Kurzy

Ve stylu slavných malířů

Můj Monet, Picasso, Klimt...

Zkuste si namalovat svůj obraz podle slavných malířů! Témata se budou průběžně měnit, můžete mít tedy svá plátna podle několika malířů, stačí si vybrat. Pracovat budeme akrylovými barvami. Zkušenost s malbou akrylem je jistě výhodou.

Připravili jsme pro vás nové tématické kurzy "Malujeme ve stylu...". Těšit se můžete např. na Moneta, Van Gogha, Modiglianiho a další. Vyzkoušíte jejich styl malby, pokládání barev, světlo atd.

Program:

  • Představení malíře,daného v konkrétním termínu, ukázka nejznámějších obrazů, specifika jeho malby
  • Výběr předlohy obrazu
  • Lektor předvede praktickou ukázku pokládání štětce, míchání barev, postupu a pod.
  • Práce na vlastním obraze ve formátu 30x40 cm.

Kdy: tabulka termínů viz níže
Kde: K Dolům 10, Praha 4, učebna Serafinu

Cena 1400 Kč, 950 Kč Cena obsahuje papíry, tužky, lektorné, paletu, předlohu, barvy. Štětce je nutné donést své nebo zakoupit na místě.

"Rolujte" až dolů:-), témat je hodně, přihlášku najdete také dole, v tabulce termínů

Lowell Hererro - naivní umění nenaivně

Malíř žijící USA, který díky svému cestování zakovit duší i srdcem v Provence, Španělsku a Toskánsku. Vzdává hold krajině a lidem obdělávajícím půdu. Jeho obrazy jsou plné poetiky, kterou nachází v každodenní péči farmářů o pole, hospodářství, ale i pozorování mentality a povah lidí žijících v dané oblasti.

Malovat budeme jednu z těchto předloh dle vašeho výběru:

Amedeo Modigliani

Romantický malíř a bohém plný emocí a tajemství s vášní ke kráse a alkoholu. Žil tryskem několik velmi naplněných let, plných radosti i zklamání. Život Amedeo Modiglianiho byl krátký. Zemřel v 35 ti letech. Přesto se stal velmi dobře rozpoznatelným, specifickou malbou prodloužených postav a určitou melancholií vyzařující z jeho obrazů.

Malovat budeme jednu z těchto předloh dle vaše výběru:

Leonid Afremov - malíř deště, ulic a světla

Běloruský rodák, nyní žijící v Izraeli. Jeho obrazy vynikají velmi výraznou barevností, která je ovšem tvořena převážně základními barvami a technikou špachtlování.

Malovat budeme jednu z těchto předloh dle vašeho výběru:

Claude Monet

Zamilovali jste si Moneta pro jeho romantiku, barvy, náladu? Pojďte si vyzkoušet spolu s námi jeho techniku, míchání barev, způsob malby. Začátečníci i pokročilí si najdou v tomto kurzu své. Zkusíme pochopit a přiblížit se výtvarnému projevu tohoto malíře. Lektor vám představí známá díla Clauda Moneta, jako je např. Snídaně v trávě, Kupky sena, Dáma se slunečníkem, Nádraží Saint Lazare a další.Jeho obrazy jsou plné světla, zářivých odrazů, více než realitu zobrazoval pocity, náladu, dojmy.

Program:

  • Představení malíře, ukázka nejznámějších obrazů, specifika jeho malby, zajímavosti z jeho života.
  • Výběr předlohy obrazu
  • Lektor předvede praktickou ukázku pokládání štětce, postupu a pod.
  • Práce na vlastním obraze ve formátu 30x40 cm.

Malovat budeme jednu z těchto předloh, dle vaše výběru:

V našem e-shopu si můžete pořídit vše, co je potřeba k malbě akrylem. Jako jsou akrylové barvy v sadě nebo samostatně, štětce, palety, stojan, plátno, artboard, malířské špachtle, nadlaky atd.

Pokud si nevíte rady, rádi vám s výběrem pomůžeme, stačí nás kontaktovat.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Ve stylu slavných malířů

Datum Místo konání Volných míst Akce
23.-25.8.2024 (Pá-Ne)
Pro mírně pokročilé a akrylovou malbou
Lektorka Radka Kammelová
Třeboň II - Gymnázium Třeboň (Léto v Třeboni) 6 Informace
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.

Paul Cézanne

Víte,že: Cézanne byl spoluzakladatelem prosperující banky, která poskytovala celé rodině dostatek finančních prostředků k zajištění blahobytu. Tyto peníze se později Cézannovi velmi hodily, protože na rozdíl od svých malířských kolegů nikdy nemusel řešit žádné existenční problémy. Cézannova matka Anne-Elisabeth Honorine Aubertová byla typickou dámou své doby se zálibou v romantických básních. Cézanne měl dvě mladší sestry, Marii a Rose.

Malovat budeme:

Vincent van Gogh

Že si uřízl ucho nebo mu bylo v bitce uříznuto víme všichni, ale víme např. že dokázal malovat až 16 hodin denně? A to i v noci. Pomohl si tím, že si připevnil svíčky na klobouk. To a i další zajímavosti se dozvíte od lektora. Jeho nejznámější obrazy jsou např. Slunečnice, Kostel v Auverse, Hvězdná noc, Autoportrét a další.

Malovat budeme jednu z těchto předloh dle vaše výběru:

Ivan Svatoš

Současný a aktivní malíř žijící v Praze, kterého můžete navštívit v jeho galerii a zakoupit si jeho obrazy, ale také je možné si vymalovat kopii jeho geniálních pražských zákoutí. Pan Svatoš tvoří a maluje olejem a my si zamalujeme akrylem. https://www.isvatos.cz

Auguste Renoir

Už jako malé dítě byl nucen pracovat, aby finančně přispěl rodičům. Pracoval jako malíř porcelánu v pařížské továrně. Protože byl záhy rozeznám jeho talent, byl vybrán, aby maloval své vlastní motivy. Během studií na umělecké škole se poznal mimo jiné i s Claudem Monetem a často spolu malovali v přírodě. Po aféře s dcerou svého podporovatele a bytného musel změnit působiště a přišel tak o své milované přírodní scenérie okolo Fontainebleau. Tím se změnil i obsah jeho obrazů. Začal se věnovat tvorbě portrétů.

Procestoval Itálii, Alžír, Sicílii, kde hledal inspiraci a čerpal zkušenosti z děl např. Tiziana, Rafaela..Po této cestě se dostal do umělecké krize a začal hledat a vyvíjet svůj styl. Na sklonku tohoto období seu něj objevil revmatismus, který mu postupně začal znemožňovat pohyb pravou rukou. Připoután k vozíku se věnoval sochařství, svá díla nikdy nerealizoval osobně, kromě posledního díla - busty svého nejmladšího syna. Před svou smrtí ještě navštívil Louvre, aby naposledy shlédl svá díla ve společnosti děl starých mistrů.

Antonín Slavíček

Někdy také český Monet, malíř Vysočiny a své rodné vsi Kameničky.

Malovat budeme jednu z těchto předloh dle vašeho výběru:

Jak se rodí obraz na kurzu