Kurzy

Kresba rudkou

Umělecká rudka je prakticky nejstarší kreslící prostředek. Vznikala pálením hlíny, její odstíny jsou od krvavě červené až po hluboké syté tóny tmavě hnědé. Rudka se hojně využívala ke skice, znáte ji v podobě skic od Leonarda da Vinciho. Právě pro své jemné měkké tahy, umožňující vystihnout anatomii lidského těla.  S rudkou můžeme kreslit měkce, ale i šrafovat nebo stínovat velké plochy.

Můžete ji zakoupit v podobě válečků, hranolků, jako samostatnou tuhu do nástavců, ale i v tužce. Rudka je křída, proto se  dobře doplňuje s uhly, ale i suchými pastely. Její sametově měkké tahy a kombinace odstínů  působí téměř zasněně a romanticky, tak jak vidíte na ztvárněných obrázcích staré Prahy.

Cena: 1 100  Kč 700 Kč

Cena obsahuje kraftový papír, fixativ a drobné pomůcky. Soupravu rudek si zakoupíte na místě nebo donesete s sebou.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Kresba rudkou

Datum Místo konání Volných míst Akce
25.11.2023 9:00-13:00 (So) sleva 400 Kč
Pro začátečníky, vhodné po kurzu Tužka
Cena po slevě 700 Kč
Praha - Praha - Modřany 3 Přihlásit se
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.