KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna

Olejomalba


Olejomalba - vrchol malířských technik


Mistrovská disciplína, nevím zda ji zvládnu.......


Tak toto slyšíme na kurzech stále. Už se z toho stává  MÝTUS.


Zřejmě  pro svou historii a jakou si „dlouhověkost“.

Snad to může být i  tím, že se díky ní setkáváme s geniem loci starých mistrů, snad tím, že je vnímána jako technika, která se už musí dokonale ovládat.

Porozumět všem těm terpentýnovým, saflorovým, lněným olejům, damarovým pryskyřicím, sikativům, pigmentaci, kryvosti, světelnosti, různým technikám malby atd..

Ano, jen vyjmenovat vše, co se olejomalby týče je na jeden odstavec.
Tak to samo o sobě už může odrazovat od záměru pustit se do Olejomalby..

A přesto, někdo se pustí do Olejomalby jako do své první výtvarné disciplíny a vůbec mu nepřijde důležité toto řešit.

Odpověď je jasná:

 NENÍ ČEHO SE OBÁVAT, to jen naše logika může opět našeptávat, že je TO těžké, že se TO musí umět, To bych nezvládl a navíc TO strašně smrdí….
 Tak v tom jediném má naše logika pravdu. Ano, leckdo doma ani olejovými barvami nechce malovat nebo ani nemůže. Kvůli uvolňujícímu se zápachu, který má vliv i na naše zdraví.

Ale to se vám nestane s našimi barvami, které jsou ředitelné vodou.
Opravdu, není to překlep. Opravdu už existují olejové barvy ředitelné vodou, vodou s mediem nebo jen samotným mediem.


 V ničem si nezadají s klasickými olejovými barvami, můžeme s nimi pracovat od lazurní po pastózní hustotu. Práce s nimi je naprosto totožná jako s klasickými barvami. Navíc i jejich pořizovací cena je příznivější než u ostatních barev.

Ostatně to vyzkoušíte sami, až budete v kurzu, protože pokud si je nevyzkoušíte, je to jako mluvit v rozhlase o chuti a vůni jídla…

 Jestliže budete chtít na kurzech pracovat se svými klasickými olejovými barvami, je to samozřejmě možné, ale požadujeme pořídit si u nás nebo donést bezzápachové ředidlo.

 Práce s olejovými barvami ředitelnými vodou se nijak neodlišuje od práce s klasickými olejovými barvami, způsob použitíí, nanášení, vrstvení atd...je naprosto stejná.

 Na všech kurzech se setkáte s teorií i praxí práce s olejem, podle vašich časových možností a rozhodnutí jak a čím začít si můžete vybrat typ kurzu, který vám bude vyhovovat a jakou formu absolvovat.


V SERAFINU MŮŽETE ABSOLVOVAT TYTO TYPY KURZU OLEJOMALBY:

 • Hyperrealistická malba olejem - fotorealistický portrét, krajina, květiny
  Je určena jak pro začínající malíře, kteří mají nějakou zkušenost s barvami a štětcem za sebou. Ale i pro ty zkušenější, kteří chtějí být vedeni lektorem. Vše o tomto kurzu včetně jednotlivých lekcí, témat průběhu  najdete  zde
 • Klasická semestrální Olejomalba. 
  Je určena jak pro začátečníky, kteří jsou vedeni lektorem, tak pro zájemce, kteří už mají zkušenosti se štětcem a plátnem za sebou. Vše o tomto kurzu včetně jednotlivých lekcí  najdete zde
 • Jednodenní Olejomalba od A do Z pro začátečníky aneb.... Nebojme se Olejomalby - Typ A, nebo Typ B

  Jaký je rozdíl mezi Typem A a B?

  Typ A
  je barevná malba na téma jablko a květ
  Typ B je monochromatická malba tón v tónu, případně s přidaným barevným akcentem


Stále máte pocit, že si na Olej netroufnete? Že je výsadou profesionálů?

Na tomto kurzu vám ukážeme, že to tak není.

Olej má své kouzlo, tolik na vás „nespěchá“ jako akryl, propojování barev a odstínů je hra, dobrodružství. Jeho sytost a lesk je přesně to, co vás na něm bude bavit.

Zkuste to a přesvědčte se, že jste se Olejomalby obávali zbytečně. Namalujte svůj první obraz olejem! Uvidíte, jak budete na sebe pyšní.

Dokážete to, jsme o tom přesvědčeni!

 Kurz je určen naprostým začátečníkům. Dozvíte se vše o olejových barvách tzn. jejich použití, techniky malby, na co a jak malovat, tahy štetcem, druhy pláten, druhy štětců, atd..

 Olejomalby se nemusíte obávat, zjistíte jaké přednosti má např. před malbou akrylovými barvami. To, že olej pomaleji schne může být  výhoda pro vás. Vyzkoušíme si techniku alla prima, kdy se nanáší barvy do ještě mokrého podkladu.

Co si z kurzu odnesete?

Nejen první krok k Olejomalbě, ale také vaše první  obrazy namalované touto technikou.

Typ A

Zaměříme se na jednoduchý motiv a to jablko a květ jabloně.
Na těchto objektech si osaháme techniku malby. Míchání barev, lazurní i pastozní nanášení barvy, tahy. a postupy. Výsledkem budou dva obrazy na plátnech ve vel. 30x30 cm.

 


Typ B

Monochromatická malba, případně s barevným akcentem, malba olejovými barvami tón v tónu. Tento kurz je také určen začátečníkům a možná se vám bude líbit i tím, že se budeme pohybovat pouze ve dvou až třech odstínech jedné barvy. Výsledkem bude obraz na plátno ve vel. 35x45 cm.

Kdy:  viz tabulka termínů

Kde: viz tabulka termínů

Od:   viz tabulka termínů

Cena: 1500 Kč, obsahuje barvy, média, štětce, paletu a vše potřebné k malbě.
Neobsahuje pro typ A: 2 ks pláten vel. 30x30  nebo  pro typ B: 1 ks plátna ve vel.35x 45 cm. Účastník si plátno (plátna) donese nebo zakoupí na místě. Štětce jsou k zapůjčení, ale pokud máte vlastní, doporučujeme, abyste si je přinesli. Můžete si je zakoupit i na místě.

Tato cena neplatí pro pobytové kurzy.

Zalíbila se vám olejomalba a chcete si nakoupit barvy, se kterými jste na kurzu pracovali?

V našem e-shopu si můžete pořídit práve olejové bezzápachové barvy Cobra Oil H2O2 jednotlivě nebo v základní sadě, medium painting i glazing, štetce, plátna, artboardy, stojan, palety, ale i ostatní zboží se kterým vám rádi poradíme.

Pokud si nevíte rady, stačí nás kontaktovat.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/


Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Olejomalba

Datum Místo konání Volných míst Akce
20.-23.7.2023 (Čt-Ne)
Pro pokročilejší.
Lektorka Šárka Krausová.
Telč - Hotel Antoň (Léto v Telči) 5 Informace
31.7.-3.8.2023 (Po-Čt)
Pro začátečníky.
Lektor Renata Fasorová.
Telč - Hotel Antoň (Léto v Telči) 6 Informace
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.