost
  • Přináší úlevu při chronických potížích

Kdo vás bude kurzem provázet?

Bc. Silvie Novotná

Silvie se věnuje práci s lidmi od roku 2006, a to zejména poradenství, provázení náročnými životními obdobími, krizové intervenci a lektorování. Zároveň se vždy věnovala vlastní autorské výtvarné tvorbě a umění je tak nedílnou součástí jejího života, stejně jako terapie. V arteterapii se tato dvě její životní poslání spojují do nové, smysluplné tvůrčí cesty.

Má výcvik ve skupinové psychoterapii, v krizové intervenci, kurz arteterapie, a v současné době dokončuje vysokoškolské studium arteterapie na Jihočeské Univerzitě.

Co vás čeká v 8 lekcích Arte kruhu?

1. Kdo jsem já?

Já a můj svět. Identita.

2. Odkud přicházím.

Co si přináším – moje dary, moje brzdy.

3. Setkání s vnitřním dítětem.

Emoce.

4. Já a svět.

Očekávání versus pravé Já.

5. Moje tělo.

Tělo milované i nemilované.

6. Životní cykly ženy.

Panna – Matka – Stařena.

7. Moje přání a potřeby.


8. Léčivý obraz. Uzavření.

Kurz vám přinese díky terapeutickému vedení sebepoznání, zlepší sebevnímání skrze malbu svých pocitů.

V rámci kurzu bude možnost i individuální konzultace s lektorkou.

Pracovat během jednotlivých lekcí můžeme akvarelem, suchým pastelem, pastelkami, ale média můžeme i kombinovat. Seznam pomůcek dostanete do emailu před konáním kurzu.

Cena: 4 500 Kč

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Arteterapie

Datum Místo konání Volných míst Akce
31.7.-4.8.2024 (St-Ne)
Není nutná žádná zkušenost a malbou ani kresbou
Terapeutka Silvie Novotná
Telč - Hotel Antoň (Léto v Telči) 2 Informace
12.-16.8.2024 (Po-Pá)
Není nutná žádná zkušenost a malbou ani kresbou
Terapeutka Silvie Novotná
Valtice (Valtice) plně obsazeno Informace
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.