Kurzy

Abstrakce jednodenní Setkávání se s Abstrakcí

Abstrakci někdo z nás může vnímat jako něco, co nemůže svou logikou pojmenovat, je pro něj neuchopitelná a nepochopitelná zároveň.

Pro  dalšího znamená  zahalené tajemství, výzvu k přemýšlení, vnímání svých pocitů z obrazu,  pozorování barev naložených  na plátně. A někoho může fascinovat touha poznat obsah nebo záměr sdělení obrazu. Pozorovatel abstrakce hledá význam pomocí barev, tvarů, hloubky, velikosti a všeho, co mu malíř na plátno přenesl.

Ať se řadíte mezi skupinu milovníků abstrakce, jejích tichých obdivovatelů nebo jste se dosud abstrakci vyhýbali, jste všichni zváni na kurz Abstraktní malby. Stanete  se  tvůrcem něčeho, co bude mít vliv na vás, i vaše okolí. A to nejen při tvorbě samé, ale zejména  poté, při samotném pozorování  hotového obrazu.

O co půjde v pátečních setkávání se s Abstrakcí?

1x za 6 týdnů se spolu s výtvarnicí a lektorkou Mirkou Indráčkovou budete věnovat abstraktní malbě.

Na každé setkání bude vypsané téma, ať už dané lektorkou nebo zvolením tématu a techniky od vás.

Postupně budete objevovat zákonitosti abstraktní malby, přemýšlení nad samotnou tvorbou, tématem a jeho vyjádřením. Každý vstup bude jiný a na sobe tyto pátky nebudou návazné. Přesto, kdo má chuť a tohuhu abstraktní malby, je pro něj vhodné zarezervovat si všechny vstupy. Abstrakce je proces, a jako takový je dobré vnímt všechny jeho zákoutí.

Pro koho je setkání vhodné?

Záměrně nemluvíme o kurzu, ale o setkání se zájemc,i které Abstrakce láká nebo se o ní již pokusili a okouzlila je.

Začátečníci s touto technikou se budou pomalu seznamovat  s možnostmi malby, jak ji uchopit a pochopit. Pokročilí nebo ti, kteří již Abstrakci zkusili se mohou dostat na vyšší úroveň malby a hledat vlastní vyjádření a styl své tvorby.

U začátečníků je ale vhodné mít za sebou zkušenost a malbou akrylovými barvami. Lektorka předpokádá základní zkušenosti v malbě.

Individuální přístup jak k začátečníkům, tak pokročilím.

Cena obsahuje lektorné, papíry a drobný materiál.  Barvy a  štětce si účastník přinese nebo zakoupí na místě. Stejně tak plátno.

Kde: K dolům 10, Praha 4, Modřany, od 9:00 -15:00

Cena zvýhodněná na všední den:  1 200 Kč.

Na tento kurz můžete uplatnit poukázky Sodexo, Chèque Déjeuner a Edenred. Při platbě poukázkami uveďte tuto skutečnost v elektronické přihlášce do kolonky „poznámka“.

Termíny: Abstrakce jednodenní

Bohužel, zatím nejsou naplánované žádné termíny.
Zaregistrujte svůj e-mail k automatickému zasílání informací o nových termínech. V momentě vypsání termínu bude okamžitě odesláno upozornění na zadaný e-mail.