Kurzy

Kresba krajiny

Semestrální kurzy kresby


Tentokrát se na semestrálním kurzu zaměříme na kresbu krajiny. Chcete-li kreslit v plenéru,tedy ve volné přírodě ať už  na dovolené, ve své zahradě, zkrátka kdekoli venku, je pro vás tento kurz nezbytný.

Semestrální kurz je rozložen do 4 vstupů po třech hodinách. Hodina má 60 min, nikoli hodina vyučovací.

1. lekce - Kresba krajiny tužkou

V první lekci si podle obrázku, krajiny, který si promítneme, vyzkoušíme nakreslit krajinu tužkou, a na ní odlišit jednotlivé věci jako jsou stromy, oblaka, voda, skály...Naučíme se, jak tyto materiály odlišit právě v kresbě tužkou, a jak používat plastickou gumu.

2. lekce - Kresba krajiny uhlem

Předvedeme si, jak se s uhlem dá pracovat, jaký je rozdíl mezi přírodním a umělým uhlem. Dále také jak uhel rozmazávat, kdy tuto techniku využít. Jak se dá uhel kombinovat s tužkou, a kdy je to vhodné. Opět si na jednoduchém obrázku krajiny vyzkoušíme,  jak se dá uhlem nakrelit voda, skály, stromy a jak tyto různé materiály odlišit.

3. lekce - Kopie krajiny

Podle hotové kresby, kterou si promítneme, si vyzkoušíme tento obrázek nakreslit. Pokusíme se odhadnout jakou techniku kreslíř používal a jakým způsobem pracoval.

4. lekce - Vlastní téma

Každý si přinese obrázek, fotografii krajiny z časopisu, knihy, nebo fotografii, kterou sám pořídil. Za pomocí zkušeností z předešlých hodin se pokusíme o zajímavou kresbu, některou z technik, které jsme probírali, nebo vyzkoušíme techniky zkombinovat.

Pro koho je semestrální kurz určen?

Kurz je určen pro absoloventy základního kurzu Tužka nebo jiných výtvarných kurzů, tedy mírně pokročilí.


Kde: Ateliery Serafinu, viz tabulka

Kdy: viz tabulka

Cena: 1 200 Kč ve večerních hodinách (17:00 - 20:00 ), 4 vstupy po třech hodinách, t.j. 100 Kč za 60 min
               950 Kč v odpoledních hodinách ( 13:30 - 16:30 ) 4 vstupy po třech hodinách, t.j. 79 Kč za 60 min
               320 Kč jednotlivé vstupy - nutné přihlášení
Cena obsahuje  potřebný materiál k práci, bez kreslících potřeb. Je možné si jej zakoupit v našem kamnenném obchodě nebo donést dle instrukcí v emailu po přihlášení.

Termíny: Kresba krajiny

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

V našem e-shopu vám můžeme doporučit Tužky umělecké kvality zn. Faber - Castell, papíry vhodné na kresbupryžeořezávátkafixativdesky na výkresy a další věci, se kterými vám rádi poradíme, stačí nás kontaktovat.