Kurzy

Olejomalba

Olejomalba - vrchol malířských technik

Mistrovská disciplína, nevím zda ji zvládnu...

Tak toto slyšíme na kurzech stále. Už se z toho stává MÝTUS.

Zřejmě pro svou historii a jakou si „dlouhověkost“. Snad to může být i tím, že se díky ní setkáváme s geniem loci starých mistrů, snad tím, že je vnímána jako technika, která se už musí dokonale ovládat. Porozumět všem těm terpentýnovým, saflorovým, lněným olejům, damarovým pryskyřicím, sikativům, pigmentaci, kryvosti, světelnosti, různým technikám malby, atd. Ano, jen vyjmenovat vše, co se olejomalby týče je na jeden odstavec.

Tak to samo o sobě už může odrazovat od záměru pustit se do Olejomalby. A přesto, někdo se pustí do Olejomalby jako do své první výtvarné disciplíny a vůbec mu nepřijde důležité toto řešit.

Odpověď je jasná:

NENÍ ČEHO SE OBÁVAT, to jen naše logika může opět našeptávat, že je TO těžké, že se TO musí umět, To bych nezvládl a navíc TO strašně smrdí… Tak v tom jediném má naše logika pravdu. Ano, leckdo doma ani olejovými barvami nechce malovat nebo ani nemůže. Kvůli uvolňujícímu se zápachu, který má vliv i na naše zdraví.

Ale to se vám nestane s našimi barvami, které jsou ředitelné vodou. Opravdu, není to překlep. Opravdu už existují olejové barvy ředitelné vodou, vodou s mediem nebo jen samotným mediem.

V ničem si nezadají s klasickými olejovými barvami, můžeme s nimi pracovat od lazurní po pastózní hustotu. Práce s nimi je naprosto totožná jako s klasickými barvami. Navíc i jejich pořizovací cena je příznivější než u ostatních barev. Ostatně to vyzkoušíte sami, až budete v kurzu, protože pokud si je nevyzkoušíte, je to jako mluvit v rozhlase o chuti a vůni jídla…

Jestliže budete chtít na kurzech pracovat se svými klasickými olejovými barvami, je to samozřejmě možné, ale požadujeme pořídit si u nás nebo donést bezzápachové ředidlo. Práce s olejovými barvami ředitelnými vodou se nijak neodlišuje od práce s klasickými olejovými barvami, způsob použitíí, nanášení, vrstvení atd...je naprosto stejná.

Na všech kurzech se setkáte s teorií i praxí práce s olejem, podle vašich časových možností a rozhodnutí jak a čím začít si můžete vybrat typ kurzu, který vám bude vyhovovat a jakou formu absolvovat.

  • Hyperrealistická malba olejem - fotorealistický portrét, krajina, květiny
    Je určena jak pro začínající malíře, kteří mají nějakou zkušenost s barvami a štětcem za sebou. Ale i pro ty zkušenější, kteří chtějí být vedeni lektorem. Vše o tomto kurzu včetně jednotlivých lekcí, témat průběhu najdete zde
  • Klasická semestrální Olejomalba.
    Je určena jak pro začátečníky, kteří jsou vedeni lektorem, tak pro zájemce, kteří už mají zkušenosti se štětcem a plátnem za sebou. Vše o tomto kurzu včetně jednotlivých lekcí najdete zde

Jednodenní Olejomalba od A do Z pro začátečníky aneb... Nebojme se Olejomalby

Malujeme jablko, květ, zátiší, dle vybraného tématu v tabulce nebo i monochromatickou malbu, tedy tón v tónu. Témata jsou vypisována v tabulce níže. Můžete tedy přijít opakovaně i když už jste jednou kurz absolvovali.

Stále máte pocit, že si na Olej netroufnete? Že je výsadou profesionálů? Na tomto kurzu vám ukážeme, že to tak není. Olej má své kouzlo, tolik na vás „nespěchá“ jako akryl, propojování barev a odstínů je hra, dobrodružství. Jeho sytost a lesk je přesně to, co vás na něm bude bavit. Zkuste to a přesvědčte se, že jste se Olejomalby obávali zbytečně. Namalujte svůj první obraz olejem! Uvidíte, jak budete na sebe pyšní. Dokážete to, jsme o tom přesvědčeni!

Kurz je určen naprostým začátečníkům. Dozvíte se vše o olejových barvách tzn. jejich použití, techniky malby, na co a jak malovat, tahy štetcem, druhy pláten, druhy štětců, atd. Olejomalby se nemusíte obávat, zjistíte jaké přednosti má např. před malbou akrylovými barvami. To, že olej pomaleji schne může být výhoda pro vás. Vyzkoušíme si techniku alla prima, kdy se nanáší barvy do ještě mokrého podkladu.

Co si z kurzu odnesete?

Nejen první krok k Olejomalbě, ale také vaše první obrazy namalované touto technikou.

Zaměříme se vždy se na jednoduchý motiv. Na těchto objektech si osaháme techniku malby. Míchání barev, lazurní i pastozní nanášení barvy, tahy. a postupy.

Monochromatická malba, případně s barevným akcentem, malba olejovými barvami tón v tónu. Tento kurz je také určen začátečníkům a možná se vám bude líbit i tím, že se budeme pohybovat pouze ve dvou až třech odstínech jedné barvy. Výsledkem bude obraz na plátno ve vel. 35x45 cm.

Kdy: viz tabulka termínů
Kde: viz tabulka termínů
Od: viz tabulka termínů

Cena: 1500 Kč, obsahuje barvy, média, štětce, paletu a vše potřebné k malbě. Neobsahuje plátno. Účastník si plátno (plátna) donese nebo zakoupí na místě. Štětce jsou k zapůjčení, ale pokud máte vlastní, doporučujeme, abyste si je přinesli. Můžete si je zakoupit i na místě. Tato cena neplatí pro pobytové kurzy.

Zalíbila se vám olejomalba a chcete si nakoupit barvy, se kterými jste na kurzu pracovali?

V našem e-shopu si můžete pořídit práve olejové bezzápachové barvy Cobra Oil H2O2 jednotlivě nebo v základní sadě, medium painting i glazing, štetce, plátna, artboardy, stojan, palety, ale i ostatní zboží se kterým vám rádi poradíme.

Pokud si nevíte rady, stačí nás kontaktovat.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek?

Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme. https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Olejomalba

Datum Místo konání Volných míst Akce
18.5.2024 9:00-16:00 (So) sleva 150 Kč
Pro začátečníky.
Barevná olejomalba.
Lektor Šárka Krausová
Praha - Praha - Modřany 8 Přihlásit se
18.5.2024 9:01-16:00 (So) sleva 150 Kč
Pro začátečníky.
Monochromatická olejomalba.
Lektor Šárka Krausová
Praha - Praha - Modřany 8 Přihlásit se
18.-21.7.2024 (Čt-Ne)
Olejomalba pro pokročilé.
Lektor Šárka Krausová
Telč - Hotel Antoň (Léto v Telči) 8 Informace
22.-25.7.2024 (Po-Čt)
Lektor Radka Kammelová
Telč - Hotel Antoň (Léto v Telči) plně obsazeno Informace
29.7.-1.8.2024 (Po-Čt)
Pro pokročilé.
Lektor Mirka Indráčková
Telč - Hotel Antoň (Léto v Telči) plně obsazeno Informace
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.