KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Základy malířských technik


Semestrální kurz prochází od zákonitosti kresby až po malbu obrazu  akrylovými barvami. Část semestru je věnována kresbě právě proto, že pokud chcete malovat, je kresba nedílná součást vaší tvorby. Pak už se dostanete i k tématům jako je barevná kompozice, zlatý řez, dotkneme se i krajinomalby atd... Co vás v semestrálním kurzu tedy čeká?1. Lekce – kresba zátiší

Pro úvodní lekci si procvičíme kresbu zátiší. Zaměříme se na odlišení materiálů, jako papír, kov, sklo… Odlišnou strukturu se pokusíme vyjádřit právě v kresbě. Dále si řekneme, s jakými materiály se dá kreslit a jak. Povíme si jaký je hlavní rozdíl mezi kresbou a malbou, a proč jsou základy kresby důležité proto naučit se malovat.

2. a 3. Lekce – malba akrylovými barvami

Společně si probereme tuto technologii. Povíme si, jaké vlastnosti akrylové barvy mají, na jaké podklady se dá akrylem malovat, čím barvy ředit… Malbu akrylem si vyzkoušíme na jednoduchém zátiší, složeném z předmětů základních tvarů.
Dělení barev na teplé a studené, míchání, základní a komplementární barvy, správné odstupňování barev. Jak vybudovat pomocí barvy v obraze prostor, co je to takzvaná barevná perspektiva…Jednoduchá cvičení zaměřená na barvu.

4. Lekce – malba krajiny

Podle obrázku krajiny, který si každý student přinese, zkusíme namalovat krajinu menšího formátu.  Předvedeme si, jak nám při budování prostoru v krajině pomůžou komplementární barvy, o kterých jsme mluvili v předchozích lekcích. Pro inspiraci se podíváme na některé krajiny impresionistů.


                                                                                                                                                                 
5. Lekce – kresba portrétu

Podle fotografie, kterou si každý přinese, si ukážeme základy portrétování, čím začít, na co si dávat pozor, jak správně měřit proporce a také si řekneme základy anatomie obličeje.

6. Lekce – malba portrétu, efekty v malířské technice

Zopakujeme si měření proporcí a základní anatomii obličeje. Pozornost budeme však soustředit na to, jak namíchat správný tělový odstín, aby portrét byl přesvědčivý. 
Jaké efekty nám dovolují akrylové barvy vytvářet? To vše si v této lekci předvedeme. Jak vytvořit jemné struktury pomocí barvy, jak rozostřit pozadí, jak vytvářet jemné přechody nebo malovat čisté plochy.

7. Lekce – volné téma

Student si přinese vlastní téma nebo společně nějaké vymyslíme.  Také si povíme něco o kompozičních pravidlech v obraze, čeho se můžeme a nemusíme držet. Co je to zlatý řez ...

8. Lekce – volné téma dokončení

Pokračování z předchozí lekce, dokončování finálního obrazu. Slouží také jako náhradní hodina.

Semestr má 7+1 lekci ZDARMA, každá lekce trvá tři klasické 60-ti minutové hodiny, nikoli vyučovací.

Nahrazení vstupu je možné pouze po tel.domluvě 720 555 852.

Pro koho je semestrální kurz určen?

Kurz je určen pro absoloventy základního kurzu TužkaŠtětec nebo jiných výtvarných kurzů, tedy mírně pokročilí.


Kde: Atelier Serafinu, viz tabulka
Kdy: viz tabulka
Cena: 3 600 Kč bez materiálu

Seznam potřebných pomůcek dostanete po přihlášení do emailu. Můžete si donést své nebo si je zakoupit na místě nebo v našem eshopu.

Termíny: Základy malířských technik

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

V našem e-shopu si můžete pořídit olejové bezzápachové barvy Cobra Oil H2Oil jednotlivě nebo v základní sadě, medium painting i glazingštetceplátnaartboardystojanpalety, akrylové barvy v sadách i samostatně, ale i ostatní zboží se kterým vám rádi poradíme.


Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme. https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.