KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Základy malířských technik


Semestrálním kurzem -Základy malířských technik- vás provede opět skvělý lektor a  odborník na hyperrealistickou malbu pan Leoš Suchan.


Semestrální kurz prochází od zákonitosti kresby až po malbu obrazu jak akrylovými, tak olejovými malbami. Část semestru je věnována kresbě právě proto, že pokud chcete malovat, je kresba nedílná součást vaší tvorby. Pak už se dostanete i k tématům jako je barevná kompozice, zlatý řez, dotkneme se i krajinomalby atd... Co vás v semestrálním kurzu tedy čeká?


1. Lekce – kresba zátiší

Pro úvodní lekci si procvičíme kresbu zátiší. Zaměříme se na odlišení materiálů, jako papír, kov, sklo… Odlišnou strukturu se pokusíme vyjádřit právě v kresbě. Dále si řekneme, s jakými materiály se dá kreslit a jak. Povíme si jaký je hlavní rozdíl mezi kresbou a malbou, a proč jsou základy kresby důležité proto naučit se malovat.

2. Lekce – malba akrylovými barvami

Společně si probereme tuto technologii. Povíme si, jaké vlastnosti akrylové barvy mají, na jaké podklady se dá akrylem malovat, čím barvy ředit… Malbu akrylem si vyzkoušíme na jednoduchém zátiší, složeném z předmětů základních tvarů.

3. Lekce -  barevná teorie

Dělení barev na teplé a studené, míchání, základní a komplementární barvy, správné odstupňování barev. Jak vybudovat pomocí barvy v obraze prostor, co je to takzvaná barevná perspektiva…Jednoduchá cvičení zaměřená na barvu.

4. Lekce – malba olejovými barvami

Řekneme si něco krátce o historii olejových barev. Také jaké vlastnosti olejové barvy mají, proč a kdy barvy používat. Zároveň si také ukážeme, čím se olejové barvy ředí, jaké jsou dnes možnosti, rychleschnoucí a pomaluschnoucí média, kdy je používat. Ukážeme si základní míchání barev a také jaký je rozdíl mezi malbou alla prima a vrstvenou technikou (co je to lazura).

5. Lekce – malba krajiny

Podle obrázku krajiny, který si každý student přinese, zkusíme namalovat krajinu menšího formátu. Každý si zvolí, jakou technikou chce pracovat, zda olej, akryl nebo akvarel. Předvedeme si, jak nám při budování prostoru v krajině pomůžou komplementární barvy, o kterých jsme mluvili v předchozích lekcích. Pro inspiraci se podíváme na některé krajiny impresionistů.


6. Lekce – kresba portrétu

Podle fotografie, kterou si každý přinese, si ukážeme základy portrétování, čím začít, na co si dávat pozor, jak správně měřit proporce a také si řekneme základy anatomie obličeje.

7. Lekce – malba portrétu

Zopakujeme si měření proporcí a základní anatomii obličeje. Pozornost budeme však soustředit na to, jak namíchat správný tělový odstín, aby portrét byl přesvědčivý. Studenti mohou pracovat jak s technikou oleje, tak akrylu.

8. Lekce – efekty v malířské technice

Jaké efekty nám dovolují akrylové a olejové barvy vytvářet? To vše si v této lekci předvedeme. Jak vytvořit jemné struktury pomocí barvy, jak rozostřit pozadí, jak vytvářet jemné přechody nebo malovat čisté plochy.

9. Lekce – volné téma

Student si přinese vlastní téma nebo společně nějaké vymyslíme. Zároveň také může pokračovat v některé technice, se kterou jsme se seznámili při předešlých lekcích a více se na ní zaměřit.  Také si povíme něco o kompozičních pravidlech v obraze, čeho se můžeme a nemusíme držet. Co je to zlatý řez ...

10. Lekce – volné téma

Pokračování z předchozí lekce, dokončování finálního obrazu.

Seznam potřebných pomůcek dostanete po přihlášení do emailu. Můžete si donést své nebo si je zakoupit na místě nebo v našem eshopu.

V našem e-shopu si můžete pořídit olejové bezzápachové barvy Cobra Oil H2Oil jednotlivě nebo v základní sadě, medium painting i glazingštetceplátnaartboardystojanpalety, akrylové barvy v sadách i samostatně, ale i ostatní zboží se kterým vám rádi poradíme.

Pokud si nevíte rady, stačí nás .


Pro koho je semestrální kurz určen?

Kurz je určen pro absoloventy základního kurzu Tužka, Štětec nebo jiných výtvarných kurzů, tedy mírně pokročilí.

Upozornění: Nahradit vstup je možné pouze po dobu vašeho právě  probíhajícího kurzu. Oznamte nám vaší nepřítomnost a zároveň datum lekce, kdy budete nahrazovat. Oznámení proveďte na  . Jednotlivé lekce, které neabsolvujete nelze převádět do jiného termínu.


Kde: Magistrů 4, Praha 4

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

Cena: 4 250 Kč.

Ukázková hodina ZDARMA na semestrálky: Termín opět připravujeme.

Hyperrealistický portrét, Základy malířských technik, Akvarel

Rezervaci místa si udělejte zde

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole.

Termíny: Základy malířských technik

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =