Kurzy

S touto technikou se můžete také potkat pod názvem Dry Brush. Některé zdroje uvádí, že se jedná o kresbu štětcem, některé se přiklání k malbě. Každopádně se jedná o poměrně novou a velmi efektní metodu malby olejovou barvou v jednom tónu. Zpravidla se používá černá nebo hnědá olejová barva  a štětce, které jsou vytřené téměř do sucha. To nám umožňuje získat a vytvářet jemné přechody a dosáhnout tak výsledku, který připomíná fotografii.

Pracuje se na strukturovaný papír s vyšší gramáží, ale samozřejmě i na plátno. Předlohu ve formátu A3 si přeneseme kopírovací technikou na papír nebo plátno, to proto, že začátečníci v kresbě nebo malbě se nemusí obávat shodné podoby s předlohou. U této techniky nám jde o práci s barvou, na kterou je potřeba více času.

Kurz Dry Brush (neboli techniku suchého štětce) můžete absolvovat ve variantě černo-bílé nebo barevné. Komu tato technika učarovala si dozajista nenechá ujít oba způsoby. 

Uvedené obrázky jsou ukázkou předloh z kurzu, dle vlastního výběru. Technika Suchý štětec je vhodná  především ke ztvárnění portrétů osob, ale můžeme vidět i malby zvířat. Kurz je pro začátečníky i pokročilé. V tabulce termínů se dozvíte, o jakou variantu kurzu  se jedná.

Typ A - černobílá malba
Typ B - barevná malba

Cena A: 1500 Kč, cena neobsahuje plátno. Zakoupíte na místě cca 200 Kč.

Cena B: 1500 Kč, cena neobsahuje plátno. Zakoupíte na místě cca 200 Kč

Ceny pobytových  kurzů jsou rozlišné pro větší časovou náplň a najdete je u konkrétních termínů.

Chcete tento kurz věnovat jako dárek? Klikněte na uvedený odkaz a my Vám dárkový poukaz vystavíme. https://www.konecnekreslim.cz/jak-darovat/

Chybí vám správné vybavení na Dry Brush?

V našem e-shopu naleznete zboží, se kterým pracujeme na kurzu. Je to především černá olejová barva, lněný olej, plátna nebo artboardy, štetce, stojan.

Rádi vám s výběrem poradíme, stačí nás kontaktovat.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Suchý štětec

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.