Kurzy

Akryl

Chtěli byste si umět namalovat obraz dle vlastních představ?

Semestrální kurz akrylu je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilejší zájemce. Každý si bude pracovat ve svém vlastním tempu a budeme mu pomáhat odhalit možnosti, které v tvorbě má. V kurzu začneme úplně od začátku. Povíme si o základních pomůckách a o charakteristice a možnostech akrylu.

Seznámíme se s proporční technikou, probereme si teorii míchání barev a jejich uplatnění a fungování v obraze. V kurzu bude zahrnuto zadání které se výhradně zabývá hledáním specifického rukopisu, stylu.

O akrylu jako výtvarném médiu

Akrylové barvy mají v současné době svou pevnou pozici na malířské scéně, ačkoliv se jedná o techniku poměrně mladou. Ačkoliv je mnohem mladší než tempera nebo olej - anebo právě proto, skýtá mnoho výhod.

Akrylové barvy jsou vodou ředitelné a rychle schnoucí se zářivými pigmenty. Po zaschnutí vytváří dojem olejomalby, a stejně jako olejomalba se dají přetírat např.závěrečnými laky.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen jak začátečníkům s malbou, tak pokročilým. Obě skupiny si osvojí práci s akrylovými barvami a správnou stavbu kompozice a celého obrazu. I pokročilí účastníci tak mají možnost nahlédnout a vyzkoušet si pod odborným vedením další možnosti malby.

Jako pokročilý nebo opakující účastník budete mít možnost zdokonalit se a osvojit si zkušenosti vyučujícího lektora a svou tvorbu účinně směřovat k nalezení vlastního stylu.

1. lekce - začínáme pracovat s akrylem

Na úvod si řekneme jak se akryl chová na plátně, papíře a na dalších podkladech, čím se ředí, jaké štětce jsou v hodné pro malbu a čím se liší od tempery nebo oleje.

V druhé části nás bude čekat ještě trocha té teorie - vysvětlíme si princip míchání barev. Co jsou komplementární barvy a jak fungují v obraze? Jak vytvořit díky znalosti barevného spektra snadno působivé dílo? Co je to barva a co je to barevnost? A především - jak namíchat jakoukoliv barvu ze třech základních? Vše, co budu vysvětlovat budu zároveň i prakticky ukazovat.

Tato zkušenost je při tvorbě nedocenitelná a urychluje další studentovy pokroky i chápání malby!

První hodina je vždy nejnáročnější na teorii, tu ale budeme v průběhu kurzu opakovat stále dokola, takže není třeba se bát, že něco nepochytíte. Všechno, co si řekneme, si také vždy prakticky ukážeme - a klidně na každé lekci znova - abychom princip fungování barev plně pochopili všichni.

1. - 2. lekce malba stejného námětu, zadání předlohy lektorkou

3. lekce - 4. lekce - malba vašeho obrazu

Opět si na začátku shrneme, co jsme se naučili o míchání barev a jejich vlastnostech. Dále budeme při samotné malbě postupovat od největších ploch k menším a až později k detailům. Budeme korigovat správnost barevného tónu i jeho světlost neboli valér, ale i způsob tahu štětce a nanášení barvy a její správnou konzistenci. Vysvětlíme si práci s lazurami - neboli lehkou vrstvou ředěné barvy - a naopak s pastózními tóny, a i to, jak se podílí na finálním dojmu z obrazu.

Postupně se promalujeme k detailům, ukážeme si různé tipy, jak zachytit materiál, odlesk, hloubku atd. Naučím vás také způsoby, jak sami odhalíte, kde je chyba, když se vám na vaší práci,,něco nezdá” - což bude přínosné pro další tvorbu. V průběhu celého kurzu samozřejmě budeme naučené znalosti stále opakovat a prohlubovat a cokoliv co bude nejasné, budu ráda ukazovat a vysvětlovat znovu.

Kde: Atelier Serafinu, viz tabulka

Kdy: viz tabulka

Cena: 2 200 Kč za měsíční, tedy 4 vstupy po třech hodinách. Každý další vstup je možný platit samostatně.

Seznam potřebných pomůcek dostanete po přihlášení do emailu. Můžete si donést své nebo si je průběžně zakoupit na místě. Štětce budou na místě k dispozici, ale doporučujeme přinést si své. S ohledem na to, že štětce jsou erární, jejich kvalita rychle klesá a nezaručíme vám, že se vám s nimi bude dobře pracovat, tak jako s vašimi osobními. Štětce lze také zakoupit i na místě.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Akryl

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.