KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Semestrální kurzy kresby


Tentokrát se na semestrálním kurzu zaměříme na kresbu krajiny. Chcete-li kreslit v plenéru, na dovolené, ve své zahradě,zkrátka kdekoli venku, je pro vás toto téma jako šité. 

Semestrální kurz je rozložen do 5-ti vstupů, délka jedné lekce (vstupu) je 1,5 hodiny.

1. Lekce - Kresba krajiny tužkou

V první lekci si podle obrázku, krajiny, který si promítneme, vyzkoušíme nakreslit krajinu tužkou, a na níodlišit jednotlivé věci jako jsou stromy, oblaka, voda, skály...Naučíme se, jak tyto materiály odlišit právě v kresbě tužkou, a jak používat plastickou gumu.

2. Lekce - Kresba krajiny uhlem

Předvedeme si, jak se s uhlem dá pracovat, jaký je rozdíl mezi přírodním a umělým uhlem. Dále také jak uhel rozmazávat, kdy tuto techniku využít. Jak se dá uhel kombinovat s tužkou, a kdy je to vhodné. Opět si na jednoduchém obrázku krajiny vyzkoušíme,  jak se dá uhlem nakrelit voda, skály, stromy a jak tyto různé materiály odlišit.

3. Lekce - Lavírovaná kresba

Ukážeme si jak se dá kresba uhlem, rudkou nebo tužkou rozmývat, jak tímto způsobem můžeme dosáhnout zajímavch efektů. Jak tyto efekty používat si předvedeme například při kreslení vodní hladiny. Vše si vyzkoušíme na obrázku černobílé krajiny.

4. Lekce - Kopie krajiny

Podle kresby jednoho ze starých mistrů, kterou si promítneme, si vyzkoušíme tento obrázek nakreslit. Pokusíme se odhadnout jakou techniku malíř používal a jakým způsobem pracoval.

5. Lekce - Vlastní téma

Každý si přinese obrázek, fotografii krajiny z časopisu, knihy, nebo fotografii, kterou sám pořídil. Za pomocí zkušeností z předešlých hodin se pokusíme o zajímavou kresbu, některou z technik, které jsme probírali, nebo vyzkoušíme techniky zkombinovat.

Pro koho je semestrální kurz určen?

Kurz je určen pro absoloventy základního kurzu Tužka nebo jiných výtvarných kurzů, tedy mírně pokročilí.

Upozornění: jednotlivé lekce, které neabsolvujete nelze převádět do jiného termínu.


Kdy: Termín naleznete v tabulce

Cena: 1400 Kč za 5 vstupů, tužky, gumu, uhel si přineste s sebou nebo vše zakoupíte na radu lektora na místě.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/


Upozornění: Nahradit vstup je možné pouze po dobu vašeho právě  probíhajícího kurzu. Oznamte nám vaší nepřítomnost a zároveň datum lekce, kdy budete nahrazovat. Oznámení proveďte na  . Jednotlivé lekce, které neabsolvujete nelze převádět do jiného termínu.

V našem e-shopu vám můžeme doporučit Tužky umělecké kvality zn. Faber - Castell, papíry vhodné na kresbupryžeořezávátkafixativdesky na výkresy a další věci, se kterými vám rádi poradíme, stačí nás .Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Kresba

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =