KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Akryl


 Chtěli byste si umět namalovat obraz dle vlastních představ?

Semestrální kurz akrylu je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilejší zájemce.
Každý si bude pracovat  ve svém vlastním tempu a budeme mu  pomáhat odhalit možnosti, které v tvorbě  má. 
V kurzu začneme úplně od začátku. Povíme si o základních pomůckách a o charakteristice a možnostech akrylu.

Seznámíme se s proporční technikou, probereme si teorii míchání barev a jejich uplatnění a fungování v obraze.   V kurzu bude zahrnuto zadání které se výhradně zabývá hledáním  specifického rukopisu, stylu.


O akrylu jako výtvarném médiu:

Akrylové barvy mají v současné době svou pevnou pozici na malířské scéně, ačkoliv se jedná o techniku poměrně mladou. Ačkoliv je mnohem mladší než tempera nebo olej - anebo právě proto, skýtá mnoho výhod.

Akrylové barvy jsou vodou ředitelné a rychle schnoucí se  zářivými pigmenty. Po zaschnutí vytváří dojem olejomalby, a stejně jako olejomalba se dají přetírat např.závěrečnými laky.

O lektorce: BcA  Helena Tesárová, je  absolventkou vysoké školy Art&design Institut obor malba.Oblíbená výtvarná technika je akryl, kterému se z velké části věnuje i ve vlastní tvorbě. U účastníků kurzu ji jde hlavně o hledání jejich osobitého rukopisu, vnímání vlastní identity prostřednictvím ztvárnění.

Motto: "  I ve zdánlivé  nedokonalosti malby může být váš osobitý styl "!


Pro koho je kurz určen?

Kurz bude probíhat v osmi tří hodinových blocích a je určen jak začátečníkům s malbou, tak pokročilým. Obě skupiny si osvojí práci s akrylovými barvami a správnou stavbu kompozice a celého obrazu. I pokročilí účastníci tak mají možnost nahlédnout a vyzkoušet si pod odborným vedením další možnosti malby.
 
Jako pokročilý nebo opakující účastník budete mít možnost zdokonalit se  a osvojit si zkušenosti vyučujícího lektora a svou tvorbu účinně směřovat k nalezení vlastního stylu.

1.lekce - začínáme pracovat s akrylem

Na úvod si řekneme jak se akryl chová na plátně, papíře a na dalších podkladech, čím se ředí, jaké štětce jsou v hodné pro malbu a čím se liší od tempery nebo oleje.

V druhé části nás bude čekat ještě trocha té teorie - vysvětlíme si princip míchání barev. Co jsou komplementární barvy a jak fungují v obraze? Jak vytvořit díky znalosti barevného spektra snadno působivé dílo? Co je to barva a co je to barevnost? A především - jak namíchat jakoukoliv barvu ze třech základních? Vše, co budu vysvětlovat budu zároveň i prakticky ukazovat.

Tato zkušenost je při tvorbě nedocenitelná  a urychluje další studentovy pokroky i chápání malby!

První hodina je vždy nejnáročnější na teorii, tu ale budeme v průběhu kurzu opakovat stále dokola, takže není třeba se bát, že něco nepochytíte. Všechno, co si řekneme, si také vždy prakticky ukážeme -  a klidně na každé lekci znova - abychom princip fungování barev plně pochopili všichni.


1. - 2. lekce  malba stejného námětu, zadání předlohy lektorkou

3. lekce - 8.lekce - malba vašeho obrazu

Opět si na začátku shrneme, co jsme se naučili o míchání barev a jejich vlastnostech. Dále budeme při samotné malbě postupovat od největších ploch k menším a až později k detailům. Budeme korigovat správnost barevného tónu i jeho světlost neboli valér, ale i způsob tahu štětce a nanášení barvy a její správnou konzistenci. Vysvětlíme si práci s lazurami - neboli lehkou vrstvou ředěné barvy - a naopak s pastózními tóny, a i to, jak se podílí na finálním dojmu z obrazu.


Postupně se promalujeme k detailům, ukážeme si různé tipy, jak zachytit materiál, odlesk, hloubku atd. Naučím vás také způsoby, jak sami odhalíte, kde je chyba, když se vám na vaší práci,,něco nezdá” - což bude přínosné pro další  tvorbu. V průběhu celého kurzu samozřejmě budeme naučené znalosti stále opakovat a prohlubovat a cokoliv co bude nejasné, budu ráda ukazovat a vysvětlovat znovu.Kde: Atelier Serafinu, viz tabulka

Kdy: viz tabulka

Cena: 3 600 Kč

Semestr má 7+1 lekci ZDARMA, každá lekce trvá tři klasické 60-ti minutové hodiny, nikoli vyučovací.

Seznam potřebných pomůcek dostanete po přihlášení do emailu. Můžete si donést své nebo si je průběžně zakoupit na místě. Štětce budou na místě k dispozici, ale doporučujeme přinést si své. S ohledem na to, že štětce jsou erární, jejich kvalita rychle klesá a nezaručíme vám, že se vám s nimi bude dobře pracovat, tak jako s vašimi osobními. Štětce lze také zakoupit i na místě.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Akryl

DatumMísto konáníVolných místAkce
6.2.-27.3.2022 17:00-20:00 (Ne)
Malba obrazu akrylovými barvami pro úplné začátečníky
Praha - Praha - Modřany6Přihlásit se
6.2.-27.3.2022 17:01-20:01 (Ne) sleva 700 Kč
Pro pokračující, kteří mají již jeden semestr akrylové malby za sebou
Praha - Praha - Modřany3Přihlásit se

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.