KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Pastel


                                                    Semestrální Pastel

Pastel je jedna z nejzajímavějších technik, která velice dobře připraví žáky na přechod mezi kresbou a malbou, zároveň nám nabízí mnoho efektů, které se jinou technikou nedají vytvořit. Nesmíme také zapomenout na zářivost pastelu, která je velice intenzivní, a jinými barvami jí prakticky nedocílíme.

Pomocí různých cvičení se s touto technikou detailně seznámíme, abychom v posledních lekcích vytvořili náš osobitý a jedineční obraz.

1. Lekce – Seznámení s technikou

V první lekci se seznámíme se základy pastelu, ukážeme si, jaké druhy pastelů existují a jak se s nimi dá pracovat.


Účel první lekce bude o tom, zbavit se křeče a strachu nanést barvy na papír. Vytvoříme si abstraktní podklad který až uznáme za vhodné zafixujeme. Na ten, pak nakreslíme  květinu podle předlohy. Ucelíme si představu o světle a stínu.

2. Lekce – Barevná teorie v pastelu

Na druhé hodině si nakreslíme obrázek květů. Vysvětlíme si, jak se barvy dělí a jak se na papíru mohou vzájemně  prolínat. A co je u pastelu velmi důležité, povíme se i volbě barvy papíru, na který budeme kreslit a jak se dá barva papíru využít v konečném vyznění našeho obrázku.

3. Lekce – Krajina

Třetí prací bude krajina.
V této práci hojně využijeme znalosti z předchozích hodin.  Probereme jak v krajině tvořit  prostor a perspektivu. Připomeneme si důraz na teplé a studené barvy a vyzkoušíme jak uchopit určité struktury které se v přírodě vyskytují.

4. Lekce – Zátiší

Jako čtvrtá práce nás čeká  zachycení typického zátiší s organickými tvary, jako je
zelenina a ovoce na tónovaný papír.

5.  Lekce – Portrét

V této lekci se detailněji seznámíme s tématem portrétu. Povíme si jak se pastelem dá udělat věrohodná barvy pleti, samozřejmě si také povíme něco o měření a udržení proporcí, které jsou v portrétu, více než v jakémkoliv jiném námětu velmi důležité. Také si ukážeme jak odlišit jemnou strukturu pleti například od vlasů nebo vousů.

6. - 8. Lekce – Volné téma

V těchto posledních lekcích bychom měli zužitkovat vše, co jsme se naučili. Každý si přinese vlastní předlohu, kterou by si pastelem chtěl zkusit, může to být fotografie nebo naopak obraz konkrétního

Semestrání pastel -  PORTRÉT NOVINKA

S BcA Helenou Tesárovou se pustíte do dobrodružství kresby portrétu suchým pastelem. Kurz je určen zájemcům, kteří již se suchým pastelem pracovali nebo s ním  mají alespoň rámcovou zkušenost

1.- 2.  lekce Části lidské tváře
V tomto zadání si  připomeneme práci s pastelem, stejně jako části lidské tváře. Protože náležitá část  tohoto kurzu se věnuje i tužce,  část těla nakreslíme tužkou a vedle pastelem.
  • anatomie oka, ucha, nosu, úst
  • plastické zachycení hmoty
  • realistické stínování
2.- 3.  lekce Portrét  dle zvolené předlohy lektorkou
Lektorka dá účstníkům vybrat z  několika určených předloh ke zvládnutí a procvičení portétu.

4.-8. lekce Práce na předloze, kterou si účastník vybere sám.

Cena: 3 600 Kč, materiál nutný ke kurzu zašleme emailem před konáním kurzu.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Pastel

DatumMísto konáníVolných místAkce
3.2.-24.3.2022 17:00-20:00 (Čt)
Suchý pastel pro začátečníky
Praha - Praha - Modřany6Přihlásit se
3.2.-24.3.2022 17:01-20:01 (Čt) sleva 700 Kč
Pro pokračující, kteří již mají za sebou základní semestrální kurz pastelu
Praha - Praha - Modřany5Přihlásit se

Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Sledování termínů můžete kdykoliv zrušit odkazem v e-mailu.