KamvPraze.cz
A MANO - Chráněná dílna


Nejste rozhodnuti, zda vás víc láká akvarel se svou lehkostí a transparentností nebo olej se svou barevnou hloubkou, bohatostí, možností pracovat technikou alla prima?

Pak je pro Vás odpověď zde! Není nutné se rozhodnout pro jedno nebo druhé, můžete mít obojí zároveň - vyzkoušejte akryl!

Jaké jsou výhody akrylu?

Je ředitelný vodou, takže barvu můžete použít od transparentní přes neprůhlednou, která umožňuje překrýt barvu barvou, až po pastózní malbu s viditelnými tahy štětce. Akryl velmi rychle schne, což Vám umožní pokrýt poměrně rychle plochu obrazu a využít přemalby např. pro opravu chyb skrytím spodní vrstvy.

Akryl dává neomezené možnosti vaší pravé mozkové hemisféře už jen tím, jak ho naředíte.
Pojďte vstoupit do světa akrylových štětců, tub, pláten a dalších malířských pomůcek. Odměnou Vám bude Váš obraz, vaše fantazie otisknutá na plátně! Podívejte se do naší fotogalerie.
Mimochodem, víte, že akryl mezi malířskými médii víceméně nováčkem? Olej se používá po řadu století, ale akryl si získal oblibu až v 60. letech, kdy se spojilo výtvarné umění s masovou kulturou, tzv. pop art. Andy Warhol, jako jeden z představitelů pop artu, používal ke ztvárnění svých děl právě akryl.

Co vás čeká a jaké možnosti v akrylových kurzech můžete zažít v Serafinu? Nová kocepce kurzů, různá témata, větší možnosti.....

Jak vidíte v tabulce níže, snažíme se vyjít vstříc jak pražským účastníkům, tak mimopražským. Zatímco pražští účastníci mají možnost využít semestrálních kurzů akrylu, mimopražským nabízíme dvoudenní model akrylové tvorby. Dále najdete v tabulce i tématicky zaměřené čtyřhodinovky, jako je " Můj Monet....., Malujeme ve stylu, Malujeme na téma. Je toho opravdu hodně, aby si každý mohl vybrat a svou účast na kurzu si dopřát i několikrát a pokaždé si zkusil jiné téma. 

Akrylové kurzy jsou u nás velmi populární, proto je zařazujeme i mimo stálé učebny a "vozíme" je s sebou i na pobytové kurzy, jako je Telč, Třeboň, Kutná Hora atd....

Věříme, že nový způsob koncepce akrylových kurzů vás bude inspirovat k opakované účasti, protože pokaždé najdete v tabulce rozmanitá témata. 

Nově si můžete přinést i svou vlastní předlohu vztahující se k vypsanému tématu a namalovat si to, co vás zaujalo. 

A i když jste třeba jen "nedělní malíř", najdete i vy právě  to své téma a termín.

Kurz akrylu doporučujeme absolvovat po kurzu  Štětec©. Lépe tak navážete na základní pravidla malby akrylem.

Pokud vás zajímají čtyřhodinovky na malbu ve stylu slavných malířů, najdete je rozepsané pod tabulkou termínů.

Využít můžete také ukázkových hodin zdarma, o kterých vás průběžně informujeme emailem. Na těchto setkáních se dozvíte o novinkách v daném médiu, jak s nimi zacházet, různé techniky apod..

Cena: liší se u jednotlivých kurzů podle délky trvání, zda je kurz včetně pomůcek nebo zda použijete pomůcky své.

Ceny najdete v tabulce termínů, ale i podrobně rozepsané pod tabulkou.

Kde a čas: Najdete také v tabulce termínů, u termínu, kde najdete "Informace" se vám po kliknutí zobrazí stránka daného místa konání


Kurzy akrylu můžete absolvovat i v rámci pobytových kurzů Léto v Telči, Léto v Kutné Hoře

Mimopražští zájemci mohou využít doporučené levné ubytování  Ubytování zde.


Malujeme ve stylu slavných malířů

 Zkuste si namalovat svůj obraz podle slavných malířů!
Těšit se můžete např. na Moneta, Van Gogha, Modiglianiho a další. Jeden z nejoblíbenějších je současný malíř běloruského původu žijící na Floridě malující špachtlí.
Rychlý vhled do malířské kuchyně na téma vypsané více zde v prokliku

          


Malba horkým voskem s kombinací akrylu
tvz. Enkaustika

 Rozšířená malba horkým voskem o malbu akrylu. V kurzu se naučíte základy malby žehličkou na papír, po zvládnutí této disciplníny malujete přímo na plátno a kombinujete vosk s akrylovou barvou. Unášenící abstraktností vosku a kontrétností malby akrylem vám pod rukama vzniká obraz zn. v jednoduchosti je síla zázraku. malba vzniká na formát 30 na 40 cm, ale po osvojení této techniky je možné se doma pustit do velkoformátu.
Více o tomto workshopu najdete zde v tomto prokliku

                


Inverzní kresba a malba na černé plátno

 Znáte pouze kresbu na bílý papír? A malbu na bílé plátno? Že jste ještě černé plátno neviděli a ani nevíte jak ho použít? A i kdyby ano, máte pocit, že obraz bude smutný, ponurý? My vám ukážeme, že to tak není.

Nejdříve vás naučíme kresbu na černý podklad, obrázené pozorování světla a stínu. Budem kresli tzv. Invezní kresbu. Až si vyzkoušíme efekty této kresby, pustíme se do malby akrylem a použijeme černé plátno.
Samozřejmě nám bude základem bílá barva, ale můžeme použít valéry šedé, stříbrné, zlaté, měděné, zkrátka vše, co se snoubí s černým plátnem. Překvapivý výsledek, nové možnosti malby a výzva. Takže kdo má rád výzvy, určitě přijede! Předlohy budou k dispozici, pokud ale máte vyhlédnutou černobílou předlohu, můžete si ji přivézt s sebou.
Termín: najdete v tabulce níže
Cena: 2 300 Kč včetně všech pomůcek, na kresbu ale i na malbu Neobsahuje plátno, to je možné si zakoupit na místě dle vašich přestav

Předlohy jsou k dispozici, máte- li své osobní přání v předloze vemte s sebou na kurz v černobílé variantě.

             


Pastózní akryl s modelovací hmotou

  Dvoudenní kurz s akrylem. Pro malbu 3D efektem používají umělci pastózní modelovací hmotu a tento kurz je právě určen na práci s ní. Nanášíme a vytváříme reliéfní efekty, které s malbou akrylem na plátno vynikne vámi zvolené téma. Tento kurz je nutný absolvovat dva dny a více dnů (pobytové) pro jeho časovou náročnost. Velikost plátna si každý určí sám, proto si jej zakupujete na místě.
Termín: najdete v tabulce níže
Cena: 2300 Kč,hmota i barvy v ceně. Neobsahuje plátno. Předlohy jsou k dispozici, máte -li své osobní přání v přeloze vemte s sebou na kurz.
Předlohy jsou k dispozici, máte- li své osobní přání v předloze vemte s sebou na kurz.

                 


Chcete se akrylu věnovat a nemáte potřebné pomůcky?


V našem e-shopu naleznete zboží, se kteým pracujeme na kurzu Akrylu a můžeme vám ho opravdu doporučit. Akrylové barvy v sadách i samostatně, štětce různých velikostí, plátnaartboardy, nadlaky, stojany, palety, malířské špachtle, ale třeba i pasty a tmely  na strukturovanou malbu.

Je toho hodně, ale pokud si nevíte rady nevadí, nás a pomůžeme vám s výběrem.

Komentáře

Máte dotaz, nebo se chcete podělit o zážitek z kurzu? Hledáte možnost spolujízdy na kurz?

Vložte svůj komentář na této stránce dole. Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Akryl

DatumMísto konáníVolných místAkce
25.-26.11.2017 9:00-16:00 (So-Ne)
Malba na černé plátno
Cena 2300 Kč, barvy v ceně.
Neobsahuje plátno
Dobruška - DDM Dobruškaplně obsazeno 
28.-29.4.2018 9:00 (So-Ne)
Pastózní akryl s modelovací hmotou
Cena 2300 Kč,hmota i barvy v ceně.
Neobsahuje plátno
Praha - Pod Stárkou6Přihlásit se
1.-3.6.2018 (Pá-Ne) sleva 300 Kč
Zvýhodněná cena je do 31.1. 2018
Kutná Hora - Hotel U Kata (Léto v Kutné Hoře)2Informace
26.-29.7.2018 (Čt-Ne) sleva 300 Kč
MALBA NA ČERNÉ PLÁTNO
Zvýhodněná cena je do 31.1. 2018
Telč - Hotel Antoň (Léto v Telči)plně obsazenoInformace
2.-5.8.2018 (Čt-Ne) sleva 300 Kč
MALBA NA ČERNÉ PLÁTNO
Zvýhodněná cena je do 31.1. 2018
Telč - Hotel Antoň (Léto v Telči)plně obsazenoInformace
23.-26.8.2018 (Čt-Ne) sleva 300 Kč
MALBA AKRYLEM NA TÉMA LETÍÍÍÍME
Zvýhodněná cena je do 31.1. 2018
Telč - Hotel Antoň (Balóny v Telči)9Informace
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.
*E-mail 
Váš tip pro lokalitu  
1 + 1 =

Ceny pro jednotlivé vstupy v Praze
 
A:
 Základní cena jednodenního kurzovného: 1350 Kč, obsahuje základní vybavení ( tmel,šeps,sololit deska,papíry,kelímek, špachtle)
+ je nutné donést s sebou sadu akrylových barev, štětce, paletu, hadřík na štětce

B: Základní cenajednodenníjho kurzovného: 1350 Kč, obsahuje základní vybavení ( tmel,šeps,sololit deska,papíry,kelímek, špachtle)
+ dokoupení materiálu na místě: barvy od 193 Kč do 430 Kč - balíček od Koh-in-noor dle vašeho výběru, sadu štětců L&B sada  v plastovém pouzdře za  290 Kč 12 ks nebo jednotlivě z široké nabídky ze stojanu od fi Dynasty, papírová paleta 105 Kč - 40 ks v balení, zakoupený materiál vám zůstává, platba za nákup materiálu na místě

C: Základní cena jednodenního kurzovného: 1350 Kč, obsahuje základní vybavení ( tmel,šeps,sololit deska,papíry,kelímek, špachtle)
+  barvy, štětce, paletu si u nás zarezervovat za částku 400 Kč, platba půjčovného za barvy na místě


Na kurzy budete potřebovat plátno v rozměru 35 x 45 cm. Pokud ho nevlastníte, zakoupíte na místě od firmy Nielsen za 150 Kč.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme.
https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

Gustav Klimt

-rakouský malíř, vůdčí osobnost vídeňského modernismu, spoluzakladatel secese, vynikající dekoratér. Jeho dílo sehrálo významnou roli v jedné z nejdůleitějších revolucí v dějinách evropského umění a také byl  oblíbeným portrétistou vídeňské společnosti.
Obraz Portrét Adele Bloch-Bauer I (také zvaný Zlatá Adéla) zakoupil v roce 2006 Ronald Lauder  za 135 milionů amerických dolarů (asi tři miliardy Kč), čímž se stal nejdražším zobchodovaným obrazem. Později v roce 2006 byl tento rekord překonán díly Willema de Kooninga a Jacksona Pollocka, i tak tento portrét zůstává na třetí příčce.

Program:
Představení malíře, ukázka nejznámějších obrazů, specifika jeho malby,zajímavosti z jeho života, těšit se můžete i na možné pikanterie:-)
Výběr předlohy obrazu
Lektor předvede praktickou ukázku pokládání štětce, míchání barev, postupu apod....
Práce na vlastním obraze ve formátu 30x40 cm.

Kdy: info
Kde: Magistrů 4, Praha 4
Od: 9:00 do 14:00
Cena A. 660 Kč bez barev a štětců. Cena obsahuje papíry, tužky, lektorné, paletu, předlohu, šepsovanou sololitovou desku. Nutné s sebou přinést své akrylové barvy 12ti kusovou sadu a sadů štětců.
Cena B. 780 Kč za kompletní seminář včetně barev i štětců
Malovat budeme jednu z těchto předloh dle vaše výběru:

Jan Zrzavý

16. 11. 2008-12. října 1977-byl český malíř, grafik, ilustrátor a scénograf, významná postava českého výtvarného umění, představitel avantgardy nastupující začátkem 20. století.Víte, že svou veškerou pozůstalost věnoval Národní galerii v Praze?Na vaše všetečné otázky vám odpoví náš lektor Dominik Běhal.

Program:
Představení malíře, ukázka nejznámějších obrazů, specifika jeho malby,zajímavosti z jeho života, těšit se můžete i na možné pikanterie:-)
Výběr předlohy obrazu
lektor předvede praktickou ukázku pokládání štětce, míchání barev, postupu apod....
Práce na vlastním obraze ve formátu 30x40 cm.

Kdy: info
Kde: Magistrů 4, Praha 4
Od: 9:00 do 14:00
Cena A. 660 Kč bez barev a štětců. Cena obsahuje papíry, tužky, lektorné, paletu, předlohu, šepsovanou sololitovou desku. Nutné s sebou přinést své akrylové barvy 12ti kusovou sadu a sadů štětců.
Cena B. 780 Kč za kompletní seminář včetně barev i štětců
Malovat budeme jednu z těchto předloh dle vaše výběru:


 Claude Monet

 Zamilovali jste si Moneta pro jeho romantiku, barvy, náladu? Pojďte si vyzkoušet spolu s námi jeho techniku, míchání barev, způsob malby. Začátečníci i pokročilí si najdou v tomto kurzu své. Zkusíme pochopit a přiblížit se výtvarnému projevu tohoto malíře. Lektor vám představí známá díla Clauda Moneta, jako je např. Snídaně v trávě, Kupky sena, Dáma se slunečníkem, Nádraží Saint Lazare a další.
Jeho obrazy jsou plné světla, zářivých odrazů, více než realitu zobrazoval pocity, náladu, dojmy, odtud vznikl i název Imprese- dojem.
Program:
Představení malíře, ukázka nejznámějších obrazů, specifika jeho malby,zajímavosti z jeho života, těšit se můžete i na možné pikanterie:-)
Výběr předlohy obrazu
lektor předvede praktickou ukázku pokládání štětce, míchání barev, postupu apod....
Práce na vlastním obraze ve formátu 30x40 cm.

Kdy: info
Kde: Magistrů 4, Praha 4
Od: 9:00 do 14:00
Cena A. 660 Kč bez barev a štětců. Cena obsahuje papíry, tužky, lektorné, paletu, předlohu, šepsovanou sololitovou desku. Nutné s sebou přinést své akrylové barvy 12ti kusovou sadu a sadů štětců.
Cena B. 780 Kč za kompletní seminář včetně barev i štětců
Malovat budeme jednu z těchto předloh dle vaše výběru:

Amedeo Modigliani
Romantický malíř a bohém plný emocí a tajemství s vášní ke kráse a alkoholu. Žil tryskem několik velmi naplněných let plných radosti i zklamání.Život Amedeo Modiglianiho byl krátký. Zemřel V 35 ti letech. Přesto se stal velmi dobře rozpoznatelným, specifickou malbou prodloužených postav a určitou melancholií vyzařující z jeho obrazů

Kdy: info
Kde: Magistrů 4, Praha 4
Od: 9:00 do 14:00
Cena A. 660 Kč bez barev a štětců. Cena obsahuje papíry, tužky, lektorné, paletu, předlohu, šepsovanou sololitovou desku. Nutné s sebou přinést své akrylové barvy 12ti kusovou sadu a sadů štětců.
Cena B. 780 Kč za kompletní seminář včetně barev i štětců
Malovat budeme jednu z těchto předloh dle vaše výběru:


Vincent van Gogh

Že si uřízl ucho nebo mu bylo v bitce uříznuro víme všichni,ale víme např. že dokázal malovat až 16 hodin denně? A to i v noci.Pomohl si tím, že si připevnil svíčky na klobouk. To a i další zajímavosti se dozvíte od lektora. Jeho nejznámější obrazy jsou např. Slunečnice, Kostel v Auverse, Hvězdná noc, Autoportrét a další.

Kdy: info
Kde: Magistrů 4, Praha 4
Od: 9:00 do 14:00
Cena A. 660 Kč bez barev a štětců. Cena obsahuje papíry, tužky, lektorné, paletu, předlohu, šepsovanou sololitovou desku. Nutné s sebou přinést své akrylové barvy 12ti kusovou sadu a sadů štětců.
Cena B. 780 Kč za kompletní seminář včetně barev i štětců
Malovat budeme jednu z těchto předloh dle vaše výběru:

Velkoformátové plátno

Už jste si někdy zažili, jaké to je, mít před sebou velký formát plátna a cítit to vzrušení před prvním tahem? Ne? 
Tak to je výzva přesně pro vás. Budeme malovat na formát ve vel. 70x100 cm!  
A protože takový formát je už u vás interieru nepřehlédnutelný:-), každý si námět zvolí podle svého, právě proto, že už na kurz pojede s jasnou myšlenkou, kde mu obraz bude zdobit stěnu. 
Malovat budeme akrylovými barvami, tématem mohou být figury, dekorační malba, květiny apod.. Náměty budou pro vás připraveny, ale můžete si dovézt i svůj vastní, lektorka vám pomůže s kompozicí, zvětšováním nebo např. pouze s výřezem detailu atd...

SK Tento kurz se koná i na Slovensku