KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Reálná kresba v 8 lekcíchChcete začít kreslit nebo kreslit ještě lépe a nevíte jak na to?

Ukážeme vám vše potřebné k tomu, aby se z vašich pokusů tvořit začal vyvíjet váš svébytný umělecký projev. Každý z vás to může zkusit. Kreslení otvírá možnosti přeměnit obyčejné věci na umělecká díla. Kresba je totiž základem pro veškerou uměleckou tvorbu. Pokud chcete proniknout do tajů technik, jako je kresba uhlem, pastelem, tužkou nebo tuží a naučit se perspektivu, je kurz kresby pávě pro vás.

Chtěli byste umět zachytit svět kolem Vás?

Pak jste tady správně, náš semestrální kurz perspektivy čeká na vás. Lektorka Pavla Novotná nebo BcA Helena Tesárová vás provedou osmi tří hodinovými lekcemi kresby a perspektivy s lehkostí sobě vlastní. Jejich vedení kurzů a projev je veselý, příjemný, srozumitelný a přátelský.

Jak samy říkají:" Vše co umím a vím chci předat. Baví mě lidi a umění a děkuji za možnost spolupracovat se Serafinem"

"V kurzu začneme úplně od začátku. Povíme si, co to kresba vlastně je a čím se liší od malby. Jaké pomůcky a druhy technik můžeme použít. Ukážeme si, jaké tvrdosti tužek máme nebo jaký je rozdíl mezi umělým a přírodním úhlem. Také se dozvíme, že kreslit lze i pomocí štětce. Na praktických cvičeních si osvojíme, jak funguje perspektiva a jak můžeme tvořit prostor světlem a stínem. Cvičení mají za cíl uvést do předmětu toho, kdo vlastně ještě nikdy nekreslil, ovšem také poskytnout užitečné tipy těm, kteří již s kresbou nějaké zkušenosti mají. Začneme jednoduše a postupně se budeme více a více ponořovat do samotné kresby dle reálného zátiší. Vše budeme zkoušet na praktických cvičeních, bude prostor na dotazy a vývoj každého účastníka kurzu. Nemusíte se bát, že to nezvládnete. Zaměříme se zejména na kresbu tužkou, uhlem, perem a rudkou. Nevynecháme ale ani malířský štětec. Každý týden dostanete nepovinné domácí úkoly, které pomůžou lépe vstřebat a prozkoušet vaše nabité dovednosti. Ale nebojte se, úkoly nejsou složité a v průběhu kurzu budeme postupovat podle vašeho tempa. Na kresbě je skvělé, že nezná hranice a může se jí věnovat každý. Jen vědět, jak na to

Cíl kurzu:
Kromě toho, že si přiblížíme základy kresby a vyzkoušíme si perspektivní cvičení, ověříme si nabité znalosti na několika reálných zátiších. Po zakončení kurzu by měl každý účastník zvládnout základní techniky kresby a chápat principy perspektivní kresby. Také by měl vědět, jak konstruktivně nahlížet na své výtvory a jak se může dál v kresbě a dalších uměleckých technikách zlepšovat. Kresba je jen začátek…

Pro koho je kurz vhodný?
Kurz je vhodný nejen pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé.

S čím budeme kreslit?
Pro začátek budeme procvičovat kresbu tužkou, později si vyzkoušíme i práci s přírodním a umělým uhlem, rudkou, tuší nebo pastelem

1. lekce
Seznámení s technikou kresby a jejími materiály. Ukážeme si rozdíly mezi uhlem, pastelem, rudkou či tužkou.Povíme si také něco z historie kresby a jejího vývoje. Lineární kresba jednoduchého zátiší. Základy kresby a šrafování. Zkusíme si různé druhy linek, šrafování. Naučíme se metody přeměřování velikostí a přiblížíme si základy kompozice.

2. lekce
Základy perspektivy a její principy. Několik cvičení pro nácvik perspektivy. Lineární geometrické zátiší (koule, krychle, ovál apod.)

3. lekce

Základy stínování, tvarování pomocí světla a stínů, vyjádření hmoty a objemu v kresbě. Několik cvičení pro zlepšení techniky stínování. Stínované geometrické zátiší.

4. lekce
Kresba uhlem - zátiší dle modelu, konzultace, individuální vedení kresby dle potřeby.
Kresba tužkou - zátiší dle modelu, konzultace, individuální vedení kresby dle potřeby.

5.lekce
Kresba rudkou- zátiší dle modelu, konzultace, individuální vedení kresby dle potřeby.

6. lekce
Kresba  pastelem - zátiší dle modelu, konzultace, individuální vedení kresby dle potřeby.

7. lekce
Kresba tuší - zátiší dle modelu, konzultace, individuální vedení kresby dle potřeby.

8. lekce
Kresba zátiší volitelnou technikou, kterou jsme během kurzu probírali. Slouží také jako případná náhradní hodina.
Rozloučení a mini vernisáž děl všech účastníků, konzultace a hodnocení.

Program a téma jednotlivých lekcí se mohou měnit a přizpůsobit dle lektorky a vašich schopností.

Kde: atelieru Serafinu,viz tabulka
Kdy: viz tabulka
Cena: 3 400 Kč

 Semestr má 7+1 lekci ZDARMA, každá lekce trvá tři klasické 60-ti minutové hodiny, nikoli vyučovací.


Seznam potřebných pomůcek dostanete před konání kurzu emailem.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/Výtvarný materiál lze zakoupit i v našem e-shopu a vyzvednout si ho na místě v den konání. Jedná se o tužky, plastické gumy, suché pastely, uhel, fixativ.


Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Reálná kresba v 8 lekcích

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.