KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Pořizujete si běžně barevné fotografie z vašeho života a náhodně se vám dostane do ruky stará černobílá fotografie? Dozajista vás okouzlí svou čistotou, tajemností a krásou. A přesně tak je to i s kresbou uhlem. Uhel je přirozený, rychlý a dokonalý ve svých liniích, je to svělý pomocník při skicování.

Zkuste se  vrátit na úplný počátek a  zaměřit na bod 0, možná přitom pocítíte stejné vzrušení, jako naši prapředci, když před 20 tisíci lety zdobili stěny a stropy svých jeskyní. Vždyť právě v jednoduchosti bývá ukryta dokonalost.

Uhel je ideální kreslicí prostředek pro všechny, kteří se tak úplně nenašli v detailním kreslení tužkou, protože mají raději svižnost, pohyb, nebojí
se velkých tahů na velkých plochách a velký formát je jim výzvou. 

Že k takovým lidem nepatříte?

Třeba se jen bojíte, abyste s každým dalším tahem neudělali chybu, a tím sami sebe jen zbytečně brzdíte. Za zkoušku to stojí, možná budete překvapeni, že vám uhel navzdory vašim obavám dodá jistotu a podpoří vaši rozhodnost. Podívejte se, jak se to podařilo některým účastníkům tohoto kurzu, do jejich kreseb.

Dvoudenní kurz je určen pro všechny, kteří touží uhel vyzkoušet nebo se v této technice zdokonalit. Jako první vytvoříte pod vedením lektora abstrakci, poté budete hledat intenzitu šedi ve výkresu, ubírat a přidávat, až do zvládnutí tohoto kroku. Pak se pustíte do velkého formátu A3, ve kterém vynikne nakládání uhlu.

Jednodenní kurz aneb ochutnávka kurzu Uhel je pro zvídavé a nerozhodné, zda  absolovovat dvoudenní kurz.

Kdy: tabulka termínů viz níže
Kde: tabulka termínů viz níže
Cena dvoudenní kurz:  kurzovné  1 800 Kč- obsahuje papír A3, A2.Vlastní pomůcky - uhel, gumu plastickou a  fixativ. Nebo si vše můžete zakoupit na místě.
Cena jednodenní kurz: 1 100 Kč včetně všech pomůcek

Termíny: Uhel

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.

https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

Zaujala vás kresba uhlem a chcete si dokoupit tento výtvarný materiál?

V našem e-shopu naleznete jak přírodní i umělé uhly, uhly v tužce, papíry potřebné na kresbu uhlem, fixativ a další zboží.

Pokud si nevíte rady s výběrem, kontaktujte nás, rádi vám poradíme.Mimopražští zájemci mohou využít doporučené levné ubytování.  Ubytování zde.